Rada Města projednávala návrh

25.7.

Rada Města projednávala návrh

Rada Města projednávala návrh

Rada Města projednávala návrh na zřízení pozice specialista psychologické intervence na Základní škole praktické a mateřské škole speciální Artura Krause Na speciální základní škole Artura Krause by mohl od roku 2012 působit specialista na psychologickou intervenci. Městští radní dali zástupcům školy souhlas k podání žádosti na ministerstvo vnitra, které má v rámci prevence kriminality program, jehož prostřednictvím je možné hradit mzdové náklady na takového pracovníka. Škola chce touto cestou řešit stále se zhoršující situaci, kdy vulgární a agresivní chování některých žáků neúnosným způsobem narušuje výuku a učitel je nucen řešit výstupy jednotlivců na úkor vyučování. Běžná opatření typu napomenutí či důtky nepřinášejí efekt, rodiče se školou nespolupracují. Fungování psychologa s terapeutickým výcvikem je tak podle odborníků jednou z posledních možností, jak pro většinu žáků školy zajistit řádnou výuku a současně pracovat s těmi, kteří mají poruchy chování nebo jiné problémy. Pokud bude žádost na ministerstvo úspěšná, město se bude na hrazení mzdových nákladů školního psychologa podílet deseti procenty.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.2.

Udílení výroční ceny Mosty 2006 proběhne v Hradci

Letošní udílení ocenění Mosty 2006 za přínos zdravotně postiženým proběhne 27. února v Hradci Králové.

Společnost celý článek
11.1.

Vicehejtman Línek se zajímal o dětské adopce

Při návštěvě Dětského centra Veská se vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek zajímal o proces adopce.

Společnost celý článek
20.10.

Člověk v tísni vyhlašuje druhý ročník soutěže Hledá se LEADr.

Postupující se zúčastní workshopů kombinovaných se soutěžním pořadem, který bude vysílat internetová televize Stream.cz, a představí vlastní projektové záměry, s nimiž budou dále soutěžit. Čeká je pět kol, ve kterých budou plnit různé úkoly. Na konci každého kola porota jednoho z nich vyřadí. Poslední dva finalisté se utkají v diskusním duelu a o vítězi rozhodne hlasováním veřejnost.

Společnost celý článek
21.12.

Radnice nabízí mladým lidem dalších 25 startovacích bytů

Nabídka adres určených pro startovací byty se oproti loňskému roku rozšířila. „K původním adresám v Sokolovské ulici, Havlíčkově a Bělehradské rozšiřujeme nabídku o ulice K Rozvodně, Ohrazenická, Mladých a Husovu ulici. Všechny byty jsou upravené a připravené k okamžitému nastěhování,“ vysvětlil náměstek Rychtecký s tím, že konkrétní nabídka bytů o velikostech 1+0, 1+1, 1+kk, 2+1, 2+kk a 3+1 je na webu města a žádosti bude možné podávat začátkem února.

Společnost celý článek
5.5.

Svatby v květnu nejsou tabu, ale ani netáhnou

„Je tomu tak každý rok, lidé tuto tradici stále dodržují,“ řekla vedoucí pardubické matriky Zdeňka Havlíčková. Na letošní květen, především na konec měsíce, si svatbu naplánovalo zatím 18 párů, jeden pár pak chce uzavřít registrované partnerství. Díky službě Svatby on-line se však tento počet může ještě změnit.

Společnost celý článek
11.6.

Jarní část Městských slavností Pardubice už klepe na dveře. Foxconn bude jako generální partner opět u toho

Heslo jarní části Městských slavností Pardubice zní „Město zpívá, maluje a tančí, muzicíruje a hraje divadlo“.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting