Radní města a kraje se shodli. EBA si polepší o 12 milionů

6.6.

Radní města a kraje se shodli. EBA si polepší o 12 milionů

Navýšení základního kapitálu společnosti EAST BOHEMIAN AIRPORT, a. s., v celkové výši 12 milionů odsouhlasily dnes na společném jednání Rady Pardubického kraje a Statutárního města Pardubic. Radní se shodli rovněž na společném postupu ohledně výstavby nového terminálu.


„Dohodli jsme se zástupci města Pardubice na tom, že se základní jmění v letošním roce navýší o 12 milionů korun. Kraj se bude na zvýšení podílet 4,08 miliony korun. Za tyto prostředky bude nakoupena technika umožňující další rozvoj letiště,“ shrnul jednání hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. „Město je z pozice většinového akcionáře připraveno uvolnit z rozpočtu 7,92 milionu korun. To znamená 66 procent z celkové částky dvanácti milionů,“ doplnila primátorka města Pardubic Štěpánka Fraňková.Navýšení kapitálu musí schválit ještě červnová zastupitelstva kraje a města.

Radní projednávali se zástupci představenstva společnosti EBA také Strategický plán společnosti pro roky 2013 – 2022. Diskutovalo se především o výstavbě nového terminálu na letišti, na kterém se radní rovněž shodli. Na jeho výstavbu EBA potřebuje přibližně 250 milionů korun. „Řešíme spíše, kdy a za jakých podmínek se budeterminál realizovat.Představenstvo dostalo za úkol připravit přesné zadání pro analýzu, která by měla postihnout všechny ekonomické aspekty a přínos výstavby terminálu. Hledáme cestu, jak stavbu financovat, aby byly dopady do rozpočtů kraje i města co nejnižší,“ vysvětlil Netolický.  Analýza bude zadána renomované společnosti KPMG, která má se zpracováním podobných analýz zkušenosti. „KPMG srovnatelné analýzy připravila již například pro Letiště Václava Havla Praha. Jejím úkolem bude vypracovat doporučení k variantám smluvního zabezpečení úvěru, včetně nároků na ručení a vyhodnotit efekty rozvoje regionu díky novému terminálu,“ uzavřela primátorka Štěpánka Fraňková.

Analýza by měla rovněž vyhodnotit dosažitelnost ekonomických plánů strategického plánu letiště, ale také rizika v případě odložení nebo nerealizování výstavby nového terminálu či podmínek spoluužívání civilní částí letiště Pardubice s Armádou České republiky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.3.

Za hejtmany přijedou ministři a ředitelé veřejnoprávních médií

S ministryní zdravotnictví Danielou Filipiovou bude Rada AKČR diskutovat o aktuálních tématech regionálního zdravotnictví.

Společnost celý článek
8.8.

Makro v Hradci prodávalo zkažené párky

Vídeňské párky dodává do Makra společnost Beskydské uzeniny z Frýdku Místku. Na obalu je datum spotřeby do 19. srpna 2007.

Společnost celý článek
7.7.

Saxána a Lexikon kouzel na Festivalu fantazie

Saxána a Lexikon kouzel vstoupí do českých kin 15. září.

Společnost celý článek
27.6.

Pardubický Grand změnil majitele

Obchodní a nákupní komplex prodala Pražská správa nemovitostí mezinárodní společnosti Immoeast AG.

Společnost celý článek
19.4.

TECHNOhrátky v Chrudimi přivítaly 5000. žáka

Na jubilanta čekaly zajímavé ceny v podobě knihy, sady nářadí a přenosné nabíječky od organizátorů, krajské Hospodářské komory i vedení SPŠ Chrudim. Zajímavostí je, že přesně před rokem pořadatelé TECHNOhrátek v SPŠ Chrudim registrovali také 3000. školáka.

Společnost celý článek
12.11.

Plavecký areál musí sloužit co nejširší veřejnosti

Pokud návrh schválí zastupitelstvo města, mohla by samotná rekonstrukce začít v lednu 2010 a skončit za 12 až 14 měsíců.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting