RED BULL AIR RACE DEMO V PROGRAMU AVIATICKÉ POUTI 2019

12.4.

RED BULL AIR RACE DEMO V PROGRAMU AVIATICKÉ POUTI 2019

Vedle řady vystoupení historických letadel chystá letošní již devětadvacátý ročník Aviatické pouti jedno velké překvapení. Do letového programu, který návštěvníci uvidí na pardubickém nebi ve dnech 1. a 2.června, organizátoři zařadili také jednu exkluzivní, divácky velice atraktivní, novinku v podobě Red Bull Air Race Demo.
K jedinečné české novince, o které snily tisíce fanoušků nejrychlejšího motorsportu, řekl více informací Jan Rudzinskyj
z organizačního štábu Aviatické pouti: „Před  časem, když jsme oznamovali účast Martina Šonky v programu Aviatické pouti, jsme všem slíbili ještě překvapení. Jsem nesmírně rád, že dnes již můžeme o slibu reálně hovořit. V uplynulé době jsme absolvovali nespočet jednání, aby bylo možné Demo závod Red Bull Air Race na pardubickém letišti realizovat. Také jsme museli s partnery a příslušnými organizacemi vyřešit řadu mnohdy náročných požadavků na splnění bezpečnostních a provozních podmínek. Při jednáních byla vyžadována náročnost na dodržení všech předpisů, ale zároveň zde byla i velká vstřícnost k tomu, aby se ukázkový závod v Pardubicích uskutečnil.
Dnes tedy můžeme oficiálně oznámit, že Red Bull Air Race Demo oživí program Aviatické pouti o jedinečný ukázkový závod rychlých letadel mezi pylony. Jistě každého zajímá, jak takový závod bude probíhat. V programu budou zařazena dvě kola závodu, ve kterých se představí čtyři závodníci.
Vedle českých zástupců Martina Šonky a Petra Kopfsteina to budou ještě další dva.Ti na svých speciálech prolétnou trať vymezenou pěti branami vytvořenými známými nafukovacími pylony. Hlavní část trati bude situována přímo před hlavním prostorem pro návštěvníky. Ti budou moci sledovat nejen vlastní soutěžní lety, ale obdobně jako na oficiálních závodech budou mít možnost vidět i přípravy pilotů a jejich týmů před samotným letem.
Dvoukolový Demo závod zařazený mezi ostatní vystoupení Aviatické pouti se uskuteční jak v sobotu 1.června, tak v neděli 2. června. Zcela jistě se bude jednat o jedinečnou příležitost vidět nejrychlejší motorsport i na českém nebi. 
Složitost technického zabezpečení je nároččná, a proto se podobná ukázka nestane součástí programů leteckých dnů. Kdo chce vidět superhvězdy na nebi a mezi pylony, tak musí navštívit Aviatickou pouť 2019 ve dnech 1. a 2. června.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.2.

Nadační fond Emil spolu se školami pomáhá dětem s handicapem

Do loňského ročníku sbírky se zapojilo přes 1600 studentů ze 104 středních a vyšších odborných škol. Celkem se podařilo získat 520 tisíc Kč.

Společnost celý článek
20.12.

Rozpočet Pardubického kraje na rok 2008

Zastupitelstvo Pardubického kraje schválilo na svém 21. jednání rozpočet kraje na rok 2008.

Společnost celý článek
23.2.

Psí detektiv překonal hranici 2000 zachráněných zvířat

Komplexnost pátracích metod, 24 hodinová telefonní pohotovost, odbornost a více jak dvouleté zkušenosti posouvají Psího detektiva stále dopředu. Denně se na spolek obrátí okolo 40 lidí, kteří buď ztratili svého miláčka nebo naopak nalezli cizí zatoulané zvíře.

Společnost celý článek
26.5.

Edit my dreams, cut and piece my memories...

Osobní fotografie, útržky deníků, nalezené předměty vypovídají něco o minulosti, vzpomínkách a zapomenutých událostech.

Společnost celý článek
31.3.

Když nemůže na souseda, tak …

Podle závažnosti případu hrozí tomu, kdo by týral nebo usmrcoval zvířata, pokuta, popřípadě až odsouzení k odnětí svobody.

Společnost celý článek
20.1.

Náklaďák demoloval

Způsobené škody byly vyčísleny na téměř 330 tisíc korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting