Ředitel Orlickoústecké nemocnice rezignoval

17.9.

Ředitel Orlickoústecké nemocnice rezignoval

Ředitel Orlickoústecké nemocnice rezignoval

Martin Procházka rezignoval ve středu 15. září na funkci ředitele akciové společnosti Orlickoústecká nemocnice. Rozhodl se tak poté, co obdržel vyúčtování zdravotní péče od VZP za rok 2009, které činí mínus 17 milionů korun.      Odchod zdůvodnil tím, že není schopen reálně udržet přijatelný výsledek hospodaření a neumí nabídnout zakladateli akciové společnosti, Pardubickému kraji, žádné řešení, které by do konce roku 2010 zajistilo alespoň přijatelný výsledek hospodaření nemocnice.      V reakci na to byla včera svolána mimořádná  Rada Pardubického kraje, která při rozhodování ve věcech kraje jako jediného akcionáře Orlickoústecké nemocnice abdikaci ředitele přijala. „Do doby, než bude vyhlášeno řádné výběrové řízení, jsme  řízením  nemocnice pověřili člena představenstva akciové společnosti a primáře hematologicko-transfůzního oddělení Jiřího Řezníčka,“ sdělila radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová, jaké přijala rada opatření.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.6.

Firma JASOBAL znovu nerespektovala zákaz výroby. Dostala už třetí pokutu

Firma se proti uložení pokuty i zákazu činnosti odvolala, Ministerstvo životního prostředí však odvolání zamítlo a sankci potvrdilo.

Společnost celý článek
19.4.

DEN ZEMĚ: TRADIČNÍ OSLAVA PŘÍRODY A SVĚTA V PARDUBICÍCH

Na Dni Země představí hravou formou své aktivity neziskové organizace Pardubického kraje. Návštěvníci se mohou těšit na připravené aktivity od neziskových organizací, za jejich splnění získají drobnou odměnu od organizátora. Tím program nekončí. „Všichni kdo na Den Země zavítají, se mohou zapojit do tvorby společného plastického díla na téma „Energetika“, uvedla Miluše Horská, 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR a pořádající Koalice nevládek Pardubicka, „návštěvníci rovněž mohou zapsat do Knihy přání svá blahopřání Zemi k jejímu svátku a slíbit, co vše v následujícím roce udělají pro její dobro,“ dodala Horská.

Společnost celý článek
15.1.

Lesopark na Dukle čeká pravidelná údržba

Údržba lesoparku se bude týkat i oblastí, kde běžně chodí pejskaři, maminky s dětmi, nevyhne se ani okolí běžeckých stezek.

Společnost celý článek
11.2.

Kladruby získaly podporu svého zřizovatele

Do 15. února bude předložen návrh společného memoranda a do dvou měsíců musí být schválena nová organizace.

Společnost celý článek
16.12.

Děti ležící v Pardubické nemocnici navštívil Santa Claus se skřítky a s dárky

Vánoční atmosféra dnes odpoledne naplno dýchla na děti hospitalizované v Pardubické nemocnici. Přišla za nimi nečekaná, ale velice milá návštěva. Za malými i většími pacienty dětského oddělení a oddělení dětské chirurgie dorazil Santa Claus a vzal s sebou i skupinu vánočních skřítků.

Společnost celý článek
8.3.

Masopust ve Volči podvanácté

Tomuto okamžiku samozřejmě předcházel tradiční průvod masek, jemuž přihlížel i náměstek hejtmana Roman Línek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting