RED BULL AIR RACE DEMO V PROGRAMU AVIATICKÉ POUTI 2019

12.4.

RED BULL AIR RACE DEMO V PROGRAMU AVIATICKÉ POUTI 2019

Vedle řady vystoupení historických letadel chystá letošní již devětadvacátý ročník Aviatické pouti jedno velké překvapení. Do letového programu, který návštěvníci uvidí na pardubickém nebi ve dnech 1. a 2.června, organizátoři zařadili také jednu exkluzivní, divácky velice atraktivní, novinku v podobě Red Bull Air Race Demo.
K jedinečné české novince, o které snily tisíce fanoušků nejrychlejšího motorsportu, řekl více informací Jan Rudzinskyj
z organizačního štábu Aviatické pouti: „Před  časem, když jsme oznamovali účast Martina Šonky v programu Aviatické pouti, jsme všem slíbili ještě překvapení. Jsem nesmírně rád, že dnes již můžeme o slibu reálně hovořit. V uplynulé době jsme absolvovali nespočet jednání, aby bylo možné Demo závod Red Bull Air Race na pardubickém letišti realizovat. Také jsme museli s partnery a příslušnými organizacemi vyřešit řadu mnohdy náročných požadavků na splnění bezpečnostních a provozních podmínek. Při jednáních byla vyžadována náročnost na dodržení všech předpisů, ale zároveň zde byla i velká vstřícnost k tomu, aby se ukázkový závod v Pardubicích uskutečnil.
Dnes tedy můžeme oficiálně oznámit, že Red Bull Air Race Demo oživí program Aviatické pouti o jedinečný ukázkový závod rychlých letadel mezi pylony. Jistě každého zajímá, jak takový závod bude probíhat. V programu budou zařazena dvě kola závodu, ve kterých se představí čtyři závodníci.
Vedle českých zástupců Martina Šonky a Petra Kopfsteina to budou ještě další dva.Ti na svých speciálech prolétnou trať vymezenou pěti branami vytvořenými známými nafukovacími pylony. Hlavní část trati bude situována přímo před hlavním prostorem pro návštěvníky. Ti budou moci sledovat nejen vlastní soutěžní lety, ale obdobně jako na oficiálních závodech budou mít možnost vidět i přípravy pilotů a jejich týmů před samotným letem.
Dvoukolový Demo závod zařazený mezi ostatní vystoupení Aviatické pouti se uskuteční jak v sobotu 1.června, tak v neděli 2. června. Zcela jistě se bude jednat o jedinečnou příležitost vidět nejrychlejší motorsport i na českém nebi. 
Složitost technického zabezpečení je nároččná, a proto se podobná ukázka nestane součástí programů leteckých dnů. Kdo chce vidět superhvězdy na nebi a mezi pylony, tak musí navštívit Aviatickou pouť 2019 ve dnech 1. a 2. června.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.9.

Historie vozidla by měla být snadno dohledatelná i po nehodách

Podobný systém funguje i na Slovensku a Slováci si jej nemohou vynachválit. Za prvních šest měsíců používání systému zde klesl počet stočených aut pocházejících z Nizozemí ze 42,6 % na 11,26 %.

Společnost celý článek
31.5.

V Hradci vzniká unikátní vzdělávací centrum

Stavba, která v minulém týdnu začala demolicí střechy jedné z budov hradecké školy, by měla skončit za rok.

Společnost celý článek
4.12.

Adventní výstava oživí budovu reálky na krajském úřadu

Mezi vystavujícími budou jednak poskytovatelé sociálních služeb z řad neziskových organizací, tak i příspěvkových organizací zřizovaných Pardubickým krajem a obcemi v regionu.

Společnost celý článek
9.5.

Mateřská škola Zvoneček má novou zahradu

K dotvoření správné atmosféry zahrady pomohli také rodiče, kteří na výzvu školky přinášejí sazenice, nasbírané přírodniny či proutí.

Společnost celý článek
5.2.

Na železniční trať Dolní Lipka – Hanušovice se vrátil vlak

Pro cestující je podstatné, aby se dostali do práce, za kulturou nebo nákupy. Neřeší, zda svou potřebu uspokojí ještě v Pardubickém kraji nebo v sousedním regionu.

Společnost celý článek
21.3.

Hradcem zněl zvon Augustin

Posudky statiků a dalších znalců předtím prokázaly, že zvon může na věži zvonit.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting