Ředitel pardubického informačního centra rezignoval

22.8.

Ředitel pardubického informačního centra rezignoval

Ředitel pardubického informačního centra rezignoval

Ředitel informačního centra Pardubice Region Tourism (P.R.T.) Martin Prorok rezignoval na svoji funkci. Důvodem byly nálezy externího auditora, který odhalil v účetnictví této příspěvkové organizace města vážná pochybení. Svoji rezignaci předložil Martin Prorok radě města na jejím jednání v úterý 19. srpna. Rada města vzala jeho rezignaci na vědomí a zároveň pověřila jednoho ze zaměstnanců P.R.T. dočasným řízením infocentra, a to až do doby, než bude v konkurzu vybrán ředitel nový. „Jsem rád, že pan Prorok sám uznal svoji celkovou zodpovědnost za řízení informačního centra, přestože největší výhrady auditora směřovaly ke způsobu vedení účetnictví, které zabezpečovala externí účetní,“ uvedl k případu primátor města Pardubic Jaroslav Deml. „Bohužel, asi jsem příliš důvěřoval bývalé účetní, což se mi nakonec vymstilo. Odpovědnosti se nezříkám, jsem ale přesvědčen, že žádné prostředky zpronevěřeny nebyly. Já sám mám svědomí čisté,“ řekl odstupující ředitel Prorok. Klienti informačního centra by personální změnu neměli vůbec zaznamenat. Ředitel Prorok, který ve funkci skončí k 31. srpnu, dále zůstává řadovým zaměstnancem P.R.T. „Na jednání rady nám slíbil, že i ve svém vlastním zájmu bude spolupracovat na nápravě odhalených pochybení. Jinak všechny přepážky ani další služby, na které jsou turisté i lidé z Pardubic zvyklí, nebudou omezeny,“ doplnila náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková. Dohledem nad řízením příspěvkové organizace města byla navíc pověřena vedoucí oddělení řízení komunitních služeb magistrátu. Výběrové řízení na nového ředitele P.R.T. rada města vyhlásila bezprostředně po rezignaci ředitele Proroka. Zájemci o uvolněné místo šéfa pardubického informačního centra se mohou přihlásit do 17. října 2008. Podrobnosti k výběrovému řízení budou od počátku září k dispozici na internetových stránkách města www.pardubice.eu . Příspěvková organizace Pardubice Region Tourism vznikla zhruba před dvěma lety z někdejšího Městského informačního střediska Pardubice. Původní infocentrum bylo městem založeno v roce 2003. Dříve informační a další služby poskytoval v prostorách vedle pasáže na třídě Míru soukromý subjekt. Se změnou názvu na podzim 2006 došlo také k přestěhování infocentra do nynějších prostor bývalé spořitelny na náměstí Republiky pod Zelenou bránou. Od té doby se na provozu pardubického infocentra finančně podílí i Pardubický kraj.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.6.

Škody větší než Kyrill i Emma dohromady

Nejhůře postižené lesní správy jsou Nasavrky u Chrudimi a Ledeč nad Sázavou na Havlíčkobrodsku.

Společnost celý článek
31.12.

Péče v nemocnicích je od ledna zajištěna

Pardubický kraj čekal s podpisem až na konec roku v rámci solidarity s dalšími kraji, kde nebyla jednání tak daleko.

Společnost celý článek
16.12.

Děti ležící v Pardubické nemocnici navštívil Santa Claus se skřítky a s dárky

Vánoční atmosféra dnes odpoledne naplno dýchla na děti hospitalizované v Pardubické nemocnici. Přišla za nimi nečekaná, ale velice milá návštěva. Za malými i většími pacienty dětského oddělení a oddělení dětské chirurgie dorazil Santa Claus a vzal s sebou i skupinu vánočních skřítků.

Společnost celý článek
27.10.

Odpovídal televizní moderátor i primářka

Známý televizní moderátor Václav Moravec pochází z nedalekého Letohradu a v Lanškrouně nebyl samozřejmě poprvé.

Společnost celý článek
5.8.

Klen pasován mezi významné stromy v kraji

Toho se ujal předseda dendrologické pobočky České lesnické společnosti Pavel Kyzlik.

Společnost celý článek
23.12.

Nemocnice Oddělení dětské chirurgie se přesouvá do budovy „staré chirurgie“

Ambulance dětské chirurgie budou do pátku 30. prosince 2016 v provozu ještě na dosavadním pracovišti v přízemí budovy č. 1. Od pondělí 2. ledna 2017 dochází ke změně. Ambulance budou nově umístěny ve zrekonstruovaných prostorech v suterénu budovy č. 2, kam lze vstoupit třemi vchody: od pavilonu Porodnicko-gynekologické kliniky, z parku za „starou“ chirurgií, přes recepci Chirurgické kliniky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting