Radní kraje a města usedli k jednomu stolu

16.4.

Radní kraje a města usedli k jednomu stolu

Radní kraje a města usedli k jednomu stolu

Radní Pardubického kraje a Magistrátu města Pardubic jednali v úterý 14. dubna u společného stolu. V salonku restaurace La Posada Mexikana  hovořili o  tom, za jakých podmínek kraj poskytne dotace na sociální služby a jaká opatření přijal magistrát v sociálních službách města Pardubic, kde kontrola zjistila nedostatky.        Město s krajem diskutovalo o dalších krocích v sociálních službách, které by systémově měly vést jednak k úsporám a jednak k tomu, aby podobná situace již nemohla znovu nastat. Dalším tématem byl rozvoj pardubického letiště. „Za pozitivní požadují, že se podařilo  dohodnout podmínky společného užívání letiště mezi vojáky a civilisty,“ uvedl hejtman Radko Martínek. Zástupci obou rad se shodli na společném postupu při rozvoji pardubického letiště. „Pokusíme se získat v letech 2011 a 2012 na modernizaci 294 milionů korun z evropských fondů,“ sdělil hejtman základní představu o investičním rozvoji společnosti EBA, která provozuje mezinárodní letiště. Projekt modernizace zahrnuje zejména dostavbu a rozšíření provozních ploch, sklad leteckých pohonných hmot a areál autoparku. „Musíme však brát zřetel na to, aby zvýšený provoz na letišti neobtěžoval občany bydlící v těsné blízkosti areálu,“ dodal hejtman Martínek.      Radní se nedohodli na převodu zřizovatelských funkcí základních uměleckých škol a speciálních škol z kraje na město. Pardubický kraj proto předloží harmonogram, jak si představuje postupné kroky. Obě rady akceptovaly změnu smlouvy, která je uzavřena mezi statutárním městem Pardubice a Základní školou a Praktickou školou v Klášterní ulici.      Tak zvané křížové financování Východočeského divadla a Komorní filharmonie přispěje k tomu, že kraj bude přímo komunikovat s organizacemi a poskytne jim peníze ve stejné výši jako doposud. V závěru jednání se rozproudila diskuse, která se týkala podpory turistického ruchu v Pardubicích

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.1.

V lesích města Pardubic pokračuje těžba

V roce 2008 vytěží správci lesů podle plánu 2000 metrů krychlových dřevní hmoty.

Společnost celý článek
25.4.

Špičkový mikroskop rozšířil operační možnosti neurochirurgů

Průběh neurochirurgické operace rovněž zkvalitní funkce MultiVision, která umožní operatérovi barevnou projekci do obou okulárů k zobrazení dat z navigace, z CT či magnetické rezonance nebo z endoskopu. Zobrazení může ovládat z rukojetí mikroskopu, aniž by byla narušena nutná sterilita systému. Moderní mikroskop rovněž operatérům nabízí dokonalý obraz operovaného pole, které si mohou dle potřeby zvětšit či zmenšit a kvalitně nasvítit. Umožňuje jednodušší obsluhu a díky své menší hmotnosti i snadnější přesuny z jednoho operačního sálu na druhý. Lze s ním pořídit také fotografie nebo videozáznamy včetně hlasové komentáře z průběhu operace, což nebylo v možnostech dosud používaného přístroje. Obsahuje totiž full HD videokameru integrovanou do hlavy mikroskopu.

Společnost celý článek
11.3.

Sloučení nemocnic neznamená jejich rušení

Pondělní pracovní cesta hejtmana Radko Martínka vedla do Svitav. Setkal se zde s radními města a se starosty spádových obcí.

Společnost celý článek
22.3.

Řídila i kojila zároveň

Za volantem automobilu seděla žena, která v průběhu řízení vozidla i po jeho odstavení bez všech skrupulí kojila své dítě.

Společnost celý článek
7.11.

V Pardubicích se bude rozdávat štědrost

Principy Hearth.net osvětlí zakladatel sítě a filantrop Libor Malý. Na besedě se objeví i samotní uživatelé sítě a podělí se všemi o svoje zkušenosti a zážitky s „online“ darováním.

Společnost celý článek
26.1.

Jednání zastupitelstva budou v přímém přenosu na internetu

Příští zastupitelstvo, které se bude konat 29. března, už budou lidé moci sledovat na webu města.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting