Rada města vyhlásila výběrové řízení na člena představenstva HC Dynamo

11.1.

Rada města vyhlásila výběrové řízení na člena představenstva HC Dynamo

Rada města Pardubic na svém čtvrtečním jednání vyhlásila výběrové řízení na pozici člena představenstva akciové společnosti Hockey club Dynamo Pardubice. Nový člen, který vzejde z výběrového řízení a který bude v představenstvu zastupovat město, se přitom bude primárně starat o sportovní stránku klubu.
„Město Pardubice v uplynulých letech investovalo do pardubického hokeje nemalé prostředky. Vzhledem k současné neuspokojivé situaci A týmu na sportovním poli a orientaci současných členů představenstva především na ekonomické výsledky vidí rada města vhodné řešení této situace v posílení managementu HC Dynamo hlavně na sportovním úseku,“ říká člen rady města a předkladatel zprávy Vít Ulrych. Ten dodává, že mezi podmínkami výběru člena představenstva nesmí chybět manažerská zkušenost a znalost specifického sportovního prostředí.
Uchazeči o člena představenstva s pravomocemi sportovního manažera budou muset zpracovat mimo jiné detailní plán rozvoje hráčského kádru s časovým horizontem minimálně pěti let s důrazem na zapojení odchovanců klubu. Členy výběrové komise budou členové dozorčí rady HC Dynamo. Ty doplní zástupci všech volebních stran zastoupených v zastupitelstvu města.
„Podmínkou k tomu, aby nový člen představenstva dobře pracoval, je jasné definování jeho kompetencí a pravomocí. V jednotlivých oblastech musí klub fungovat na základě střednědobých a dlouhodobých koncepcí, které musí obsahovat cíle, jichž chce klub dosáhnout, plán hospodaření i zapojení vlastních odchovanců,“ říká k vyhlášení výběrového řízení primátor města a předseda dozorčí rady HC Dynamo Martin Charvát. „Využití regionálních odchovanců je nejenom nejlevnějším řešením, jak složit hráčský kádr, ale i nepřímou podporou práce s talentovanou mládeží v našem městě,“ doplňuje Vít Ulrych.
Rada města se také zabývala otevřeným dopisem jednoho z minoritních akcionářů HC Dynamo Jaroslava Šudy, který v něm vyzývá město Pardubice, coby majoritního akcionáře, k odprodeji pětadvacetiprocentního podílu akcií. „Osobně soudím, že dopis má spíše vyvolat mediální zájem. Chybí v něm totiž zásadní informace. Proto jsme přijali usnesení, kterým pana Šudu vyzýváme, aby sdělil cenu, kterou by byl ochoten za akcie zaplatit. V neposlední řadě bychom rádi věděli, jakým způsobem bude pan Šuda garantovat posílení výnosů a příjmů klubu,“ komentuje stanovisko rady města k otevřenému dopisu primátor Martin Charvát. Ten dodává, že je podstatné také vědět, zdali je a bude akcionář Jaroslav Šuda ochoten podílet se na navyšování základního kapitálu, o kterém v nejbližší době rozhodnou orgány této akciové společnosti.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.12.

Známe dobrodince roku 2018

„Nesmírně si cením všech, kteří pomáhají, ať už fyzicky nebo finančně. Rovněž si vážím spolupráce neziskového sektoru a Pardubického kraje, protože v našem regionu je zcela výjimečná. Jeden z nejúspěšnějších počinů korunující tuto spolupráci představuje projekt Burzy filantropie a podpora jednotlivých neziskových organizací,“ smekla pomyslný klobouk díků místopředsedkyně Senátu Miluše Horská.

Společnost celý článek
14.5.

Hokejisté dostali míč, fotbalový

Na hokejové finále se bude dlouho vzpomínat. Pozoruhodné také je, že šťastní jsou vítězové i poražení.

Společnost celý článek
1.2.

T-Mobile Rozjezdy již poosmé pomohou začínajícím podnikatelům i v Pardubickém kraji

Projekty je možné registrovat od 31. 1. do 12. 3. 2018 na www.rozjezdy.cz, kde také zájemci naleznou všechny informace.

Společnost celý článek
13.11.

Do Pardubic přijeli na zkušenou Bělorusové

Primátor Pardubic Jaroslav Deml přijal v pondělí 12. listopadu odpoledne skupinku tří Bělorusů.

Společnost celý článek
11.10.

Falešný policista byl dopaden

Přivolaná policejní hlídka, která se v inkriminovanou dobu pohybovala poblíž uvedeného místa, mladíka zajistila.

Společnost celý článek
20.5.

Děti zamíří na pardubické letiště za Alíkem

Tradičně velkou prezentaci doplněnou technikou a soutěžemi bude mít Policie ČR a pro letošní rok připravil jeden z partnerů akce novinku, v podobě velkého multifunkčního stanu nazvaného Veselá Koopa. V něm bude pro děti mimo jiné připravena zajímavá hra, po jejímž úspěšném absolvování všichni obdrží průkaz Dětského leteckého navigátora.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting