Ptáky utráceli hromadně

13.7.

Ptáky utráceli hromadně

Ptáky utráceli hromadně

Na farmy v Kosoříně a Netřebích na Orlickoústecku, kde byl laboratoří potvrzen nebezpečný virus ptačí chřipky H5N1, dorazila během včerejšího dne technika hasičů i armády. Obě složky spolupracují na utracení chovů masných slepic. V obci Netřeby zahájili záchranáři svou práci krátce před polednem, skončili ve večerních hodinách. V Kosoříně se s utrácením chovu začalo po včerejší 16. hodině, kdy na místo dorazila cisterna s potřebným plynem. Hasiči a vojáci vyzkoušeli novou metodu likvidace, kdy neutráceli po skupinách ve speciálních kontejnerech, ale hromadně v objektu farmy. Veterináři mezitím dokončili vybíjení domácí drůbeže v obcích Netřeby a Kosořín a v malé části města Chocně. Výjimku dostalo exotické ptactvo, které však musí být veterinárně vyšetřeno. Ve všech lokalitách stále platí ochranná pásma (3 a 10 kilometrů), ve kterých se například nesmí shromažďovat a přemísťovat ptactvo a pořádat výstavy. V tříkilometrovém pásmu je nutno psy venčit pouze na vodítku. Veterináři také průběžně sledují a vyšetřují další komerční chovy v okolí i volně žijicí ptactvo.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.10.

Festival zdraví, krásy a pohybu již po třetí v Pardubicích

Na festivalu se představí několik desítek vystavovatelů, kteří reprezentují zdravý životní styl a péči o tělo. Festival zdraví, krásy, pohybu je určen všem, kdo chtějí aktivně žít a zajímají se o novinky a trendy v této oblasti.

Společnost celý článek
25.2.

Služebna městské policie se stěhuje do nemocnice

Zdravotnické zařízení poskytlo strážníkům, kteří slouží, místnost ve vrátnici. Přestupky tak strážníci mohou řešit na místě.

Společnost celý článek
4.7.

Vysoké teploty i letos v létě zaměstnají technické služby v Hradci Králové

Standardní systém funguje na bázi časovače, který se spouští v nočních hodinách. Většinou je systém doplněn dešťovým čidlem, které celou závlahu po dešti odstaví, a když čidlo „vyschne“ opět závlahu spustí. Moderní pokročilé systémy řízení reagují nejen na dešťové srážky, ale i na průběh teplot a sluneční svit a podle naměřených hodnot upravují zavlažovací režim.

Společnost celý článek
1.9.

Uhořel s prostřelenou hlavou

Jeden ze zasažených objektů se podařilo hasičům dostat pod kontrolu již 14 minut po příjezdu k místu požáru.

Společnost celý článek
4.1.

Vánoční stromky se vrací zpět do přírody

Každý sběrný vůz jich pojme 3 až 4 tuny a odváží je na kompostárnu v Dražkovicích.

Společnost celý článek
28.11.

Zákon o střetu zájmů vyžene zájemce o komunální politiku, obávají se radní

S problémy, které současné znění zákona přináší, seznámili přítomné novináře hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, starosta městyse Dolní Čermná Petr Helekal a manažerka Dobrovolného svazku obcí Mikroregion Severo-Lanškrounsko Lenka Bártlová.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting