Radní nechají provést audit zdravotnického holdingu

11.12.

Radní nechají provést audit zdravotnického holdingu

Radní nechají provést audit zdravotnického holdingu

Královéhradecký kraj si nechá vypracovat právní audit zdravotnického holdingu, který spravuje zdravotnictví v regionu. Chce tak zjistit, jestli smlouvy společnosti i její ostatní právní dokumenty včetně zakladatelských byly uzavřeny v souladu se zákonem. O tomto postupu rozhodli ve středu 10. prosince krajští radní. „Audit bude zkoumat, jestli dříve uzavřené smlouvy nepoškozují Královéhradecký kraj jako jediného akcionáře. Přinese informace o tom, zda nebyl porušován zákon o veřejných zakázkách či nedošlo při uzavírání smluv ke střetu zájmu a tyto smlouvy nebyly uzavírány s osobami propojenými s členy představenstva a dozorčí rady. Dále zda holding nezaložil v rozporu s potřebami kraje jiné obchodní společnosti,“ uvedl senátor a vicehejtman Vladimír Dryml. Dodal, že současný audit by měl nejprve odpovědět na základní otázky. V případě potřeby ale podle něj dojde i na podrobnější a detailnější analýzu. Výsledky auditu budou známy nejdříve za dva až tři měsíce. Již dříve vicehejtman Dryml upozornil na to, že hospodaření Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje je v daleko horší kondici, než tvrdilo jeho dosavadní vedení. Ekonomika společnosti vykazuje od roku 2004 do roku 2008 kumulovanou ztrátu, která může přesáhnout až 200 milionů korun. Z představenstva holdingu již byl odvolán Rostislav Všetečka. „Holding žije v podstatě na dluh. V této situaci musíme postupovat velice rychle, účinně a v mnoha případech tvrdě. To by mělo zajistit zachování kvalitní a dostupné zdravotní péče pro obyvatele kraje,“ dodal Dryml, který za oblast zdravotnictví odpovídá. Vicehejtman Dryml rovněž uložil ředitelům krajských nemocnic, aby do začátku února 2009 zlepšili hospodářské výsledky svých zdravotnických zařízení. Nezávisle na tom budou ještě v tomto měsíci vypsána výběrová řízení na všechny ředitele zdravotnických zařízení Královéhradeckého kraje i holdingu. Dlouhodobě chce vedení kraje převést krajské nemocnice, které jsou nyní akciovými společnostmi, na formu veřejných neziskových zařízení tak, jak slíbilo voličům.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.7.

Králíky – CIHELNA 2007

Již podesáté se o letošních prázdninách stanou Králíky dějištěm vojensko-historické akce Cihelna

Společnost celý článek
24.4.

Pardubice se přidaly k „Petici proti šmejdům“

Z rozhodnutí primátorky budou petiční archy vystaveny na podatelnách magistrátu, v Turistickém informačním centru Pardubice a ve spolupráci s ředitelem Dopravního podniku města Pardubic Tomášem Pelikánem také na kontaktním místě DPMP v Pernerově ulici.

Společnost celý článek
11.6.

Zastavení sedmé: Ivo Toman v Moravské Třebové

Prohlédl si nejnovější expozice místního zámku. Na vlastní kůži si vyzkoušel mučící nástroje instalované ve sklepení zámku.

Společnost celý článek
14.11.

Začíná oprava hájovny na Černé stráni

V hájovně se kompletně vymění elektroinstalace, rozvody vody a topení tak, aby odpovídaly současným normám a standardům. Obě bytové jednotky budou mít i nové samostatné kotle. „Okna budou pouze opravená a nově natřená, ale samozřejmě až v průběhu rekonstrukce se zjistí, zda rámy již nejsou za hranicí své životnosti,“ dodal Zerzán.

Společnost celý článek
6.5.

Intel ISEF – mezinárodní vědecká a technická soutěž

Více než 1.500 účastníků ze 45 zemí světa zde představí své vědecké a technické projekty.

Společnost celý článek
3.5.

Svitavský Majáles podruhé

Druhý novodobý svitavský Majáles se bude konat v pátek 4. května. Dopolední program odstartuje již v 10 hodin.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting