Rada města vyhlásila výběrové řízení na člena představenstva HC Dynamo

11.1.

Rada města vyhlásila výběrové řízení na člena představenstva HC Dynamo

Rada města Pardubic na svém čtvrtečním jednání vyhlásila výběrové řízení na pozici člena představenstva akciové společnosti Hockey club Dynamo Pardubice. Nový člen, který vzejde z výběrového řízení a který bude v představenstvu zastupovat město, se přitom bude primárně starat o sportovní stránku klubu.
„Město Pardubice v uplynulých letech investovalo do pardubického hokeje nemalé prostředky. Vzhledem k současné neuspokojivé situaci A týmu na sportovním poli a orientaci současných členů představenstva především na ekonomické výsledky vidí rada města vhodné řešení této situace v posílení managementu HC Dynamo hlavně na sportovním úseku,“ říká člen rady města a předkladatel zprávy Vít Ulrych. Ten dodává, že mezi podmínkami výběru člena představenstva nesmí chybět manažerská zkušenost a znalost specifického sportovního prostředí.
Uchazeči o člena představenstva s pravomocemi sportovního manažera budou muset zpracovat mimo jiné detailní plán rozvoje hráčského kádru s časovým horizontem minimálně pěti let s důrazem na zapojení odchovanců klubu. Členy výběrové komise budou členové dozorčí rady HC Dynamo. Ty doplní zástupci všech volebních stran zastoupených v zastupitelstvu města.
„Podmínkou k tomu, aby nový člen představenstva dobře pracoval, je jasné definování jeho kompetencí a pravomocí. V jednotlivých oblastech musí klub fungovat na základě střednědobých a dlouhodobých koncepcí, které musí obsahovat cíle, jichž chce klub dosáhnout, plán hospodaření i zapojení vlastních odchovanců,“ říká k vyhlášení výběrového řízení primátor města a předseda dozorčí rady HC Dynamo Martin Charvát. „Využití regionálních odchovanců je nejenom nejlevnějším řešením, jak složit hráčský kádr, ale i nepřímou podporou práce s talentovanou mládeží v našem městě,“ doplňuje Vít Ulrych.
Rada města se také zabývala otevřeným dopisem jednoho z minoritních akcionářů HC Dynamo Jaroslava Šudy, který v něm vyzývá město Pardubice, coby majoritního akcionáře, k odprodeji pětadvacetiprocentního podílu akcií. „Osobně soudím, že dopis má spíše vyvolat mediální zájem. Chybí v něm totiž zásadní informace. Proto jsme přijali usnesení, kterým pana Šudu vyzýváme, aby sdělil cenu, kterou by byl ochoten za akcie zaplatit. V neposlední řadě bychom rádi věděli, jakým způsobem bude pan Šuda garantovat posílení výnosů a příjmů klubu,“ komentuje stanovisko rady města k otevřenému dopisu primátor Martin Charvát. Ten dodává, že je podstatné také vědět, zdali je a bude akcionář Jaroslav Šuda ochoten podílet se na navyšování základního kapitálu, o kterém v nejbližší době rozhodnou orgány této akciové společnosti.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.12.

Kam se poděly české a moravské tance? V tanečních se učí jen polka

Jenže co takový kvapík, čtverylka, odzemek, verbuňk, ondráš, kalamajka, skočná či maděra? Živý český folklór se pomalu vytrácí, udržuje se jen v menších dědinách na Moravě, v Čechách pak snad jedině na Chodsku. V paměti lidí ho pak pomáhají udržovat folklórní soubory v celé republice.

Společnost celý článek
27.3.

Pardubice podpoří vodní aktivity i kulturu

Město peníze vloží například do tanečních či hudebních souborů, soutěží a výstav, další část peněz pro změnu investuje do zkvalitnění infrastruktury cestovního ruchu.

Společnost celý článek
6.6.

O titul Vesnice roku bojuje v kraji 27 obcí

Porota hodnotí přihlášené obce v oblastech, jako je společenský život, aktivity občanů, podnikání, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, péče o veřejná prostranství, péče o krajinu a další. Cílem celé soutěže je povzbudit obyvatele obcí, aby se aktivně účastnili na rozvoji svého domova, ale i upozornit veřejnost na význam venkova.

Společnost celý článek
15.12.

Škody dosahují téměř 5 milionů korun.

V jednom případě použil neznámý pachatel úplně odlišnou adresu a pouze si nastavil podpisovou doložku, aby to vypadalo, že odesílatelem je majitel firmy.

Společnost celý článek
7.9.

Hledá se nejlepší Labský příběh

O vítězném družstvu pak rozhodne odborná porota Arniky, která vybere nejlépe zpracovanou závěrečnou práci.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting