Pšeničný bulgur s tuňákem Rio Mare z Pardubic postoupil do finále soutěže Svačina roku s Rio Mare

28.11.

Pšeničný bulgur s tuňákem Rio Mare z Pardubic postoupil do finále soutěže Svačina roku s Rio Mare

 Studentka Labské hotelové střední odborné škola a Středního odborného učiliště Pardubice, s. r. o. Kamila Klinderová postoupila se svým receptem do finále prvního ročníku celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. Do korespondenčního kola přihlásilo své recepty celkem 96 studentů z 24 středních škol.

Odborná porota vybrala nakonec 12 finalistů. Hlavní surovinou pro přípravu pokrmu je tuňák Rio Mare nebo krém Rio Mare Paté. Odborným garantem je držitel titulu Mistr kuchař Vladimír Picka. Finále proběhne 10. prosince v Praze a studenti v něm budou bojovat o ceny v hodnotě 25 000 Kč.

V prvním korespondenčním kole všichni soutěžící připravili a nafotili pokrm. Ten pak zaslali společně s vyplněným průvodním listem. Ten obsahoval kalkulační list a technologický postup přípravy. Odborná porota v čele s Vladimírem Pickou vybrala nakonec 12 receptů, které postoupily do finále.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kamila Klinderová - Pšeničný bulgur s tuňákem Rio Mare


Suroviny (5 porcí):
180 g tuňáka ve vlastní šťávě Rio Mare, 125 g pšeničného bulguru BIO, 100 g cibule, 60 g karotky, 10 g česneku, 250 ml zeleninového vývaru (50 g kapusty, 60 g celeru, 50 g póru, 50 g květáku, 5 g soli, 2 g divokého koření, 0,5 g čerstvého rozmarýnu, 0,05 g muškátového květu), 50 g olivového oleje.


Postup:
Zeleninový vývar - Do rozpáleného oleje dáme zeleninu a cibuli nakrájenou nahrubo orestujeme. Zalijeme vodou a vaříme táhnutím 1,5 hodiny. Dochutíme solí, divokým kořením, rozmarýnem a muškátovým květem. Přecedíme.
Vlastní příprava - Nadrobno nakrájenou cibuli s karotkou orestujeme na oleji, přidáme ještě česnek a bulgur. Vše zalijeme zeleninovým vývarem, který přiléváme do směsi po naběračkách vždy po vstřebání a odpaření. Ke konci přimícháme tuňáka.


Expedice - Na dezertní talíř do středu dáme připravenou směs (bulgur). Dozdobíme tuňákem, hlávkovým salátem, karotkou a zelenou petrželkou.

V živém finále ocení odborná porota tři soutěžící a jeden soutěžící obdrží zvláštní cenu dětské poroty. Autor nejlepší svačiny získá poukázku na nákup v hodnotě 10 000 Kč, odměna za druhé místo je 6 000 Kč a za třetí místo 4 000 Kč. Hodnota zvláštní ceny dětské poroty je 5 000 Kč. Živé finálové kolo proběhne 10. prosince v Praze. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.9.

Hradec nakoupil elektřinu na kladenské energetické burze

To je při aktuálním růstu nabídkových či ceníkových cen dodavatelů energií velmi kvalitní výsledek.

Společnost celý článek
21.3.

V městských lesích je rušno

Správci městských lesů začali o způsobu likvidace polomů jednat bezprostředně po zmapování rozsahu škod.

Společnost celý článek
7.1.

Aquacentrum v Hradci bude opět plné akce i relaxace

Po vánoční přestávce se do aquacentra v městských lázních opět vrací oblíbené akce. Zejména druhý lednový týden bude opravdu nabitý. V pondělí 7. ledna začíná aquaaerobic, o den později odstartuje pravidelné cvičení pro seniory.

Společnost celý článek
25.10.

Start kotlíkových dotací se blíží, žádosti je nutné připravit k odeslání

Zatím je evidován značný rozdíl mezi počtem registrací a počtem žádostí finálně připravených k odeslání. Po kompletním a správném vyplnění formuláře žádosti, je nutné nejpozději do 30. října 2017 stisknout tlačítko „připravit k odeslání“. Žadatel následně obdrží e-mail s odkazem, na který klikne 31. října a otevře obrazovku pro samotné odeslání žádosti.

Společnost celý článek
16.12.

Přestavbu letního stadionu „pohlídá“ osvědčený manažer

Areál letního stadionu a území vymezené nábřežím Labe a ulicemi Hradecká, U Stadionu a Sukova třída, by se měl podle studie architektů Viktora Drobného a Martina Kabriela radikálně změnit a v budoucnu sloužit jak aktivním sportovcům, tak obyvatelům města ke sportu a relaxaci.

Společnost celý článek
18.1.

Noclehárna pro ženy přijala první klientky

Přijaty sem mohu být pouze ženy které u sebe mají osobní doklady a nejsou podnapilé.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting