Pšeničný bulgur s tuňákem Rio Mare z Pardubic postoupil do finále soutěže Svačina roku s Rio Mare

28.11.

Pšeničný bulgur s tuňákem Rio Mare z Pardubic postoupil do finále soutěže Svačina roku s Rio Mare

 Studentka Labské hotelové střední odborné škola a Středního odborného učiliště Pardubice, s. r. o. Kamila Klinderová postoupila se svým receptem do finále prvního ročníku celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. Do korespondenčního kola přihlásilo své recepty celkem 96 studentů z 24 středních škol.

Odborná porota vybrala nakonec 12 finalistů. Hlavní surovinou pro přípravu pokrmu je tuňák Rio Mare nebo krém Rio Mare Paté. Odborným garantem je držitel titulu Mistr kuchař Vladimír Picka. Finále proběhne 10. prosince v Praze a studenti v něm budou bojovat o ceny v hodnotě 25 000 Kč.

V prvním korespondenčním kole všichni soutěžící připravili a nafotili pokrm. Ten pak zaslali společně s vyplněným průvodním listem. Ten obsahoval kalkulační list a technologický postup přípravy. Odborná porota v čele s Vladimírem Pickou vybrala nakonec 12 receptů, které postoupily do finále.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kamila Klinderová - Pšeničný bulgur s tuňákem Rio Mare


Suroviny (5 porcí):
180 g tuňáka ve vlastní šťávě Rio Mare, 125 g pšeničného bulguru BIO, 100 g cibule, 60 g karotky, 10 g česneku, 250 ml zeleninového vývaru (50 g kapusty, 60 g celeru, 50 g póru, 50 g květáku, 5 g soli, 2 g divokého koření, 0,5 g čerstvého rozmarýnu, 0,05 g muškátového květu), 50 g olivového oleje.


Postup:
Zeleninový vývar - Do rozpáleného oleje dáme zeleninu a cibuli nakrájenou nahrubo orestujeme. Zalijeme vodou a vaříme táhnutím 1,5 hodiny. Dochutíme solí, divokým kořením, rozmarýnem a muškátovým květem. Přecedíme.
Vlastní příprava - Nadrobno nakrájenou cibuli s karotkou orestujeme na oleji, přidáme ještě česnek a bulgur. Vše zalijeme zeleninovým vývarem, který přiléváme do směsi po naběračkách vždy po vstřebání a odpaření. Ke konci přimícháme tuňáka.


Expedice - Na dezertní talíř do středu dáme připravenou směs (bulgur). Dozdobíme tuňákem, hlávkovým salátem, karotkou a zelenou petrželkou.

V živém finále ocení odborná porota tři soutěžící a jeden soutěžící obdrží zvláštní cenu dětské poroty. Autor nejlepší svačiny získá poukázku na nákup v hodnotě 10 000 Kč, odměna za druhé místo je 6 000 Kč a za třetí místo 4 000 Kč. Hodnota zvláštní ceny dětské poroty je 5 000 Kč. Živé finálové kolo proběhne 10. prosince v Praze. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.12.

Roman Línek zachraňuje tradiční české Vánoce

Línek tak přivítal aktivitu mladých lidí, kteří už několik dní obcházejí v převlecích sněhuláků města i ve východních Čechách.

Společnost celý článek
12.12.

Zastupitelé schválili rozpočtové provizorium na rok 2009

Zastupitelé Pardubického kraje schválili na svém čtvrtečním jednání pravidla rozpočtového provizoria na rok 2009.

Společnost celý článek
29.5.

Kampaň hledá společnosti přátelské rodině

Očekáváme, že kampaní přispějeme ke zvýšení společenské prestiže rodiny.

Společnost celý článek
25.5.

Povodí Labe získalo pozemky u Lesa Království

Jedna z nejstarších přehrad a současně kulturní památka je díky svému stavebnímu provedení vyhledávaným cílem turistů.

Společnost celý článek
8.7.

Památková komora ocenila nádraží v Ústí nad Orlicí

Nádražní budova bude do několika týdnů prohlášena za kulturní památku, zřejmě zůstane jako výpravna.

Společnost celý článek
29.7.

V areálu pivovaru vzniknou byty i veřejné prostory

Autor architektonické studie Josef Panna potvrdil, že chce zachovat původní věž pivovaru i kamenné schodiště.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting