Působivá vánoční výzdoba rozzáří Pardubice již za několik dní

20.11.

Působivá vánoční výzdoba rozzáří Pardubice již za několik dní

Instalace  vánoční výzdoby je v těchto dnech v plném proudu.

Tradičně se vánočně zdobí stromy, kterých se letos rozsvítí celkem čtrnáct. Z toho ústřední vánoční strom bude mít jako tradičně svoje místo na Pernštýnském náměstí. Smrk darovali manželé Zitkovi ze své zahrady v Benedettiho ulici v Pardubicích. Téměř sedmnácti metrový smrk bude na Pernštýnské náměstí přivezen a umístěn v pondělí 23.11. v dopoledních hodinách. Během týdne bude ozdoben červenými a stříbrnými koulemi a  rozzáří ho více než sto padesát krápníků, které připomínají sněžení.  Slavnostní rozsvícení  proběhne na první adventní neděli 29.11.2015 přibližně v 16:15min.

Po městě se rozzáří téměř devadesát vánočních motivů, z nichž více než čtyřicet nových dekorací osvítí  třídu Míru.

Již sedmý rok zajišťují výzdobu LED diody, které v roce 2009 nahradily původní prvky sváteční výzdoby a osvětlení. Pardubice byly jedním z prvních měst, které modernizaci prvků vánoční výzdoby ušetřily na elektrické energii potřebné k jejímu provozu. V současné době je vánoční výzdoba v LED provedení zastoupena více než z osmdesáti procent.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.10.

V Poličce bude zahájen další ročník Listopadání

Ani letos nebude chybět beseda s Františkem „Čuňasem“ Stárkem. Legendární kapela české undergroundové scény Plastic People slaví 45. výročí a právě k této příležitosti se bude beseda konat. Muž českého undergroundu ve středu 13. listopadu povypráví o kapele a jejím působení v době totality. Slovem, hudbou a obrazem zavzpomínáme nejen na období komunistického režimu.

Společnost celý článek
8.4.

NEJZACHOVALEJŠÍ GOTICKÉ HRADBY VE STŘEDNÍ EVROPĚ JSOU ZASE VEŘEJNOSTI PŘÍSTUPNÉ

Jedna z největších atraktivit královského věnného města Poličky – unikátní hradební opevnění v délce 1220 metrů obepínají celé historické jádro města, je opět přístupné veřejnosti.

Společnost celý článek
23.5.

Premiéra Spitfiru

To bylo dokončeno v těchto dnech a pro nás a naši národní hrdost je potěšitelné, že představuje letoun legendárního československého pilota Tomáše Vybírala bojujícího za druhé světové války nejprve ve Francii a od roku 1940 ve Velké Británii v řadách RAF, kde sloužil až do konce druhé světové války. Od jeho narození uplyne v září sto pět let,“ přibližuje zajímavou novinku Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.

Společnost celý článek
23.7.

V Královéhradeckém kraji chtějí slušné občany

Mladí lidé jsou rozvojovým potenciálem kraje a etické chování je nutným předpokladem budoucí regionální prosperity.

Společnost celý článek
5.2.

Náměstek Krejčíř: Pat pro třídu Míru? Nesmysl!

Někteří politici označili toto rozhodnutí za smrtící pro hlavní pardubickou ulici a tvrdí, že město přešlapuje na místě.

Společnost celý článek
30.5.

Vyzkoušejte si na vlastní kůži, jak zábavná může být věda.

Toto léto se děti vydají na dobrodružnou cestu po stopách vzniku a vývoje života na Zemi. Nejprve si mladí vědci vyzkouší, co všechno umí přírodní živly a pokusí se je zkrotit tak jako jejich předci.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting