Řád svatého Huberta se vrací na Hospital Kuks

23.8.

Řád svatého Huberta se vrací na Hospital Kuks

Kuks – Po dlouhých letech vyjednávání došlo k dohodě mezi Národním památkovým ústavem (NPÚ) a Řádem svatého Huberta, kterému bude umožněno, jako partnerovi projektu Granátové jablko, využívat několik místností na Hospitalu Kuks. Řád zde bude pořádat slavnosti a propagovat myslivost.

„Po dobu udržitelnosti projektu budeme mít k dispozici tři místnosti v prvním patře, které nám budou sloužit především jako zázemí pro naši činnost a aktivity na Kuksu. Řád byl jednou z prvních organizací, které pomohly zviditelnit tuto ztracenou barokní perlu a v rámci programu „Život v památkách“, připravujeme v letošním roce na Kuksu již tradičně první říjnovou sobotu 23. Svatohubertskou slavnost. Mimo této slavnosti uspořádáme v učebnách Hospitálu v letošním roce několik seminářů zaměřených nejen na tradice a propagaci myslivosti, ale i na výchovu lektorů pro práci s dětmi a mládeží“, vysvětluje velmistr Řádu Jan František Votava a dodává: „Tato dohoda by měla platit do roku 2020 a já věřím, že jsme teprve na začátku cesty, a že budeme moci i po tomto termínu nabídnout NPÚ zajímavou spolupráci, která pomůže prohloubit a udržet věhlas tohoto barokního skvostu“.

Dohodu zprostředkoval europoslanec Tomáš Zdechovský

„Všichni rytíři a členové Řádu svatého Huberta jsou velice rádi, že po mnoha letech vyjednávání došlo k dohodě a Řád tak získal důstojné zázemí pro svoji činnost. Velký dík patří zejména europoslanci Tomáši Zdechovskému (KDU-ČSL), který svou přízní a zájmem o Řád velice pomohl k zprostředkování této dohody,“ doplnil velmistr Votava.

Řád sv. Huberta byl založen Františkem Antonínem hrabětem Šporkem, prvním velmistrem Řádu, osvícencem a realizátorem mnoha přelomových myšlenek, mezi které patří jak Hospitál Kuks, tak i krajina kolem něho.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.7.

Chtějí veřejně protestovat

Shromáždění se má uskutečnit v sobotu 23. července 2011 ve Svitavách.

Společnost celý článek
9.1.

Soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika je v plném proudu

Soutěž určená žákům devátých tříd začala koncem listopadu a potrvá až do února, kdy se uskuteční slavnostní vyhlášení.

Společnost celý článek
11.6.

Město chce pomoci zatopeným oblastem

Jako Pardubice jsme chtěli pomoct i konkrétnímu městu, kterého se povodně velmi dotkly. Osobně starostu Kralup znám, vím, jaká je tam situace a jsem si jist, že naši pomoc maximálně využije ve prospěch jeho města.

Společnost celý článek
28.12.

Město se zbavuje další bariéry

Služba, kterou zajišťuje obecně prospěšná společnost Tichý svět, v rámci magistrátu města funguje nonstop bez nutnosti objednání a navíc je zcela zdarma.

Společnost celý článek
5.12.

Shoda ohledně ženské věznice v Králíkách prozatím nepanuje Areál bývalého výchovného ústavu v Králíkách

Pro kraj je názor občanů, kteří v místě žijí a pracují mimořádně důležitý, plně jej respektujeme, a proto nechápu postoj ministerstva,“ uvedl hejtman Netolický po jednání s ministrem Pelikánem. „Z postojů pana ministra jsem pochopil, že pro resort spravedlnosti nemají výsledky místního referenda, kterého se zúčastnilo téměř 45 procent oprávněných voličů, žádnou relevanci a závaznost,“ sdělil hejtman Netolický.

Společnost celý článek
13.10.

ČSAD Ústí nad Orlicí: Startujeme provoz nejmodernějšího business linkového autobusu Setra v Pardubickém kraji.

V těchto dnech převzal, regionální dopravce, již první autobus značky Setra S 415 LE business z plánované dodávky. Dalších 21 vozidel převezme firma do poloviny listopadu 2015 a zbytek pak do prosince toho roku. V Pardubickém kraji bude jezdit 8 zcela nových autobusů značky Mercedes-Benz Intouro a 23 autobusů značky Setra SE 415 LE business.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting