Ředitel Orlickoústecké nemocnice rezignoval

17.9.

Ředitel Orlickoústecké nemocnice rezignoval

Ředitel Orlickoústecké nemocnice rezignoval

Martin Procházka rezignoval ve středu 15. září na funkci ředitele akciové společnosti Orlickoústecká nemocnice. Rozhodl se tak poté, co obdržel vyúčtování zdravotní péče od VZP za rok 2009, které činí mínus 17 milionů korun.      Odchod zdůvodnil tím, že není schopen reálně udržet přijatelný výsledek hospodaření a neumí nabídnout zakladateli akciové společnosti, Pardubickému kraji, žádné řešení, které by do konce roku 2010 zajistilo alespoň přijatelný výsledek hospodaření nemocnice.      V reakci na to byla včera svolána mimořádná  Rada Pardubického kraje, která při rozhodování ve věcech kraje jako jediného akcionáře Orlickoústecké nemocnice abdikaci ředitele přijala. „Do doby, než bude vyhlášeno řádné výběrové řízení, jsme  řízením  nemocnice pověřili člena představenstva akciové společnosti a primáře hematologicko-transfůzního oddělení Jiřího Řezníčka,“ sdělila radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová, jaké přijala rada opatření.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.11.

Do Pardubic se vrátí dvůr Pernštejnů

Dnešní podoba Zámku Pardubice začala vznikat na přelomu 15. a 16. století. Jeho zdi, podlahy či klenby mají tedy za sebou už pětisetletou historii. Dlouholeté devastující chátrání celého areálu bylo zastaveno až po Sametové revoluci. Rekonstrukce v 90. letech v celkové hodnotě 105 milionů korun financovalo Ministerstvo kultury a částečně i Město Pardubice. Od roku 2001 je vlastníkem zámku Pardubický kraj, který pokračuje v obnově jak vnitřních prostor, tak i nádvoří, hospodářských budov a valů. Za posledních 15 let činily stavební investice do Zámku Pardubice na 170 milionů korun.

Společnost celý článek
2.7.

Fraňková: Míst ve školkách máme dost

Někteří rodiče měli zřejmě obavy, aby se jejich dítě opravdu do školky dostalo, proto podali více žádostí najednou.

Společnost celý článek
1.9.

Pardubická hvězdárna v září opět otevírá své dveře

Z planet se na večerní obloze v otevíracích dobách hvězdárny dá najít Uran.

Společnost celý článek
1.7.

Vůči zlomyslným voláním budou hasiči nekompromisní

Tím se rozumí volání, za jiným účelem, než je oznámení událostí v případech, kdy je ohrožen život.

Společnost celý článek
6.1.

Kraj bude pro chráněné bydlení hledat vstřícnější prostředí

Každý klient zde měl mít individuální rehabilitační plán, včetně postupu předcházení krizovým situacím. Proto také nabídl případné nezávislé konzultace o stavu jednotlivých klientů s regionálním odborníkem Petrem Hejzlarem i součinnost Psychiatrické společnosti při komunikaci s místním společenstvím.

Společnost celý článek
12.1.

Havárie vody zavřela Dům U Jonáše na několik měsíců

K havárii došlo ve zdi technické místnosti ve druhém patře. Voda protekla do prvního patra, kde napáchala největší škody, a potom do přízemí a sklepa. Zasáhla i zeď sousedního domu, kde sídlí firma Stapro. Ohrozila a částečně poničila nejen vystavená díla, ale také zdi, podlahy a stropy domu včetně vzácné renesanční fresky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting