Rada Města projednávala návrh

25.7.

Rada Města projednávala návrh

Rada Města projednávala návrh

Rada Města projednávala návrh na zřízení pozice specialista psychologické intervence na Základní škole praktické a mateřské škole speciální Artura Krause Na speciální základní škole Artura Krause by mohl od roku 2012 působit specialista na psychologickou intervenci. Městští radní dali zástupcům školy souhlas k podání žádosti na ministerstvo vnitra, které má v rámci prevence kriminality program, jehož prostřednictvím je možné hradit mzdové náklady na takového pracovníka. Škola chce touto cestou řešit stále se zhoršující situaci, kdy vulgární a agresivní chování některých žáků neúnosným způsobem narušuje výuku a učitel je nucen řešit výstupy jednotlivců na úkor vyučování. Běžná opatření typu napomenutí či důtky nepřinášejí efekt, rodiče se školou nespolupracují. Fungování psychologa s terapeutickým výcvikem je tak podle odborníků jednou z posledních možností, jak pro většinu žáků školy zajistit řádnou výuku a současně pracovat s těmi, kteří mají poruchy chování nebo jiné problémy. Pokud bude žádost na ministerstvo úspěšná, město se bude na hrazení mzdových nákladů školního psychologa podílet deseti procenty.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.4.

Malovaná vejce rychle sníst!

Tradice velikonoční pomlázky je, jak se ukazuje, stále živá. Vejce symbolizují nový život, vzkříšení, proměnu do jiné dimenze.

Společnost celý článek
9.10.

Další smlouvy o dotacích EU pro venkovské oblasti

Z oblasti podpory rozvoj venkova půjde na tento projekt 92,5 procent z celkových nákladů, které činí téměř 5,2 milionů korun.

Společnost celý článek
8.7.

Návštěva úspěšné podnikatelky

Firma vyváží výrobky do Rakouska, Německa, Itálie, Francie, Ukrajiny a do USA.

Společnost celý článek
27.8.

Pardubický zámek opět rozzáří jiřinky

Přijďte shlédnout a potěšit se krásou jiřinek, právem nazývaných "Královnou zahrad pozdního léta".

Společnost celý článek
15.2.

Společný dopis premiérovi a ministru dopravy

Nejvyšší představitelé samospráv a obou krajských měst se obrátili na premiéra a ministra dopravy

Společnost celý článek
29.3.

Kraj v loňském roce opravil mosty za 94 milionů korun

Na území Pardubického kraje evidujeme 45 mostů v nevyhovujícím a havarijním stavu. Našim cílem je postupně jejich počet snižovat, a to také díky dotacím ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting