Rada dělila peníze na prezentační akce

29.4.

Rada dělila peníze na prezentační akce

Další „balík“ finančních příspěvků na různé kulturní, společenské či sportovní akce rozdělovala minulý týden Rada Pardubického kraje na svém 70. jednání. Tentokrát šlo o dotace ve výši 175 tisíc korun. Podporu kraje získal například tělesně postižený sportovec Martin Zvolánek, který bude reprezentovat na Mistrovství České republiky vozíčkářů ve stolním tenise. Finanční dotaci dostanou také dobrovolní hasiči ve Starém Hradišti a v Chocni na oslavy výročí, stejně jako rybáři v Chocni. Příspěvek radní schválili rovněž na mládežnický turnaj v in-line hokeji „O pohár hejtmana“, který se bude konat v červnu v Pardubicích, a na seriál závodů motokár Hobby Cup 2008 ve Vysokém Mýtě. Další finanční prostředky rada uvolnila na mezinárodní soutěžní výstavu psího plemene „boxer“, na tradiční májový koncert Vysokoškolského uměleckého souboru Pardubice, na Vysokomýtské májové kujebino, pardubické Loučení s prázdninami či první ročník akce „Den lesa“, který se uskuteční už 10. května pod Kunětickou Horou. „Pardubický kraj se snaží ze svého rozpočtu podporovat všechny tyto akce, které mají buď veřejný charakter, nebo nějakým způsobem propagují a prezentují Pardubický kraj. Snažíme se alespoň částečně vyhovět každé žádosti, která k nám na kraj dorazí, ale peněz není nikdy dost. Přesto jsme už od začátku letošního roku takto rozdělili téměř 4 miliony korun,“ řekl hejtman Ivo Toman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.5.

Roadshow s názvem Vyberte si zážitky!

Infobus se postupně objeví v mnoha městech republiky včetně Pardubic, kde bude mít zastávku na Pernštýnském náměstí.

Společnost celý článek
18.4.

Hrozí rozpuštění občanských sdružení?

Hlavním tématem bylo hrozící hromadné rozpouštění občanských sdružení poskytujících sociální služby.

Společnost celý článek
25.2.

Přednáška Dany Drábové o člověku a energii na Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice

Přednáška se koná od 14 hodin v posluchárně H1 v budově Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice na náměstí Čs. legií 565 v centru Pardubic. Se studenty bude Ing. Dana Drábová, Ph.D., debatovat o energii, jejích zdrojích a využitelnosti.

Společnost celý článek
27.5.

K parku Na Špici povede další nová přístupová cesta

Nová cesta, jejíž vybudování by se podle předběžných odhadů mělo vejít do částky 100 tisíc korun, bude z mlatu a lemovaná trávníkem.

Společnost celý článek
14.9.

Krajští radní požádali zákonodárce o pomoc

Velké potíže představuje pro kraj klesající příspěvek na výkon státní správy.

Společnost celý článek
26.3.

Sociální služby podpoří místo EU město

V první vlně zastupitelé Pardubic z Programu podpory služeb sociální prevence rozdělili 5,5 milionu korun, podle Taubera ve druhé fázi bude k dispozici zhruba 6,7 milionu korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting