Pšeničný bulgur s tuňákem Rio Mare z Pardubic postoupil do finále soutěže Svačina roku s Rio Mare

28.11.

Pšeničný bulgur s tuňákem Rio Mare z Pardubic postoupil do finále soutěže Svačina roku s Rio Mare

 Studentka Labské hotelové střední odborné škola a Středního odborného učiliště Pardubice, s. r. o. Kamila Klinderová postoupila se svým receptem do finále prvního ročníku celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. Do korespondenčního kola přihlásilo své recepty celkem 96 studentů z 24 středních škol.

Odborná porota vybrala nakonec 12 finalistů. Hlavní surovinou pro přípravu pokrmu je tuňák Rio Mare nebo krém Rio Mare Paté. Odborným garantem je držitel titulu Mistr kuchař Vladimír Picka. Finále proběhne 10. prosince v Praze a studenti v něm budou bojovat o ceny v hodnotě 25 000 Kč.

V prvním korespondenčním kole všichni soutěžící připravili a nafotili pokrm. Ten pak zaslali společně s vyplněným průvodním listem. Ten obsahoval kalkulační list a technologický postup přípravy. Odborná porota v čele s Vladimírem Pickou vybrala nakonec 12 receptů, které postoupily do finále.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kamila Klinderová - Pšeničný bulgur s tuňákem Rio Mare


Suroviny (5 porcí):
180 g tuňáka ve vlastní šťávě Rio Mare, 125 g pšeničného bulguru BIO, 100 g cibule, 60 g karotky, 10 g česneku, 250 ml zeleninového vývaru (50 g kapusty, 60 g celeru, 50 g póru, 50 g květáku, 5 g soli, 2 g divokého koření, 0,5 g čerstvého rozmarýnu, 0,05 g muškátového květu), 50 g olivového oleje.


Postup:
Zeleninový vývar - Do rozpáleného oleje dáme zeleninu a cibuli nakrájenou nahrubo orestujeme. Zalijeme vodou a vaříme táhnutím 1,5 hodiny. Dochutíme solí, divokým kořením, rozmarýnem a muškátovým květem. Přecedíme.
Vlastní příprava - Nadrobno nakrájenou cibuli s karotkou orestujeme na oleji, přidáme ještě česnek a bulgur. Vše zalijeme zeleninovým vývarem, který přiléváme do směsi po naběračkách vždy po vstřebání a odpaření. Ke konci přimícháme tuňáka.


Expedice - Na dezertní talíř do středu dáme připravenou směs (bulgur). Dozdobíme tuňákem, hlávkovým salátem, karotkou a zelenou petrželkou.

V živém finále ocení odborná porota tři soutěžící a jeden soutěžící obdrží zvláštní cenu dětské poroty. Autor nejlepší svačiny získá poukázku na nákup v hodnotě 10 000 Kč, odměna za druhé místo je 6 000 Kč a za třetí místo 4 000 Kč. Hodnota zvláštní ceny dětské poroty je 5 000 Kč. Živé finálové kolo proběhne 10. prosince v Praze. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.8.

Kormoráni pustoší rybníky na Královéhradecku

Za poslední zimu spořádali kormoráni na rybnících v Královéhradeckém kraji ryby za 1,3 milionu korun

Společnost celý článek
16.11.

Pardubice plánují podepsat se Synthesií Memorandum o rozvoji SemtinZone

Přípravě plánovaného Memoranda bude předcházet ještě schůzka zástupců všech zúčastněných stran a přizváni budou také zástupci největších soukromých firem, které v areálu Synthesia působí.

Společnost celý článek
20.11.

Fakulta zdravotnických studií zve nastávající maminky do předporodních kurzů

Kurzy předporodní přípravy se uskuteční ve dvou termínech – první cyklus začíná již tuto středu 4. listopadu a potrvá do 25. listopadu. Další série kurzů předporodní přípravy je plánována na měsíc prosinec, od středy 2. prosince až do 6. ledna 2016.

Společnost celý článek

Dnes se koná Den chrudimské nemocnice

Program Dne Chrudimské nemocnice nabídne také měření BMI (body mass index), poradnu pro sportovní traumatologii, konzultaci se zaměřením na prevenci chronického onemocnění ledvin, nebo měření tlaku a glykémie. "Na specializovaných lůžkových odděleních a laboratořích navíc chystáme prohlídky s komentovaným odborným výkladem," doplňuje ředitel Chrudimské nemocnice Vladimír Ninger a dodává, že jedna prohlídka potrvá přibližně třicet minut.

Společnost celý článek
1.6.

Nejlepší spolupráce roku 2017 patří Centru materiálů a nanotechnologií Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice a společnosti PARDAM

Několikaletá spolupráce týmů z Centra materiálů a nanotechnologií Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice a společnosti PARDAM, která byla oceněna letos 1. cenou, vyústila vývojem unikátního sorpčního materiál na bázi vláken oxidu křemičitého, který svým povrchem a sorpčními vlastnostmi výrazně převyšuje jak standardní nanovlákenné materiály, tak i dnes běžně používané sorbenty.

Společnost celý článek
29.9.

Duhovým křídlem budou oceněny zásluhy v sociální oblasti

V programu Duhového křídla vystoupí taneční soubor Amare ze základní a praktické školy Svítání, vlastní básně přednese Růžena Smetanová z Domova pro seniory Dubina, tanec s křídly bohyně Issis předvedou členky Svazu postižených civilizačními chorobami ze Svitav, úryvek z představení Mrazík zahrají klienti Domova na hradě Rychmburk, představí se i stepařský kroužek z Domova sociálních služeb Slatiňany a kapela Barbušáci z Domova pod hradem Žampach.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting