Radní Šilar jedná na Slovensku

12.3.

Radní Šilar jedná na Slovensku

Radní Šilar jedná na Slovensku

Do Prešovského samosprávného kraje na Slovenku odjela delegace Pardubického kraje. Ve dnech 10. - 12. března 2008 se tu pod vedením radního zodpovědného za životní prostředí, zemědělství a rozvoj venkova Petra Šilar účastní II. zasedání společné Koordinační skupiny pro spolupráci mezi Pardubickým krajem a slovenským regionem. Cílem jednání je především zhodnocení společných realizovaných aktivit v roce 2007 a projednání a schválení plánu spolupráce pro rok 2008. „Součástí jednání je výměna zkušeností v oblasti chráněných území NATURA 2000 a v dalších oblastech životního prostředí. Část delegace také jedná o spolupráci na úrovni sociální věcí,“ vzkázal za Slovenska radní Petr Šilar. Delegace se setká se slovenskými krajkářkami, které vystavovaly své krajky v Pardubickém kraji, a navštíví rovněž jednu ekofarmu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.9.

Technologický gigant Huawei bude v Pardubicích hledat talenty

„Pardubice mají v oblasti ICT a telekomunikací naprosto unikátní pozici v Evropě. Jen se tu musí více pracovat na změnách vzdělávání a budování start-upů," komentoval jednání s představiteli Huawei europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který je členem čínské delegace Evropského parlamentu. Podle Zdechovského spolupráce s Huawei může spolupráce zdejším školám přinést nejen investice, ale především možnost být na naprosté technologické špičce ve světě IT.

Společnost celý článek
7.12.

Špachtle nejen pro doktory – perníčky nejen pro mlsouny, ale i pro výtvarníky

V sobotu 3. prosince 2016 se v poličském muzeu konalo první předvánoční tvoření. Malí i velcí návštěvníci mohli z lékařských špachtlí vyrobit závěsný betlém. „V betlémskou stáj i postavy svaté rodiny a pastýřů se pod rukami návštěvníků proměnily dřevěné lékařské špachtle. Oděvy se postavičkám vyráběly z látek či dřevěných dýh nebo se namalovali. Betlém si potom výtvarníci mohli zavěsit na jehličnatou větvičku, do prostoru, na zeď i do okna,“ uvedla organizátorka akce Bc. Tereza Sejkorová.

Společnost celý článek
24.8.

Boni pueri na prahu sezóny točili pro Hollywood

Mám velkou radost, že se našim chlapcům dostalo od nich při natáčení takového uznání.

Společnost celý článek
23.1.

Falešný revizní technik řádí na Svitavsku

Drobné podnikatele na Svitavsku navštěvuje v poslední době osoba, jež se vydává za revizního technika hasicích přístrojů.

Společnost celý článek
4.5.

První máj ve znamení oslav dráhy a veselic

Kraje Pardubický, Královéhradecký a Liberecký uvažují o zakoupení vlastních, moderních vlakových souprav.

Společnost celý článek
21.1.

Netradiční základní škola zve na zépis

Zápis proběhne ve čtvrtek 11. února tohoto roku od 14:00 do 18:00 hodin ve vzdělávacím centru Na rovině.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting