Reakce primátora Pardubic na článek v MF Dnes

15.10.

Reakce primátora Pardubic na článek v MF Dnes

Reakce primátora Pardubic na článek v MF Dnes

Čtvrteční vydání MF Dnes přineslo na své titulní regionální stránce článek s titulkem „Primátor: Nevolte lídry ODS. Dejte hlas slušným lidem.“ Obsah článku nijak zásadně nezpochybňuji, pan redaktor Zlínský v zásadě věrně citoval slova, která jsem ve středu na tiskové besedě řekl. Velmi mi ovšem vadí ten titulek, protože není pravdivý, zejména jeho první část. Nikdy jsem přímo ani nepřímo tato slova na zmiňovaném setkání s novináři neřekl. Opak je totiž pravdou. Jsou lídři ODS, kterých si vážím, které pokládám za slušné lidi a jimž volební úspěch přeji. Namátkou bych mohl jmenovat například stávající starosty pardubických městských obvodů – Hanu Tomanovou, Jiřího Srbka, Vítězslava Štěpánka, Petra Heřmanského či Zuzanu Zlesákovou. Dále bych mohl jmenovat řadu dalších mimopardubických lídrů ODS, jimž volební úspěch také přeji – například starostům Horního Jelení, Přelouče, Lázní Bohdaneč a mnohým dalším. To, že mám neshody s několika málo lidmi uvnitř pardubické ODS, v žádném případně neznamená, že bych nepřál politický úspěch všem ostatním. Velmi mne mrzí, že se vyzněním zmiňovaného titulku cítí dotčeni slušní lídři či další kandidáti ODS. Věřím totiž, že nové vedení ODS v čele s Petrem Nečasem má šanci spoustu věcí napravit. I proto v ODS nadále zůstávám, byť jako řadový člen. Jak jsem již uvedl, zmiňovaný novinový titulek pokládám za velmi nešťastný, který není fér vůči mnohým lídrům ODS ani vůči mně. Předpokládám, že nový článek s jiným titulkem MF Dnes již neotiskne, tímto svým vyjádřením chci však uvést věci na pravou míru. Jaroslav Deml primátor města Pardubic

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.8.

Město chystá stavbu lávky, která přemostí pardubické nádraží.

Pro zpracování studie si město v rámci výběrového řízení vytipovalo a oslovilo pět erudovaných projekčních kanceláří „Dostali jsme tři nabídky, cena se pohybovala od 1,4 milionu (s DPH), s níž vyhrál soutěž Prodin, až do 2,6 milionu,“ konstatovala náměstkyně.

Společnost celý článek
30.10.

Východočeské muzeum připravilo novou výstavu o vývoji psaní v dějinách

Právě na základě vývoje psacích pomůcek a psacích látek, ať už mluvíme o starověkých hliněných či voskových tabulkách s dřevěnými pisátky nebo moderní elektronice v podobě tabletů se styly, se výstava pokusí přiblížit kulturu psaní v dějinách.

Společnost celý článek
27.9.

V kraji máme město literatury faktu

První cenu obdržel Ivan Klíma za publikaci Moje šílené století.

Společnost celý článek
17.4.

Kdo zvítězí v soutěži „O perníkovou popelnici 2008“?

Kromě perníkových popelnic si vítězové rozdělí také finanční příspěvek v celkové výši 750 tisíc korun.

Společnost celý článek
14.9.

Dopravní výbor podporuje výstavbu pardubického terminálu

Máme na papíře záměr, který logisticky vyřeší propojení všech typů hromadné dopravy.

Společnost celý článek
3.9.

Česká tradiční výroba zažívá vlastní mnichovský diktát

Právě Robert Nový apeluje na zákazníky v duchu patriotismu a národního cítění.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting