Rada dělila peníze na prezentační akce

29.4.

Rada dělila peníze na prezentační akce

Další „balík“ finančních příspěvků na různé kulturní, společenské či sportovní akce rozdělovala minulý týden Rada Pardubického kraje na svém 70. jednání. Tentokrát šlo o dotace ve výši 175 tisíc korun. Podporu kraje získal například tělesně postižený sportovec Martin Zvolánek, který bude reprezentovat na Mistrovství České republiky vozíčkářů ve stolním tenise. Finanční dotaci dostanou také dobrovolní hasiči ve Starém Hradišti a v Chocni na oslavy výročí, stejně jako rybáři v Chocni. Příspěvek radní schválili rovněž na mládežnický turnaj v in-line hokeji „O pohár hejtmana“, který se bude konat v červnu v Pardubicích, a na seriál závodů motokár Hobby Cup 2008 ve Vysokém Mýtě. Další finanční prostředky rada uvolnila na mezinárodní soutěžní výstavu psího plemene „boxer“, na tradiční májový koncert Vysokoškolského uměleckého souboru Pardubice, na Vysokomýtské májové kujebino, pardubické Loučení s prázdninami či první ročník akce „Den lesa“, který se uskuteční už 10. května pod Kunětickou Horou. „Pardubický kraj se snaží ze svého rozpočtu podporovat všechny tyto akce, které mají buď veřejný charakter, nebo nějakým způsobem propagují a prezentují Pardubický kraj. Snažíme se alespoň částečně vyhovět každé žádosti, která k nám na kraj dorazí, ale peněz není nikdy dost. Přesto jsme už od začátku letošního roku takto rozdělili téměř 4 miliony korun,“ řekl hejtman Ivo Toman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.3.

Návrh územního plánu čeká na připomínky

O vypořádání těchto připomínek pak bude rozhodovat zastupitelstvo města. „Termín veřejného projednávání zatím nelze odhadnout, ale budeme o něm včas informovat,“ slíbila Karolína Koupalová.

Společnost celý článek
26.11.

Exekuce majetku má svá jasná pravidla

Při exekuci movitého majetku dlužníka se sepíšou všechny takové věci, které lze prodat

Společnost celý článek
25.5.

Pardubice mají koncepci dostupného bydlení

Konkrétní opatření pro jednotlivé cílové skupiny občanů začnou platit od ledna 2017. Dokument řeší rovněž otázku stavu bytového fondu, který je dlouhodobě podfinancovaný.

Společnost celý článek
19.3.

Celé Česko rozehrají malí umělci; program happeningu ZUŠ Open nově potrvá dva dny

ZUŠ Open umožňuje vznik krásným společných projektů a setkání uměleckých škol, která rozvíjí vzájemné vazby a v neposlední řadě dokumentuje pestrost uměleckých oborů a života základních uměleckých škol v rámci regionů. Do jednotlivých akcí se zapojí i celá řada profesionálních umělců včetně symfonických orchestrů a dalších kulturních institucí či festivalů v čele s Pražským jarem.

Společnost celý článek
9.10.

Zoufalá žena svého přítele téměř

Zoufalá žena, nevěda si již rady, obrátila se proto se žádostí o pomoc na policicii.

Společnost celý článek
18.2.

První chat s primátorem v roce 2008

„Na internetovou diskusi s lidmi se už těším. Jsem rád, že se lidé o dění ve městě zajímají,“ řekl primátor Deml.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting