Radní města a kraje se shodli. EBA si polepší o 12 milionů

6.6.

Radní města a kraje se shodli. EBA si polepší o 12 milionů

Navýšení základního kapitálu společnosti EAST BOHEMIAN AIRPORT, a. s., v celkové výši 12 milionů odsouhlasily dnes na společném jednání Rady Pardubického kraje a Statutárního města Pardubic. Radní se shodli rovněž na společném postupu ohledně výstavby nového terminálu.


„Dohodli jsme se zástupci města Pardubice na tom, že se základní jmění v letošním roce navýší o 12 milionů korun. Kraj se bude na zvýšení podílet 4,08 miliony korun. Za tyto prostředky bude nakoupena technika umožňující další rozvoj letiště,“ shrnul jednání hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. „Město je z pozice většinového akcionáře připraveno uvolnit z rozpočtu 7,92 milionu korun. To znamená 66 procent z celkové částky dvanácti milionů,“ doplnila primátorka města Pardubic Štěpánka Fraňková.Navýšení kapitálu musí schválit ještě červnová zastupitelstva kraje a města.

Radní projednávali se zástupci představenstva společnosti EBA také Strategický plán společnosti pro roky 2013 – 2022. Diskutovalo se především o výstavbě nového terminálu na letišti, na kterém se radní rovněž shodli. Na jeho výstavbu EBA potřebuje přibližně 250 milionů korun. „Řešíme spíše, kdy a za jakých podmínek se budeterminál realizovat.Představenstvo dostalo za úkol připravit přesné zadání pro analýzu, která by měla postihnout všechny ekonomické aspekty a přínos výstavby terminálu. Hledáme cestu, jak stavbu financovat, aby byly dopady do rozpočtů kraje i města co nejnižší,“ vysvětlil Netolický.  Analýza bude zadána renomované společnosti KPMG, která má se zpracováním podobných analýz zkušenosti. „KPMG srovnatelné analýzy připravila již například pro Letiště Václava Havla Praha. Jejím úkolem bude vypracovat doporučení k variantám smluvního zabezpečení úvěru, včetně nároků na ručení a vyhodnotit efekty rozvoje regionu díky novému terminálu,“ uzavřela primátorka Štěpánka Fraňková.

Analýza by měla rovněž vyhodnotit dosažitelnost ekonomických plánů strategického plánu letiště, ale také rizika v případě odložení nebo nerealizování výstavby nového terminálu či podmínek spoluužívání civilní částí letiště Pardubice s Armádou České republiky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.9.

Viníci nehod unikají trestům

Bohužel jsou i takové případy, kdy při nehodě, či samotné škodní události, nejsou žádní svědci a viník tak zůstává nepotrestán.

Společnost celý článek
7.1.

„Výměnné setkání“ železničních modelářů

To první se uskuteční již 19. ledna 2008 (další pak 22. března) a začne o 8. hodině.

Společnost celý článek
14.5.

Moravská Třebová nyní voní Holandskem

Ve čtvrtek již ochutnali a ještě dnes mohou zájemci okusit pravé holandské a vlaardingenské speciality.

Společnost celý článek
1.2.

Výplata nepojistných sociálních dávek na novém místě

Rychlé orientaci klientů na novém místě pomůže informační služba.

Společnost celý článek
18.3.

Za čištění ohněm budou padat pokuty

Konečně, koho by napadlo, že tato „metoda“ zahradnické práce může vést k nejtragičtějším koncům.

Společnost celý článek
10.9.

Dobré místo pro život je na severovýchodě Čech

Zajímá Vás, jak evropské dotace mění tvář severovýchodních Čech? Odpověď dostanete 25. září

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting