Rada města vyhlásila výběrové řízení na člena představenstva HC Dynamo

11.1.

Rada města vyhlásila výběrové řízení na člena představenstva HC Dynamo

Rada města Pardubic na svém čtvrtečním jednání vyhlásila výběrové řízení na pozici člena představenstva akciové společnosti Hockey club Dynamo Pardubice. Nový člen, který vzejde z výběrového řízení a který bude v představenstvu zastupovat město, se přitom bude primárně starat o sportovní stránku klubu.
„Město Pardubice v uplynulých letech investovalo do pardubického hokeje nemalé prostředky. Vzhledem k současné neuspokojivé situaci A týmu na sportovním poli a orientaci současných členů představenstva především na ekonomické výsledky vidí rada města vhodné řešení této situace v posílení managementu HC Dynamo hlavně na sportovním úseku,“ říká člen rady města a předkladatel zprávy Vít Ulrych. Ten dodává, že mezi podmínkami výběru člena představenstva nesmí chybět manažerská zkušenost a znalost specifického sportovního prostředí.
Uchazeči o člena představenstva s pravomocemi sportovního manažera budou muset zpracovat mimo jiné detailní plán rozvoje hráčského kádru s časovým horizontem minimálně pěti let s důrazem na zapojení odchovanců klubu. Členy výběrové komise budou členové dozorčí rady HC Dynamo. Ty doplní zástupci všech volebních stran zastoupených v zastupitelstvu města.
„Podmínkou k tomu, aby nový člen představenstva dobře pracoval, je jasné definování jeho kompetencí a pravomocí. V jednotlivých oblastech musí klub fungovat na základě střednědobých a dlouhodobých koncepcí, které musí obsahovat cíle, jichž chce klub dosáhnout, plán hospodaření i zapojení vlastních odchovanců,“ říká k vyhlášení výběrového řízení primátor města a předseda dozorčí rady HC Dynamo Martin Charvát. „Využití regionálních odchovanců je nejenom nejlevnějším řešením, jak složit hráčský kádr, ale i nepřímou podporou práce s talentovanou mládeží v našem městě,“ doplňuje Vít Ulrych.
Rada města se také zabývala otevřeným dopisem jednoho z minoritních akcionářů HC Dynamo Jaroslava Šudy, který v něm vyzývá město Pardubice, coby majoritního akcionáře, k odprodeji pětadvacetiprocentního podílu akcií. „Osobně soudím, že dopis má spíše vyvolat mediální zájem. Chybí v něm totiž zásadní informace. Proto jsme přijali usnesení, kterým pana Šudu vyzýváme, aby sdělil cenu, kterou by byl ochoten za akcie zaplatit. V neposlední řadě bychom rádi věděli, jakým způsobem bude pan Šuda garantovat posílení výnosů a příjmů klubu,“ komentuje stanovisko rady města k otevřenému dopisu primátor Martin Charvát. Ten dodává, že je podstatné také vědět, zdali je a bude akcionář Jaroslav Šuda ochoten podílet se na navyšování základního kapitálu, o kterém v nejbližší době rozhodnou orgány této akciové společnosti.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.8.

Budislav zažila den plný překvapení

Koordinátoři z Pardubického, Královéhradeckého a kraje Vysočina přivezli interaktivní opilé brýle, zařízení navozující opilost a také motocyklový trenažér.

Společnost celý článek
17.4.

Tunel Hřebeč je tento týden uzavřen

Policie proto žádá řidiče, aby při projíždění po objízdné trase dodržovali dopravní předpisy

Společnost celý článek
10.11.

Starostové, kraj i europoslanec vyzývají ministerstvo dopravy k výstavbě strategické silnice R 35

„Dopravní situace v Pardubickém kraji je neúnosná a současný stav ohrožuje lidské životy. Ministerstvo dopravy musí využít v tomto programovacím období peníze z evropských fondů na dostavbu R 35. Je neuvěřitelné, že se celé dlouhé roky nic neděje a přesto, že ministerstvo dopravy v roce 2006 podepsalo memorandum, kde je uvedena důležitost výstavby R 35, byla zbudována pouze malá část této komunikace,“ vysvětluje důvody tohoto aktu europoslanec Zdechovský.

Společnost celý článek
27.3.

Pardubičtí umělci v CreArtu bodují

Dašek, který se věnuje prostorové tvorbě, stráví dva měsíce v lineckém Atelierhausu Salzamt. Ten disponuje pěti ateliéry pro účastníky mezinárodních výměnných pobytů, čtyřmi pro umělce z Lince a Horního Rakouska, ubytováním pro zahraniční umělce a výstavními prostory. Atelierhaus Salzamt umělcům uhradí cestovní výdaje, ateliér a ubytování jim poskytne zdarma.

Společnost celý článek
21.3.

VZP plánuje motivace pro mladé lékaře, kterých je v menších městech nedostatek

Jedním z témat jednání bylo také další směřování ambulantní péče v kraji, což přímo souvisí právě s nedostatkem vybraných lékařů a nemožností obsadit polikliniky a ambulance v regionu.

Společnost celý článek
31.3.

Ministr Gandalovič navštívil Pardubický kraj

Odpoledne věnoval pozornost vyhodnocení likvidace ptačí chřipky, která postihla farmy na Orlickoústecku v létě loňského roku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting