Radní nechají provést audit zdravotnického holdingu

11.12.

Radní nechají provést audit zdravotnického holdingu

Radní nechají provést audit zdravotnického holdingu

Královéhradecký kraj si nechá vypracovat právní audit zdravotnického holdingu, který spravuje zdravotnictví v regionu. Chce tak zjistit, jestli smlouvy společnosti i její ostatní právní dokumenty včetně zakladatelských byly uzavřeny v souladu se zákonem. O tomto postupu rozhodli ve středu 10. prosince krajští radní. „Audit bude zkoumat, jestli dříve uzavřené smlouvy nepoškozují Královéhradecký kraj jako jediného akcionáře. Přinese informace o tom, zda nebyl porušován zákon o veřejných zakázkách či nedošlo při uzavírání smluv ke střetu zájmu a tyto smlouvy nebyly uzavírány s osobami propojenými s členy představenstva a dozorčí rady. Dále zda holding nezaložil v rozporu s potřebami kraje jiné obchodní společnosti,“ uvedl senátor a vicehejtman Vladimír Dryml. Dodal, že současný audit by měl nejprve odpovědět na základní otázky. V případě potřeby ale podle něj dojde i na podrobnější a detailnější analýzu. Výsledky auditu budou známy nejdříve za dva až tři měsíce. Již dříve vicehejtman Dryml upozornil na to, že hospodaření Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje je v daleko horší kondici, než tvrdilo jeho dosavadní vedení. Ekonomika společnosti vykazuje od roku 2004 do roku 2008 kumulovanou ztrátu, která může přesáhnout až 200 milionů korun. Z představenstva holdingu již byl odvolán Rostislav Všetečka. „Holding žije v podstatě na dluh. V této situaci musíme postupovat velice rychle, účinně a v mnoha případech tvrdě. To by mělo zajistit zachování kvalitní a dostupné zdravotní péče pro obyvatele kraje,“ dodal Dryml, který za oblast zdravotnictví odpovídá. Vicehejtman Dryml rovněž uložil ředitelům krajských nemocnic, aby do začátku února 2009 zlepšili hospodářské výsledky svých zdravotnických zařízení. Nezávisle na tom budou ještě v tomto měsíci vypsána výběrová řízení na všechny ředitele zdravotnických zařízení Královéhradeckého kraje i holdingu. Dlouhodobě chce vedení kraje převést krajské nemocnice, které jsou nyní akciovými společnostmi, na formu veřejných neziskových zařízení tak, jak slíbilo voličům.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.6.

Foxconn X-DAY: grant získali vozíčkář Lukáš Hnát z Kutnohorska, preventivní program Loono Žiješ srdcem z Pardubicka a 11 dalších projektů

Účastníkem kutnohorské části projektu byl Lukáš Hnát s žádostí o 55 000 korun, který se chce více zapojit do života ve své rodné vesnici a intenzivněji pomáhat rodičům a místním lidem. Bohužel jej omezuje mozková obrna, která ho upoutala na invalidní vozík. Lukáš díky grantu získá elektrickou tříkolku, která mu pomůže jeho přání splnit.

Společnost celý článek
27.11.

Výherce cyklopecek odjel na kole Merida

Oblíbená cestovatelská soutěž Cyklopecky Východních Čech se uskutečnila v letošním roce poprvé ve dvou krajích zároveň, v Pardubickém a Královéhradeckém.

Společnost celý článek
18.9.

Fakultní nemocnice Hradec Králové dokončila dovybavení komplexního cerebrovaskulárního centra

Nová moderní lůžka zlepší komfort imobilních nemocných a sníží riziko poškození kožního krytu, které kromě bolesti ohrožuje nemocné septickými komplikacemi. Krom toho usnadní i péči o nemocné ze strany ošetřujícího personálu,“ vysvětluje výhody nové techniky MUDr. Dagmar Krajíčková, CSc., která je vedoucím lékařem komplexního cerebrovaskulárního centra FN Hradec Králové a také odborným garantem dokončovaného projektu.

Společnost celý článek
5.2.

Ortofotomapy pro složky IZS

Ve středu 6. února 2008 se v Pardubicích uskuteční 10. řádné jednání Bezpečnostní rady Pardubického kraje.

Společnost celý článek
16.3.

V Pardubicích svou řeč naposledy přednese anglický král Jiří VI.

„Derniéry moc neprožívám, beru věci tak, jak jsou, prostě staré role odcházejí a nové přicházejí, a tak to být musí. Nejsme na Broadwayi, kde se jedna věc hraje deset let. Po postavě Bertieho mi ale bude smutno, to nezapírám, na druhou stranu Řeč již hrajeme jen jednou za měsíc, a pak je to spíš trochu dobrodružství a člověk hraje s vyděšenýma očima,“ přiznává s úsměvem Martin Mejzlík a dodává: „Je lepší, když hra skončí, než když je dál uměle udržována při životě. Ale bude mi to líto, protože jsem Řeč měl rád a moje postava mi byla hodně blízká. Jeho charakter i jeho životní boj.“

Společnost celý článek
18.9.

Chceme hospic, řekli radní, poslanci i senátoři

Pardubický kraj je jedním z mála krajů, které nemají vlastní hospic.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting