Ředitel pardubického informačního centra rezignoval

22.8.

Ředitel pardubického informačního centra rezignoval

Ředitel pardubického informačního centra rezignoval

Ředitel informačního centra Pardubice Region Tourism (P.R.T.) Martin Prorok rezignoval na svoji funkci. Důvodem byly nálezy externího auditora, který odhalil v účetnictví této příspěvkové organizace města vážná pochybení. Svoji rezignaci předložil Martin Prorok radě města na jejím jednání v úterý 19. srpna. Rada města vzala jeho rezignaci na vědomí a zároveň pověřila jednoho ze zaměstnanců P.R.T. dočasným řízením infocentra, a to až do doby, než bude v konkurzu vybrán ředitel nový. „Jsem rád, že pan Prorok sám uznal svoji celkovou zodpovědnost za řízení informačního centra, přestože největší výhrady auditora směřovaly ke způsobu vedení účetnictví, které zabezpečovala externí účetní,“ uvedl k případu primátor města Pardubic Jaroslav Deml. „Bohužel, asi jsem příliš důvěřoval bývalé účetní, což se mi nakonec vymstilo. Odpovědnosti se nezříkám, jsem ale přesvědčen, že žádné prostředky zpronevěřeny nebyly. Já sám mám svědomí čisté,“ řekl odstupující ředitel Prorok. Klienti informačního centra by personální změnu neměli vůbec zaznamenat. Ředitel Prorok, který ve funkci skončí k 31. srpnu, dále zůstává řadovým zaměstnancem P.R.T. „Na jednání rady nám slíbil, že i ve svém vlastním zájmu bude spolupracovat na nápravě odhalených pochybení. Jinak všechny přepážky ani další služby, na které jsou turisté i lidé z Pardubic zvyklí, nebudou omezeny,“ doplnila náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková. Dohledem nad řízením příspěvkové organizace města byla navíc pověřena vedoucí oddělení řízení komunitních služeb magistrátu. Výběrové řízení na nového ředitele P.R.T. rada města vyhlásila bezprostředně po rezignaci ředitele Proroka. Zájemci o uvolněné místo šéfa pardubického informačního centra se mohou přihlásit do 17. října 2008. Podrobnosti k výběrovému řízení budou od počátku září k dispozici na internetových stránkách města www.pardubice.eu . Příspěvková organizace Pardubice Region Tourism vznikla zhruba před dvěma lety z někdejšího Městského informačního střediska Pardubice. Původní infocentrum bylo městem založeno v roce 2003. Dříve informační a další služby poskytoval v prostorách vedle pasáže na třídě Míru soukromý subjekt. Se změnou názvu na podzim 2006 došlo také k přestěhování infocentra do nynějších prostor bývalé spořitelny na náměstí Republiky pod Zelenou bránou. Od té doby se na provozu pardubického infocentra finančně podílí i Pardubický kraj.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.4.

V devátém ročníku T-Mobile Rozjezdů rekordních 579 projektů

V devátém ročníku T-Mobile Rozjezdů se utká o celou pětinu začínajících podnikatelů více než v roce předchozím

Společnost celý článek
2.10.

Kulturu budou pro město zajišťovat dvě nové organizace

Nové uspořádání a zřízení dvou jasně profilovaných organizací, kde jsou jednotlivé činnosti logicky rozděleny na základě svého zaměření, je výsledkem několikaměsíční práce pracovního týmu, který byl složen především z pracovníků odboru školství, kultury a sportu, ekonoma, interního auditu a právního oddělení.

Společnost celý článek
4.6.

Tyršovy sady budou opět parkem pro lidi

Výsadba nových stromů zaručí, že park bude sloužit i dalším generacím.

Společnost celý článek
15.10.

Přeshraniční spolupráce zřejmě dostane novou podobu

Věřím, že budou naplněny představy a cíle, s nimiž bylo grémium před pěti lety iniciováno ministerským předsedou Saska.

Společnost celý článek
18.2.

Rodiče si nevybíráme, bohužel!

Život každého ovlivňuje rodinné prostředí, ve kterém vyrůstá. Někdo má cestičku umetenou a jiný si ji musí tvrdě prošlapat.

Společnost celý článek
24.11.

Průzkum TIC: Jaké jsou přijímačky na české vysoké školy

Průzkum také konfrontoval respondenty s jejich vlastním názorem na korupci.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting