Ředitel ,,heparinové nemocnice,, chce očistit své jméno

1.6.

Ředitel ,,heparinové nemocnice,, chce očistit své jméno

Ředitel ,,heparinové nemocnice,, chce očistit své jméno

Ředitel ,,heparinové nemocnice,, chce očistit své jméno

Bývalý ředitel havlíčkobrodské nemocnice Josef Pejchl vytáhl do boje za očištění svého jména v kauze heparinového vraha Petra Zelenky. Josefa Pejchla, který byl jako jediný v celé kauze vyhozen ze zaměstnání a dlouhodobě stíhán za údajné neoznámení vražd spáchaných v nemocnici, zprostil krajský soud obvinění v plném rozsahu. Soudní spor ale velmi negativně ovlivnil jeho osobní i pracovní život, proto se rozhodl k ráznému kroku a podal žádost na odškodnění a omluvu od Ministerstva spravedlnosti ČR. „Jde mi hlavně o očištění mého jména, to je pro mne zásadní záležitostí. Veškeré finanční prostředky, které při tom od ministerstva získám, věnuji na léčbu rakoviny dětských pacientů,“ říká Josef Pejchl. Bývalý ředitel požaduje odškodnění ve výši 1,5 milionu korun, které však v případě úspěchu věnuje nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek. „Nejde mi o peníze, ale o princip. Přestože mé obvinění a stíhání bylo od začátku vykonstruované a ničím nepodložené, policie a státní zastupitelství ho přesto proti mně vedli,“ vysvětluje důvody k podání žádosti o odškodnění Pejchl. Pejchlovo stíhání bylo zahájeno na základě anonymního oznámení podaného e-mailem na Státní zastupitelství v Havlíčkově Brodě dne 13. prosince 2006. Podle všech indicií ho podal někdo, kdo byl s případem detailně seznámen. „Kvůli bezdůvodnému obvinění je pro mě velice složité najít odpovídající zaměstnání, proto jsem se rozhodl proti němu bojovat. Je to boj za všechny lidi, kterým se stalo něco podobného,“ vysvětluje Pejchl. Bývalý ředitel patří podle dosavadních hodnocení mezi nejlepší české manažery v oblasti zdravotnictví. Po heparinové kauze však má s profesním uplatněním velké problémy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.11.

Průzkum TIC: Jaké jsou přijímačky na české vysoké školy

Průzkum také konfrontoval respondenty s jejich vlastním názorem na korupci.

Společnost celý článek
11.4.

Více než tisíc běžců se postaví na start

Celý program začíná v 9.30 slavnostním zahájením a startem Lidového běhu.

Společnost celý článek
20.8.

Dům na půli cesty: 114 uživatelů za půl roku

V prvním pololetí roku 2007 využilo služeb Domu na půli cesty občanského sdružení SKP-CENTRUM celkem 114 mladých lidí.

Společnost celý článek
24.11.

Festival práce, charitativní trhy, curling i Loterie desetiletí – víkend v OC Futurum bude pro všechny generace

V pátek od 16:30 do 18:00 hodin budou před OC Futurum paralelně probíhat Adventní trhy ZŠ Sion, kde budou žáci prodávat své výrobky a výtvory. Letos jsou tematicky napojené na Rakousko a jeho kulturu. Výtěžek bude následně věnován na podporu dítěte adoptovaného na dálku školou Sion. Doprovodný program bude v režii dětí z různých uměleckých kroužků DDM Nová generace.

Společnost celý článek
10.10.

Miliony poputují na pomoc za škody z tornáda

Vicehejtman Roman Línekdokončil sérii jednání o nápravě škod, které způsobila tornádová bouře.

Společnost celý článek
24.10.

Pardubičtí hokejisté opět podpoří nábor nových dárců krve

V minulých dvou letech tato náborová akce přivedla na transfuzní oddělení vždy několik desítek nových dárců, zejména z řad mladé generace. A na ni opět cílí i letošní ročník. „U mladých lidí je největší perspektiva směrem do budoucna. Potěší nás, když si k nám opět najdou cestu podobně jako vloni a předloni. Ale samozřejmě vítaný je každý zájemce,“ pronesla primářka Geierová.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting