Rada Města projednávala návrh

25.7.

Rada Města projednávala návrh

Rada Města projednávala návrh

Rada Města projednávala návrh na zřízení pozice specialista psychologické intervence na Základní škole praktické a mateřské škole speciální Artura Krause Na speciální základní škole Artura Krause by mohl od roku 2012 působit specialista na psychologickou intervenci. Městští radní dali zástupcům školy souhlas k podání žádosti na ministerstvo vnitra, které má v rámci prevence kriminality program, jehož prostřednictvím je možné hradit mzdové náklady na takového pracovníka. Škola chce touto cestou řešit stále se zhoršující situaci, kdy vulgární a agresivní chování některých žáků neúnosným způsobem narušuje výuku a učitel je nucen řešit výstupy jednotlivců na úkor vyučování. Běžná opatření typu napomenutí či důtky nepřinášejí efekt, rodiče se školou nespolupracují. Fungování psychologa s terapeutickým výcvikem je tak podle odborníků jednou z posledních možností, jak pro většinu žáků školy zajistit řádnou výuku a současně pracovat s těmi, kteří mají poruchy chování nebo jiné problémy. Pokud bude žádost na ministerstvo úspěšná, město se bude na hrazení mzdových nákladů školního psychologa podílet deseti procenty.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.10.

Primářka Fořtová získala významné ocenění. Obdržela čestné členství ČSARIM

Výbor České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (ČSARIM) ocenil činnost Magdaleny Fořtové. Primářce anesteziologicko-resuscitačního oddělení Pardubické nemocnice na XXII. kongresu ČSARIM v Plzni udělil čestné členství ČSARIM za celoživotní práci v oboru, významný přínos k jeho rozvoji, přednáškovou činnost a dlouholetou organizaci anesteziologické konference „Křivánkovy dny".

Společnost celý článek
5.1.

Andrea a Václav: první děti roku 2009 v Královéhradeckém kraji

Andrea Praxová a Václav Lískovský: to jsou jména prvních dětí, které přišly na svět v roce 2009 v Královéhradeckém kraji.

Společnost celý článek
13.8.

Nezapomeneme, kamarádi!

Příslušníci Hasičského záchranného sboru uctili památku svých kolegů, kteří před 13 lety zemřeli při nešťastné autonehodě.

Společnost celý článek
4.8.

Do pardubických školek nastoupí téměř 900 nováčků

91 z nich bylo přijato v rámci druhého kola přijímacího řízení, do nějž se přihlásilo 137 dětí, které neuspěly v kole prvním.

Společnost celý článek
3.4.

Šestá Noc mladých výzkumníků je za námi. Přilákala přes 800 zvědavců

Akce, kterou tradičně organizuje Univerzita Pardubice spolu s Východočeským muzeem, čtyřmi středními školami, jednou pardubickou ZUŠkou a s Hvězdárnou A. Krause, oslovila v úterý 27. března více než 800 návštěvníků.

Společnost celý článek
12.12.

Žít ještě chvíli a darovat svobodu?

Na to, jak ale zacházejí lidé s kapry doma, už žádný inspektor nedohlédne.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting