Ředitel pardubického informačního centra rezignoval

22.8.

Ředitel pardubického informačního centra rezignoval

Ředitel pardubického informačního centra rezignoval

Ředitel informačního centra Pardubice Region Tourism (P.R.T.) Martin Prorok rezignoval na svoji funkci. Důvodem byly nálezy externího auditora, který odhalil v účetnictví této příspěvkové organizace města vážná pochybení. Svoji rezignaci předložil Martin Prorok radě města na jejím jednání v úterý 19. srpna. Rada města vzala jeho rezignaci na vědomí a zároveň pověřila jednoho ze zaměstnanců P.R.T. dočasným řízením infocentra, a to až do doby, než bude v konkurzu vybrán ředitel nový. „Jsem rád, že pan Prorok sám uznal svoji celkovou zodpovědnost za řízení informačního centra, přestože největší výhrady auditora směřovaly ke způsobu vedení účetnictví, které zabezpečovala externí účetní,“ uvedl k případu primátor města Pardubic Jaroslav Deml. „Bohužel, asi jsem příliš důvěřoval bývalé účetní, což se mi nakonec vymstilo. Odpovědnosti se nezříkám, jsem ale přesvědčen, že žádné prostředky zpronevěřeny nebyly. Já sám mám svědomí čisté,“ řekl odstupující ředitel Prorok. Klienti informačního centra by personální změnu neměli vůbec zaznamenat. Ředitel Prorok, který ve funkci skončí k 31. srpnu, dále zůstává řadovým zaměstnancem P.R.T. „Na jednání rady nám slíbil, že i ve svém vlastním zájmu bude spolupracovat na nápravě odhalených pochybení. Jinak všechny přepážky ani další služby, na které jsou turisté i lidé z Pardubic zvyklí, nebudou omezeny,“ doplnila náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková. Dohledem nad řízením příspěvkové organizace města byla navíc pověřena vedoucí oddělení řízení komunitních služeb magistrátu. Výběrové řízení na nového ředitele P.R.T. rada města vyhlásila bezprostředně po rezignaci ředitele Proroka. Zájemci o uvolněné místo šéfa pardubického informačního centra se mohou přihlásit do 17. října 2008. Podrobnosti k výběrovému řízení budou od počátku září k dispozici na internetových stránkách města www.pardubice.eu . Příspěvková organizace Pardubice Region Tourism vznikla zhruba před dvěma lety z někdejšího Městského informačního střediska Pardubice. Původní infocentrum bylo městem založeno v roce 2003. Dříve informační a další služby poskytoval v prostorách vedle pasáže na třídě Míru soukromý subjekt. Se změnou názvu na podzim 2006 došlo také k přestěhování infocentra do nynějších prostor bývalé spořitelny na náměstí Republiky pod Zelenou bránou. Od té doby se na provozu pardubického infocentra finančně podílí i Pardubický kraj.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.11.

Do mateřské školy docházejí spolu s učitelkami i babičky

Budujeme vzájemný vztah, který je již nyní pro většinu dětí málo dostupný, protože vícegenerační rodiny nejsou v naší společnosti běžné. Ze spolupráce si bereme plné hrnečky radosti do dalšího života,“ řekla ředitelka MŠ Veronika Svatošová.

Společnost celý článek
22.12.

FOXCONN je druhým největším exportérem roku 2017

FOXCONN s objemem exportu za rok 2016 ve výši 117,8 miliard Kč se pravidelně umisťuje na druhém místě v obou kategoriích za mladoboleslavskou Škodou Auto již od roku 2009. V následujících letech plánuje na českém trhu dále rozvíjet své aktivity, investovat do nových projektů a zaměřit se také na oblast vývoje a výzkumu řešení napojených na Průmysl 4.0.

Společnost celý článek
11.11.

Na lanškrounském sídlišti se přemnožily kočky

Proto bude plánovaný odchyt koček avizován všemi možnými komunikačními kanály.

Společnost celý článek
7.4.

Cenu Magnesia Litera získali hned ve dvou kategoriích dvě knihy akademiků z Univerzity Pardubice

Na pozadí velkých politických dějin a válečných událostí zkoumají proměny civilního života v zázemí. Popisují strádání matek s dětmi, jejichž živitelé bojovali kdesi na frontách. Na jejich citovém traumatu, podlomeném zdraví i sociální bídě se podepsaly všeobecný materiální nedostatek, přídělový systém, pracovní nasazení nedospělých a nakonec ještě epidemie španělské chřipky.

Společnost celý článek
28.5.

Dr. Emil Holub u belgického krále Leopolda II

Bohužel už nenavštíví krále ani bruselské muzeum, jeho poselství je však stále živé.

Společnost celý článek
1.9.

Vyberte si ten nejlepší kroužek pro Vaše dítě

Nezisková organizace KROUŽKY, která pořádá zájmové kroužky přímo ve školách a školkách, předvede kromě palety své nabídky zvídavým dětem v AFI Paláci vždy v 16 hodin ukázku z vědeckého kroužku na téma Jak vybuchne sopka.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting