Ředitel Orlickoústecké nemocnice rezignoval

17.9.

Ředitel Orlickoústecké nemocnice rezignoval

Ředitel Orlickoústecké nemocnice rezignoval

Martin Procházka rezignoval ve středu 15. září na funkci ředitele akciové společnosti Orlickoústecká nemocnice. Rozhodl se tak poté, co obdržel vyúčtování zdravotní péče od VZP za rok 2009, které činí mínus 17 milionů korun.      Odchod zdůvodnil tím, že není schopen reálně udržet přijatelný výsledek hospodaření a neumí nabídnout zakladateli akciové společnosti, Pardubickému kraji, žádné řešení, které by do konce roku 2010 zajistilo alespoň přijatelný výsledek hospodaření nemocnice.      V reakci na to byla včera svolána mimořádná  Rada Pardubického kraje, která při rozhodování ve věcech kraje jako jediného akcionáře Orlickoústecké nemocnice abdikaci ředitele přijala. „Do doby, než bude vyhlášeno řádné výběrové řízení, jsme  řízením  nemocnice pověřili člena představenstva akciové společnosti a primáře hematologicko-transfůzního oddělení Jiřího Řezníčka,“ sdělila radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová, jaké přijala rada opatření.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.3.

Architektonická perla Léčebných lázní Bohdaneč pavilon Gočár opět slouží klientům lázní.

Slavnostní symbolické otevření lázeňské sezóny je letos v Léčebných lázních Bohdaneč naplánováno na 3. května. Nově opravený pavilon Gočár se tak představí i široké veřejnosti, která bude mít možnost se s ním detailně seznámit mj. prostřednictvím vernisáže unikátní výstavy o historii a hodnotné architektuře tohoto skvostného pavilonu.

Společnost celý článek
9.12.

Darovat život není legrace

Zvíře není hračka. Pokud nejde o morče, či králíka, jehož věk se dá počítat „jen“ na několik let.

Společnost celý článek
30.10.

Příznivci železnice pořádají burzu a "totalitní"výstavu

Na výstavce bude ke shlédnutí množství předmětů z doby minulé, které byly úzce spjaty s režimem a vládnoucí úlohou jedné strany.

Společnost celý článek
16.1.

Zajištění sanačních prací v roce 2009

Kraj ze zákona provádí sanační práce tam, kde není znám původce znečištění.

Společnost celý článek
24.10.

Položili životy za Česko. Osudy novodobých hrdinů jsou v Přelouči k vidění do neděle 28. října

„Touto výstavou připomínáme hrdinské činy těch, co za naši zem obětovali to nejcennější,“ konstatovala 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky Miluše Horská, pod jejíž záštitou se akce koná.

Společnost celý článek
16.1.

Na Fakultě filozofické Univerzity Pardubice vznikne díky podpoře získané z Evropské unie CENTRUM PRO ETIKU s mezinárodním týmem

„Motiv svébytné a nenahraditelné hodnoty člověka, který je v pozadí mnoha problémů etiky i politické filosofie, se přímo dotýká našich životů. Součástí výzkumu centra bude ale také kritická filosofická reflexe jevů jako rasismus, xenofobie nebo sociální (ne)spravedlnost,“ vysvětluje řešitelka projektu Mgr. Kamila Pacovská, Ph.D., z Katedry filosofie Fakulty filozofické Univerzity Pardubice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting