Reakce primátora Pardubic na článek v MF Dnes

15.10.

Reakce primátora Pardubic na článek v MF Dnes

Reakce primátora Pardubic na článek v MF Dnes

Čtvrteční vydání MF Dnes přineslo na své titulní regionální stránce článek s titulkem „Primátor: Nevolte lídry ODS. Dejte hlas slušným lidem.“ Obsah článku nijak zásadně nezpochybňuji, pan redaktor Zlínský v zásadě věrně citoval slova, která jsem ve středu na tiskové besedě řekl. Velmi mi ovšem vadí ten titulek, protože není pravdivý, zejména jeho první část. Nikdy jsem přímo ani nepřímo tato slova na zmiňovaném setkání s novináři neřekl. Opak je totiž pravdou. Jsou lídři ODS, kterých si vážím, které pokládám za slušné lidi a jimž volební úspěch přeji. Namátkou bych mohl jmenovat například stávající starosty pardubických městských obvodů – Hanu Tomanovou, Jiřího Srbka, Vítězslava Štěpánka, Petra Heřmanského či Zuzanu Zlesákovou. Dále bych mohl jmenovat řadu dalších mimopardubických lídrů ODS, jimž volební úspěch také přeji – například starostům Horního Jelení, Přelouče, Lázní Bohdaneč a mnohým dalším. To, že mám neshody s několika málo lidmi uvnitř pardubické ODS, v žádném případně neznamená, že bych nepřál politický úspěch všem ostatním. Velmi mne mrzí, že se vyzněním zmiňovaného titulku cítí dotčeni slušní lídři či další kandidáti ODS. Věřím totiž, že nové vedení ODS v čele s Petrem Nečasem má šanci spoustu věcí napravit. I proto v ODS nadále zůstávám, byť jako řadový člen. Jak jsem již uvedl, zmiňovaný novinový titulek pokládám za velmi nešťastný, který není fér vůči mnohým lídrům ODS ani vůči mně. Předpokládám, že nový článek s jiným titulkem MF Dnes již neotiskne, tímto svým vyjádřením chci však uvést věci na pravou míru. Jaroslav Deml primátor města Pardubic

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.11.

Kola od českých dárců přinášejí radost a vzdělání dětem v Gambii

Kola byla sesbírána, opravena a přepravena do Gambie díky obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku a obrovskému množství dárců a dobrovolníků z celé ČR, bez kterých by takováto činnost nebyla možná.

Společnost celý článek
21.7.

Ochutnejte nápoje lásky a pravdy

Aby se recept nikdo nedozvěděl, nechal rytíř ubohé panně vždy uříznout jazyk.

Společnost celý článek
8.9.

Se sklenkou v ruce a na červeném koberci: Dny Marianne v OC Futurum vypuknou již za týden

Velkoryse pojaté noční nákupy, tzv. Nightshopping, vypuknou v pátek 15. i v sobotu 16. září v 18 hodin. Až do 22:00 bude možné využít slev, do kterých se zapojí také lokální obchody, jež nejsou součástí akce Dny Marianne. Výhod bude možné využít bez ohledu na kupony z magazínu Marianne.

Společnost celý článek
9.12.

Kraj je otevřený požadavkům zdravotně postižených

Kraj se snaží průběžně odstraňovat stavební bariéry ve školách, v nichž se vzdělávají či se mají vzdělávat žáci se specifickými potřebami a podporuje odstraňování bariér ve veřejných budovách a dopravních stavbách. Aby na žádnou oblast nebylo zapomenuto, podílejí se na tvorbě plánu jednotlivé odbory Pardubického kraje, ale také Národní rada osob se zdravotním postižením Pardubického kraje a další organizace působící ve prospěch osob se zdravotním postižením.

Společnost celý článek
5.4.

Febiofest se opět blíží do Pardubic

Tradiční součástí pardubické přehlídky bude též ochutnávka z kolekce filmů pro děti a mládež zvané Febiofest Junior.

Společnost celý článek
18.9.

Chceme hospic, řekli radní, poslanci i senátoři

Pardubický kraj je jedním z mála krajů, které nemají vlastní hospic.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting