Ředitel pardubického informačního centra rezignoval

22.8.

Ředitel pardubického informačního centra rezignoval

Ředitel pardubického informačního centra rezignoval

Ředitel informačního centra Pardubice Region Tourism (P.R.T.) Martin Prorok rezignoval na svoji funkci. Důvodem byly nálezy externího auditora, který odhalil v účetnictví této příspěvkové organizace města vážná pochybení. Svoji rezignaci předložil Martin Prorok radě města na jejím jednání v úterý 19. srpna. Rada města vzala jeho rezignaci na vědomí a zároveň pověřila jednoho ze zaměstnanců P.R.T. dočasným řízením infocentra, a to až do doby, než bude v konkurzu vybrán ředitel nový. „Jsem rád, že pan Prorok sám uznal svoji celkovou zodpovědnost za řízení informačního centra, přestože největší výhrady auditora směřovaly ke způsobu vedení účetnictví, které zabezpečovala externí účetní,“ uvedl k případu primátor města Pardubic Jaroslav Deml. „Bohužel, asi jsem příliš důvěřoval bývalé účetní, což se mi nakonec vymstilo. Odpovědnosti se nezříkám, jsem ale přesvědčen, že žádné prostředky zpronevěřeny nebyly. Já sám mám svědomí čisté,“ řekl odstupující ředitel Prorok. Klienti informačního centra by personální změnu neměli vůbec zaznamenat. Ředitel Prorok, který ve funkci skončí k 31. srpnu, dále zůstává řadovým zaměstnancem P.R.T. „Na jednání rady nám slíbil, že i ve svém vlastním zájmu bude spolupracovat na nápravě odhalených pochybení. Jinak všechny přepážky ani další služby, na které jsou turisté i lidé z Pardubic zvyklí, nebudou omezeny,“ doplnila náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková. Dohledem nad řízením příspěvkové organizace města byla navíc pověřena vedoucí oddělení řízení komunitních služeb magistrátu. Výběrové řízení na nového ředitele P.R.T. rada města vyhlásila bezprostředně po rezignaci ředitele Proroka. Zájemci o uvolněné místo šéfa pardubického informačního centra se mohou přihlásit do 17. října 2008. Podrobnosti k výběrovému řízení budou od počátku září k dispozici na internetových stránkách města www.pardubice.eu . Příspěvková organizace Pardubice Region Tourism vznikla zhruba před dvěma lety z někdejšího Městského informačního střediska Pardubice. Původní infocentrum bylo městem založeno v roce 2003. Dříve informační a další služby poskytoval v prostorách vedle pasáže na třídě Míru soukromý subjekt. Se změnou názvu na podzim 2006 došlo také k přestěhování infocentra do nynějších prostor bývalé spořitelny na náměstí Republiky pod Zelenou bránou. Od té doby se na provozu pardubického infocentra finančně podílí i Pardubický kraj.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.11.

Město se obléká do svátečního hávu

Řezané vánoční stromy jsou, stejně jako v minulých letech, dary, které město dostává od soukromých osob.

Společnost celý článek
14.12.

Rovněž Arnika spalovnu v Rybitví nepodporuje

Diskuse se v průběhu projednání několikrát stočila i na nedostatečné zajištění skladu nebezpečných odpadů.

Společnost celý článek
6.4.

Lightning se vrací do Pardubic

Ovšem zcela jediné je letové vystoupení. Dvojice motorů Allison disponuje značným výkonem a Lightning je na obloze dynamický a ladný zároveň a diváci se mají opravdu na co těšit.

Společnost celý článek
21.9.

Turnaj osobností pomůže dobré věci

Dobrovolník z Olympijského parku Pardubice 2016 Ondřej Mach dnes dorazil na pardubickou radnici, kde si převzal šek na 10 000 korun.

Společnost celý článek
6.6.

Nejlepší chléb se peče v Herinku a ve Žďáru nad Sázavou!

Ročně se v ČR dle údajů České statistického úřadu vyrobí 290 tisíc tun chleba, což je téměř milion chlebů denně. Spotřeba chleba dle České statistického úřadu (ČSÚ) činí 41,3 kg na osobu a rok. V posledních dekádách spotřeba chleba, stejně jako v okolních státech, klesala a naopak rostla spotřeba pečiva.

Společnost celý článek
12.8.

Denní program Olympijského parku Pardubice začíná už v osm hodin cvičením

Za splnění deseti disciplín na vás čeká diplom, za dvacet získáte medaili. Pokud svou kartu navíc zaregistrujete na webu www.hracikartaopp.cz, urychlíte tím předávání diplomů a medailí, se kterými se pak můžete vyfotit na našich stupních vítězů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting