Ředitel ,,heparinové nemocnice,, chce očistit své jméno

1.6.

Ředitel ,,heparinové nemocnice,, chce očistit své jméno

Ředitel ,,heparinové nemocnice,, chce očistit své jméno

Ředitel ,,heparinové nemocnice,, chce očistit své jméno

Bývalý ředitel havlíčkobrodské nemocnice Josef Pejchl vytáhl do boje za očištění svého jména v kauze heparinového vraha Petra Zelenky. Josefa Pejchla, který byl jako jediný v celé kauze vyhozen ze zaměstnání a dlouhodobě stíhán za údajné neoznámení vražd spáchaných v nemocnici, zprostil krajský soud obvinění v plném rozsahu. Soudní spor ale velmi negativně ovlivnil jeho osobní i pracovní život, proto se rozhodl k ráznému kroku a podal žádost na odškodnění a omluvu od Ministerstva spravedlnosti ČR. „Jde mi hlavně o očištění mého jména, to je pro mne zásadní záležitostí. Veškeré finanční prostředky, které při tom od ministerstva získám, věnuji na léčbu rakoviny dětských pacientů,“ říká Josef Pejchl. Bývalý ředitel požaduje odškodnění ve výši 1,5 milionu korun, které však v případě úspěchu věnuje nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek. „Nejde mi o peníze, ale o princip. Přestože mé obvinění a stíhání bylo od začátku vykonstruované a ničím nepodložené, policie a státní zastupitelství ho přesto proti mně vedli,“ vysvětluje důvody k podání žádosti o odškodnění Pejchl. Pejchlovo stíhání bylo zahájeno na základě anonymního oznámení podaného e-mailem na Státní zastupitelství v Havlíčkově Brodě dne 13. prosince 2006. Podle všech indicií ho podal někdo, kdo byl s případem detailně seznámen. „Kvůli bezdůvodnému obvinění je pro mě velice složité najít odpovídající zaměstnání, proto jsem se rozhodl proti němu bojovat. Je to boj za všechny lidi, kterým se stalo něco podobného,“ vysvětluje Pejchl. Bývalý ředitel patří podle dosavadních hodnocení mezi nejlepší české manažery v oblasti zdravotnictví. Po heparinové kauze však má s profesním uplatněním velké problémy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.5.

Přednáška „Program APOLLO – opravdu jsme byli na Měsíci?“

Soubojem protichůdných názorů na jedno z největších lidských dobrodružství 20. století vás provede v pátek 30. května Milan Halousek z České kosmické kanceláře.

Společnost celý článek
10.10.

Případ Bělá nad Svitavou uzavřen

Obviněný cizinec je duševně nemocný, tudíž je vymáhání škody za likvidaci bezpředmětné.

Společnost celý článek
13.3.

Mezi nejlepšími sportovci a trenéry byl i krajský radní

Radní René Živný z pódia kulturního domu v Holicích skoro nesestoupil. Buď předával ceny sám, nebo je přijímal. „Velmi mě potěšilo, že jsem byl vybrán mezi nelepší trenéry, určitě k tomu přispěla naše účast na olympiádě.

Společnost celý článek
14.6.

Sběr bioodpadu vstupuje v Pardubicích do „desítkového“ roku.

Za zapůjčení a výsyp jedné nádoby platí uživatelé 300 korun ročně, zbývající část nákladů, zhruba dvě třetiny, hradí město. Bonusem za podíl na péči o životní prostředí je pro každého účastníka 50 kilogramů kompostu, které si může bezplatně odebrat v kompostárně.

Společnost celý článek
30.11.

Divadlo pokřtí medaili při derniéře Jitřní paní

Pamětní medaile bude slavnostně pokřtěna dnes, tedy v pondělí 30. listopadu při derniéře Jitřní paní.

Společnost celý článek
6.4.

Lidí hlášených na adrese radnice přibývá

Trvalý pobyt je údajem evidenčním, občan tedy nemá povinnost se k němu někde přihlásit.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting