Radní města a kraje se shodli. EBA si polepší o 12 milionů

6.6.

Radní města a kraje se shodli. EBA si polepší o 12 milionů

Navýšení základního kapitálu společnosti EAST BOHEMIAN AIRPORT, a. s., v celkové výši 12 milionů odsouhlasily dnes na společném jednání Rady Pardubického kraje a Statutárního města Pardubic. Radní se shodli rovněž na společném postupu ohledně výstavby nového terminálu.


„Dohodli jsme se zástupci města Pardubice na tom, že se základní jmění v letošním roce navýší o 12 milionů korun. Kraj se bude na zvýšení podílet 4,08 miliony korun. Za tyto prostředky bude nakoupena technika umožňující další rozvoj letiště,“ shrnul jednání hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. „Město je z pozice většinového akcionáře připraveno uvolnit z rozpočtu 7,92 milionu korun. To znamená 66 procent z celkové částky dvanácti milionů,“ doplnila primátorka města Pardubic Štěpánka Fraňková.Navýšení kapitálu musí schválit ještě červnová zastupitelstva kraje a města.

Radní projednávali se zástupci představenstva společnosti EBA také Strategický plán společnosti pro roky 2013 – 2022. Diskutovalo se především o výstavbě nového terminálu na letišti, na kterém se radní rovněž shodli. Na jeho výstavbu EBA potřebuje přibližně 250 milionů korun. „Řešíme spíše, kdy a za jakých podmínek se budeterminál realizovat.Představenstvo dostalo za úkol připravit přesné zadání pro analýzu, která by měla postihnout všechny ekonomické aspekty a přínos výstavby terminálu. Hledáme cestu, jak stavbu financovat, aby byly dopady do rozpočtů kraje i města co nejnižší,“ vysvětlil Netolický.  Analýza bude zadána renomované společnosti KPMG, která má se zpracováním podobných analýz zkušenosti. „KPMG srovnatelné analýzy připravila již například pro Letiště Václava Havla Praha. Jejím úkolem bude vypracovat doporučení k variantám smluvního zabezpečení úvěru, včetně nároků na ručení a vyhodnotit efekty rozvoje regionu díky novému terminálu,“ uzavřela primátorka Štěpánka Fraňková.

Analýza by měla rovněž vyhodnotit dosažitelnost ekonomických plánů strategického plánu letiště, ale také rizika v případě odložení nebo nerealizování výstavby nového terminálu či podmínek spoluužívání civilní částí letiště Pardubice s Armádou České republiky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.2.

Muzeum na Hřebči prozatím nebude

Hornické muzeum mělo být součástí Hřebečských důlních stezek, které se budou slavnostně otevírat v červnu letošního roku.

Společnost celý článek
4.11.

Žáci a studenti si odnesli ocenění za své úspěchy

„Jsem rád, že mohu být u oceňování nejúspěšnějších žáků a studentů pardubických škol. Svědčí to o tom, že mezi mladou generací je stále množství chytrých, šikovných a něčím ojedinělých lidí,“ chválil výsledky žáků náměstek Jiří Rozinek, který v době nepřítomnosti primátora města oceněným diplomy a ceny předával.

Společnost celý článek
10.7.

Stezkou čistší líp to sviští

Výstavbou cyklostezek ovšem regionu práce nekončí

Společnost celý článek
29.1.

Kdo se stane krajským Podnikatelem roku 2007?

1. února 2008 budou slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže „Podnikatel roku 2007 Pardubického kraje“.

Společnost celý článek
1.1.

Novoroční přání hejtmana Martina Netolického

Pevně věřím, že rok 2020 bude v tomto ohledu lepší. Lepší v tom, že si budeme více naslouchat a budeme vnímat argumenty protistrany.

Společnost celý článek
28.12.

Od ledna lze získat ověřené výpisy z registrů na jednom místě

Snadnější cestu za potřebnými dokumenty budou mít od ledna obyvatelé Pardubic.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting