Ředitel ,,heparinové nemocnice,, chce očistit své jméno

1.6.

Ředitel ,,heparinové nemocnice,, chce očistit své jméno

Ředitel ,,heparinové nemocnice,, chce očistit své jméno

Ředitel ,,heparinové nemocnice,, chce očistit své jméno

Bývalý ředitel havlíčkobrodské nemocnice Josef Pejchl vytáhl do boje za očištění svého jména v kauze heparinového vraha Petra Zelenky. Josefa Pejchla, který byl jako jediný v celé kauze vyhozen ze zaměstnání a dlouhodobě stíhán za údajné neoznámení vražd spáchaných v nemocnici, zprostil krajský soud obvinění v plném rozsahu. Soudní spor ale velmi negativně ovlivnil jeho osobní i pracovní život, proto se rozhodl k ráznému kroku a podal žádost na odškodnění a omluvu od Ministerstva spravedlnosti ČR. „Jde mi hlavně o očištění mého jména, to je pro mne zásadní záležitostí. Veškeré finanční prostředky, které při tom od ministerstva získám, věnuji na léčbu rakoviny dětských pacientů,“ říká Josef Pejchl. Bývalý ředitel požaduje odškodnění ve výši 1,5 milionu korun, které však v případě úspěchu věnuje nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek. „Nejde mi o peníze, ale o princip. Přestože mé obvinění a stíhání bylo od začátku vykonstruované a ničím nepodložené, policie a státní zastupitelství ho přesto proti mně vedli,“ vysvětluje důvody k podání žádosti o odškodnění Pejchl. Pejchlovo stíhání bylo zahájeno na základě anonymního oznámení podaného e-mailem na Státní zastupitelství v Havlíčkově Brodě dne 13. prosince 2006. Podle všech indicií ho podal někdo, kdo byl s případem detailně seznámen. „Kvůli bezdůvodnému obvinění je pro mě velice složité najít odpovídající zaměstnání, proto jsem se rozhodl proti němu bojovat. Je to boj za všechny lidi, kterým se stalo něco podobného,“ vysvětluje Pejchl. Bývalý ředitel patří podle dosavadních hodnocení mezi nejlepší české manažery v oblasti zdravotnictví. Po heparinové kauze však má s profesním uplatněním velké problémy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.8.

Foxconn vyrábí ekologické datové kontejnery pro start-up z Drážďan

Foxconn se domluvil na spolupráci s drážďanskou „zelenou“ IT společností Cloud&Heat Technologies vyrábějící speciální, energeticky šetrná řešení pro datová centra. Jeho divize TradeDX pro ni v České republice začala vyrábět 20“ datové kontejnery.

Společnost celý článek
9.12.

Poskytovaná zdravotní péče se nebude v budoucnu nijak omezovat, říká krajský radní Ladislav Valtr

Já jsem více manažer než politik, takže budu stavět na svých zkušenostech ve strategickém řízení a hlavně užívat zdravý rozum. A to i pro zdánlivě komplikované a ožehavé situace, protože chtít řešit problematiku českého zdravotnictví a současně si myslet, že naplníte jak očekávání pacientů, tak zdravotnického personálu, a to v limitech pravidel zdravotních pojišťoven a možnostech krajského rozpočtu, to znamená řešit něco jako „kvadraturu kruhu“. Každopádně přicházím s velkou chutí pracovat.

Společnost celý článek
7.6.

Zastupitelé se k Tyršovým sadům v mimořádném termínu nesejdou

Ještě méně zastupitelů zareagovalo na dva náhradní termíny, které jsme jim obratem nabídli.

Společnost celý článek
10.2.

Hry V. zimní olympiády ČR: Pardubický kraj čtvrtý

Celkem získali 19 medailí, z toho bylo šest zlatých, šest stříbrných a 7 bronzových.

Společnost celý článek
18.12.

Pardubickou Duklu a Višňovku čeká šestiletá revitalizace

Zastupitelé města právě schválili takzvaný Integrovaný plán rozvoje Statutárního města Pardubice

Společnost celý článek
1.4.

Česká Třebova a Eduard Haken

Rozhodujícím faktem pro udělení čestného občanství byl Mistrův vřelý vztah k České Třebové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting