Pšeničný bulgur s tuňákem Rio Mare z Pardubic postoupil do finále soutěže Svačina roku s Rio Mare

28.11.

Pšeničný bulgur s tuňákem Rio Mare z Pardubic postoupil do finále soutěže Svačina roku s Rio Mare

 Studentka Labské hotelové střední odborné škola a Středního odborného učiliště Pardubice, s. r. o. Kamila Klinderová postoupila se svým receptem do finále prvního ročníku celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. Do korespondenčního kola přihlásilo své recepty celkem 96 studentů z 24 středních škol.

Odborná porota vybrala nakonec 12 finalistů. Hlavní surovinou pro přípravu pokrmu je tuňák Rio Mare nebo krém Rio Mare Paté. Odborným garantem je držitel titulu Mistr kuchař Vladimír Picka. Finále proběhne 10. prosince v Praze a studenti v něm budou bojovat o ceny v hodnotě 25 000 Kč.

V prvním korespondenčním kole všichni soutěžící připravili a nafotili pokrm. Ten pak zaslali společně s vyplněným průvodním listem. Ten obsahoval kalkulační list a technologický postup přípravy. Odborná porota v čele s Vladimírem Pickou vybrala nakonec 12 receptů, které postoupily do finále.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kamila Klinderová - Pšeničný bulgur s tuňákem Rio Mare


Suroviny (5 porcí):
180 g tuňáka ve vlastní šťávě Rio Mare, 125 g pšeničného bulguru BIO, 100 g cibule, 60 g karotky, 10 g česneku, 250 ml zeleninového vývaru (50 g kapusty, 60 g celeru, 50 g póru, 50 g květáku, 5 g soli, 2 g divokého koření, 0,5 g čerstvého rozmarýnu, 0,05 g muškátového květu), 50 g olivového oleje.


Postup:
Zeleninový vývar - Do rozpáleného oleje dáme zeleninu a cibuli nakrájenou nahrubo orestujeme. Zalijeme vodou a vaříme táhnutím 1,5 hodiny. Dochutíme solí, divokým kořením, rozmarýnem a muškátovým květem. Přecedíme.
Vlastní příprava - Nadrobno nakrájenou cibuli s karotkou orestujeme na oleji, přidáme ještě česnek a bulgur. Vše zalijeme zeleninovým vývarem, který přiléváme do směsi po naběračkách vždy po vstřebání a odpaření. Ke konci přimícháme tuňáka.


Expedice - Na dezertní talíř do středu dáme připravenou směs (bulgur). Dozdobíme tuňákem, hlávkovým salátem, karotkou a zelenou petrželkou.

V živém finále ocení odborná porota tři soutěžící a jeden soutěžící obdrží zvláštní cenu dětské poroty. Autor nejlepší svačiny získá poukázku na nákup v hodnotě 10 000 Kč, odměna za druhé místo je 6 000 Kč a za třetí místo 4 000 Kč. Hodnota zvláštní ceny dětské poroty je 5 000 Kč. Živé finálové kolo proběhne 10. prosince v Praze. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.12.

Výstava, kde hlavní roli hraje pivo

Návštěvník si může prohlédnout propagační filmy pivovarů z Hlinska a Pardubic a film z Velkých Popovic z roku 1934, představující tehdejší výrobu, ale také si přečíst nebo zakoupit noviny Pivovarský kurýr, vydané k této příležitosti a seznámit se s mnoha zajímavostmi, které s pivovarnictvím souvisely, nebo třeba ochutnat dva druhy sladu, odvážlivci i extrémně hořký granulovaný chmel.

Společnost celý článek
18.8.

Festival Trutnov očima policistů

Do akce je povoláno dostatečné množství policistů obvodních oddělení celého trutnovského okresu

Společnost celý článek
18.1.

Operace katarakty, neboli šedého zákalu, probíhají v tomto týdnu na očním oddělení Pardubické nemocnice s technickou novinkou.

„Přístroj má výhodou v tom, že je vybaven peristaltickou i Venturiho pumpou,“ uvedl primář oddělení Jan Novák a dodal: „Přístroje, které na našem pracovišti využíváme, mají vždy jen jednu pumpu. S tímto novým přístrojem a jeho nastavením tak může chirurg reagovat na aktuální stav při operaci a na případné komplikace, které mohou při výkonu nastat.“

Společnost celý článek
3.3.

Úřad pronajal trafostanici

Jednalo se tak o říšskoněmecký subjekt, jehož vlastnická práva ale zanikla už v roce 1945.

Společnost celý článek
16.2.

Lanškroun hostil festival vědy a techniky

Festival zahájil docent Ladislav Maixner, bývalý ředitel pořádající školy a také bývalý starosta Lanškrouna.

Společnost celý článek
17.2.

Největší historický letoun navštíví Aviatickou pouť

Letos se nám podařilo dohodnout i návštěvu legendárního Super Constellationu, což považujeme za veliký úspěch a zároveň i ocenění naší práce, protože provozovatel tohoto stroje si vybírá jen významné evropské letecké dny, na které svůj skvost vyšle.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting