Rada dělila peníze na prezentační akce

29.4.

Rada dělila peníze na prezentační akce

Další „balík“ finančních příspěvků na různé kulturní, společenské či sportovní akce rozdělovala minulý týden Rada Pardubického kraje na svém 70. jednání. Tentokrát šlo o dotace ve výši 175 tisíc korun. Podporu kraje získal například tělesně postižený sportovec Martin Zvolánek, který bude reprezentovat na Mistrovství České republiky vozíčkářů ve stolním tenise. Finanční dotaci dostanou také dobrovolní hasiči ve Starém Hradišti a v Chocni na oslavy výročí, stejně jako rybáři v Chocni. Příspěvek radní schválili rovněž na mládežnický turnaj v in-line hokeji „O pohár hejtmana“, který se bude konat v červnu v Pardubicích, a na seriál závodů motokár Hobby Cup 2008 ve Vysokém Mýtě. Další finanční prostředky rada uvolnila na mezinárodní soutěžní výstavu psího plemene „boxer“, na tradiční májový koncert Vysokoškolského uměleckého souboru Pardubice, na Vysokomýtské májové kujebino, pardubické Loučení s prázdninami či první ročník akce „Den lesa“, který se uskuteční už 10. května pod Kunětickou Horou. „Pardubický kraj se snaží ze svého rozpočtu podporovat všechny tyto akce, které mají buď veřejný charakter, nebo nějakým způsobem propagují a prezentují Pardubický kraj. Snažíme se alespoň částečně vyhovět každé žádosti, která k nám na kraj dorazí, ale peněz není nikdy dost. Přesto jsme už od začátku letošního roku takto rozdělili téměř 4 miliony korun,“ řekl hejtman Ivo Toman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.9.

První září věnovala radní prvňáčkům

Také v Chornicích na Svitavsku musí obec doplácet na přímé náklady spojené s fungováním základní školy.

Společnost celý článek
17.2.

Nebezpečně vyhrožoval

Zprávy tohoto typu měl zasílat i ze zřízené e-mailové adresy přes její kamarádku.

Společnost celý článek
5.5.

V Pardubicích skončilo hudební jaro – bylo pestré, mezinárodní a hojně navštěvované

Proto jsem velmi rád, že se v posledních letech festival stále rozšiřuje a získává mezinárodní rozměr a lesk, i věhlas za hranicemi Pardubického kraje,“ prozradil 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje a předseda festivalového výboru Roman Línek. „Osobně mě nejvíce těší, že festival přináší kvalitní kulturu i do vzdálenějších míst kraje, kde jsou podobné koncerty pro lidi často nedostupné,“ dodal Línek.

Společnost celý článek
5.5.

Tripartita jednala o nemocnicích a stavbách

Odboráře zajímalo, jaké kroky budeme dělat pro zlepšení stavu našich nemocnic, zejména té pardubické.

Společnost celý článek
24.1.

Pro 23 školských projektů schváleno 157 milionů z EU

V lanškrounské Střední zemědělské škole vznikne veterinárně-zemědělské centrum.

Společnost celý článek
28.6.

Pardubice přivítaly účastníky afghánské mise

Vojákům za perfektně odvedenou práci přijel kromě vrcholných představitelů armády poděkovat i ministr obrany Martin Barták.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting