Radní nechají provést audit zdravotnického holdingu

11.12.

Radní nechají provést audit zdravotnického holdingu

Radní nechají provést audit zdravotnického holdingu

Královéhradecký kraj si nechá vypracovat právní audit zdravotnického holdingu, který spravuje zdravotnictví v regionu. Chce tak zjistit, jestli smlouvy společnosti i její ostatní právní dokumenty včetně zakladatelských byly uzavřeny v souladu se zákonem. O tomto postupu rozhodli ve středu 10. prosince krajští radní. „Audit bude zkoumat, jestli dříve uzavřené smlouvy nepoškozují Královéhradecký kraj jako jediného akcionáře. Přinese informace o tom, zda nebyl porušován zákon o veřejných zakázkách či nedošlo při uzavírání smluv ke střetu zájmu a tyto smlouvy nebyly uzavírány s osobami propojenými s členy představenstva a dozorčí rady. Dále zda holding nezaložil v rozporu s potřebami kraje jiné obchodní společnosti,“ uvedl senátor a vicehejtman Vladimír Dryml. Dodal, že současný audit by měl nejprve odpovědět na základní otázky. V případě potřeby ale podle něj dojde i na podrobnější a detailnější analýzu. Výsledky auditu budou známy nejdříve za dva až tři měsíce. Již dříve vicehejtman Dryml upozornil na to, že hospodaření Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje je v daleko horší kondici, než tvrdilo jeho dosavadní vedení. Ekonomika společnosti vykazuje od roku 2004 do roku 2008 kumulovanou ztrátu, která může přesáhnout až 200 milionů korun. Z představenstva holdingu již byl odvolán Rostislav Všetečka. „Holding žije v podstatě na dluh. V této situaci musíme postupovat velice rychle, účinně a v mnoha případech tvrdě. To by mělo zajistit zachování kvalitní a dostupné zdravotní péče pro obyvatele kraje,“ dodal Dryml, který za oblast zdravotnictví odpovídá. Vicehejtman Dryml rovněž uložil ředitelům krajských nemocnic, aby do začátku února 2009 zlepšili hospodářské výsledky svých zdravotnických zařízení. Nezávisle na tom budou ještě v tomto měsíci vypsána výběrová řízení na všechny ředitele zdravotnických zařízení Královéhradeckého kraje i holdingu. Dlouhodobě chce vedení kraje převést krajské nemocnice, které jsou nyní akciovými společnostmi, na formu veřejných neziskových zařízení tak, jak slíbilo voličům.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.2.

Magická data lákají snoubence

Unikátní datum 29. února využije v Pardubicích ke svatbě devět vdavekchtivých párů.

Společnost celý článek
13.1.

K zastávkám u letiště povedou nové chodníky

Úpravy dvou protilehlých zastávek jsou rozděleny do dvou samostatných investičních akcí.

Společnost celý článek
29.4.

Ústí bude mít novou vlajku

Pokud máte zájem vyjádřit se k návrhu nové vlajky, pište svoje připomínky na e-mail regnardova@muuo.cz

Společnost celý článek
13.6.

Východočeské divadlo Pardubice nabízí předplatné na sezónu 2019/20

V polovině května Východočeské divadlo zahájilo obnovu abonentních vstupenek na příští divadelní sezónu 2019/20, která bude již 110. sezónou pardubického ansámblu.

Společnost celý článek
5.12.

Ve Studáneckém lese se dočkají nových cest i mobiliáře

„Studánecký les je stále více vyhledávaným místem v Pardubicích - láká k odpočinku, procházkám i proběhnutí. Rozhodli jsme se proto upravit povrch vyšlapaných tras,“ uvedl náměstek pardubického primátora zodpovědný za životní prostředí Jiří Rozinek.

Společnost celý článek
20.3.

Fanoušci Pardubic se mohou převést. Bude se měřit, jak hlasitě fandí.

Pokud by byli pardubičtí fanoušci nejhlasitější ze všech osmi čtvrtfinálových arén, mohou se těšit na hořkou odměnu. Radegast totiž vynásobí nejvyšší naměřenou hodnotu deseti a přesně tolik hořkých piv dodá nejhlasitějším fanouškům.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting