Rada kraje navrhla pravidla rozpočtového provizoria

3.12.

Rada kraje navrhla pravidla rozpočtového provizoria

Rada kraje navrhla pravidla rozpočtového provizoria

Rada Pardubického kraje na svém pondělním 2. jednání navrhla pravidla rozpočtového provizoria na rok 2009, které nyní předloží k projednání krajskému zastupitelstvu. Provizorium je stanoveno na 1. čtvrtletí příštího roku. Návrh příjmové části vychází ze schváleného rozpočtu na rok 2008 a zahrnuje daňové a nedaňové příjmy, kapitálové příjmy a dotace. Součástí nejsou příjmy z fondů EU určené na dofinancování schválených projektů kraje a není uvažováno s čerpání úvěru od Evropské investiční banky. Odhad objemu příjmů je zhruba 749,35 milionů korun. „Po dobu platnosti rozpočtového provizoria budou v oblasti výdajů hrazeny jen nejnutnější závazky, takzvané běžné či provozní výdaje krajského úřadu, zřizovaných organizací a podobně V plné výši budou uhrazeny závazky vyplývající z uzavřených smluv provozního charakteru v roce 2008,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro finance a majetek Roman Línek Náměstek Línek doplnil, že pravidla rozpočtového provizoria jsou platná do doby schválení rozpočtu Pardubického kraje na rok 2009 – což se předpokládá v únoru 2009. Rada však zároveň navrhla poskytnout v prvním čtvrtletí dotace Koalici nevládek Pardubicka a Regionální radě regionu soudržnosti Severovýchod. Oba subjekty získají poměrný díl plánované celoroční dotace určené na provoz. Koalice nevládek zajišťuje činnost Poradenského a projektového centra neziskových organizací a regionální rada administruje Regionální operační program a neposkytnutí dotací by jej mohlo ohrozit.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.8.

Nezapomeneme, kamarádi!

Příslušníci Hasičského záchranného sboru uctili památku svých kolegů, kteří před 13 lety zemřeli při nešťastné autonehodě.

Společnost celý článek
22.11.

Velvyslankyně uvítala záměr dosplavnění Labe

Paní velvyslankyně hovořila o připravovaných obchodních misích a o společných worshopech a seminářích.

Společnost celý článek
16.12.

Pardubičtí strážníci chtějí získat ztracený kredit

Primátorka nebyla spokojena s tím, jak ředitel řešil případ nevhodného chování strážníků vůči stěžovateli.

Společnost celý článek
10.8.

Povodňové škody dle Lesů činí 750 milionů korun

Činnost podniku není financována ze státního rozpočtu, ale z vlastních zdrojů.

Společnost celý článek
2.10.

70 % lidí si myslí, že se čeští senioři stravují nezdravě. Hlavním důvodem jsou dle nich finance, říká průzkum

Většina lidí (70 %) je toho názoru, že čeští senioři se stravují nezdravě, vyplývá z aktuálního průzkumu poradenského portálu Neztratitsevestari.cz, který provozuje nezisková organizace Sue Ryder. Jako hlavní důvod uváděli respondenti průzkumu nejčastěji omezené finanční zdroje seniorů (49 %). Cestu ke zlepšení vidí veřejnost ve zvyšování důchodů (36,5 %) a dotacích na seniorské stravování. Průzkum na vzorku 3000 respondentů realizovala společnost Rondo Data.

Společnost celý článek
22.6.

Závěrečný účet Pardubického kraje je bez chyb

Ministerstvo financí konstatovalo, že hospodaření kraje je bez chyb a nedostatků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting