Rada města odvolala ředitelku sociálních služeb

2.4.

Rada města odvolala ředitelku sociálních služeb

Rada města odvolala ředitelku sociálních služeb

Rada se rozhodla odvolat dosavadní ředitelku SSmP kvůli několika pochybením. Prvním byla nesrovnalost v údajích o vyplacených odměnách za rok 2008. „Při studiu protokolu o kontrole prováděné krajským úřadem a městem jsme zjistili, že doklady o mzdách, předložené kontrolní komisi nesouhlasí s mzdovou inventurou, kterou si město jako zřizovatel vyžádalo už v roce 2009,“ řekla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková. U ekonoma organizace byla v inventuře uvedena částka o 170.000 korun nižší, než mu byla v roce 2008 skutečně vyplacena. Dalším pochybením ředitelky Vičíkové bylo podle náměstkyně nesprávné vykazování kapacity sociálních služeb při žádosti o dotace z ministerstva práce a sociálních věcí. „Nevím, zda to bude mít pro organizaci nějaký důsledek, nicméně já jsem k paní ředitelce po zjištění těchto pochybení ztratila důvěru a navrhla její odvolání,“ dodala náměstkyně s tím, že podle jejích informací ekonomický náměstek v SSmP končí svůj pracovní poměr ke 30. dubnu 2010. Změnám v SSmP předcházela společná kontrola krajského úřadu a města, která měla za cíl prověřit, zda byl dosažený hospodářský výsledek SSmP v roce 2008 v souladu s hospodářským výsledkem vykázaným. Z kontroly vznikl pouze protokol, který nebyl projednán s kontrolovanou organizací, ani z něj nevzešly žádné závěry či opatření.  Město si proto najalo externí firmu a požádalo ji o zhodnocení protokolu. „Chceme vědět, jak závažná jsou zjištění kontrolní komise uvedená v protokolu i to, jaká opatření je třeba v organizaci provést,“ vysvětlila náměstkyně. Se závěrem auditora, který na základě protokolu z kontroly v SSmP nezjistil závažná, ale spíše formální pochybení, se dnes seznámila rada i zastupitelstvo města.   „Projednáním v radě a zastupitelstvu kauzu nepovažuji za uzavřenou. Dle doporučení auditora by mělo dojít k jednání kontrolní komise za účasti zodpovědných osob bývalého a současného zřizovatele (Pardubický kraj a město Pardubice). Na něm by měla být  objektivně a za všestranné součinnosti posouzena v protokole sepsaná zjištění a celý protokol dle zákona o státní kontrole uzavřen,“ zdůraznila náměstkyně Fraňková. Vzhledem k tom, že protokol z kontroly, obsahující i citlivé osobní údaje, byl vyvěšen v interním informačním systému krajského úřadu, kde k němu mělo přístup kolem 400 pracovníků, pověřila rada města vedoucí odboru komunitních služeb k podání podnětu řediteli krajského úřadu prověřit, zda vyvěšením na intranetu nedošlo k neoprávněnému nakládání s osobními údaji.  

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.10.

Uvolněná část vozidla zranila řidiče

Dopravní policisté žádají nejen svědky této dopravní nehody, ale i řidiče neznámého nákladního vozidla, ze kterého upadl pryžový doraz zadního nárazníku, aby se přihlásili osobně či telefonicky na telefonní číslo 974572262, nebo 974572251.

Společnost celý článek
22.3.

Řádění fanoušků v Letohradě se nekonalo

Celé akce se zúčastnily tři desítky policistů včetně policistů pořádkové jednotky.

Společnost celý článek
15.2.

Helicopter Show a Rally Show opět spojí své síly

Z motoristického programu prozrazuje zajímavosti organizátor Karel Pohner: „Areál Czech Ringu připravuje pro diváky Rally Show ty nejlepší české i zahraniční teamy z motorsportu (rally, drift, formule, okruhy, vrchy, offroad - Dakarské speciály). Chybět rozhodně nebudou závodní legendy ani historické i současné sportovní vozy a veteráni. Ukázka novinek většiny světových automobilek diváky okouzlí na Autosalon Show.“

Společnost celý článek
29.5.

Porodnice PKN patří mezi pět nejžádanějších v ČR

Porodnice v Pardubické krajské nemocnici je nejvytíženější v rámci kraje. V loňském roce se v ní narodilo 1519 dětí. „Obecně v České republice se snižuje porodnost.

Společnost celý článek
9.6.

Krajského ředitelství policie Pardubického kraje otevřelo integrované středisko

V úvodu byl celý projekt představen. Jeho cílem je zajištění včasné a efektivní reakce na zvyšující se hrozby či následky přírodních a technologických rizik, které lze eliminovat či řešit prostřednictvím zajištění vysoké úrovně akceschopnosti a efektivity operačního řízení Policie ČR v rámci IZS, zejména v případě včasného zásahu na místě mimořádné události.

Společnost celý článek
23.4.

„Ďáblova bible“ – k vidění jen do neděle

Tento rukopis vznikl na začátku 13. století se vší pravděpodobností v benediktinském klášteře v Podlažicích na Chrudimsku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting