Ředitelka Dětského centra Veská dnes podala trestní oznámení

23.2.

Ředitelka Dětského centra Veská dnes podala trestní oznámení

Ředitelka Dětského centra Veská dnes podala trestní oznámení

Kontrolní oddělení Krajského úřadu Pardubického kraje ukončilo mimořádné šetření v Dětském centru Veská. Výsledky vedou k podezření, že zde došlo ke zpronevěře finančních prostředků. Ředitelka této krajské organizace Drahomíra Peřinová podala v úterý 21. února trestní oznámení a policistům předala výsledky kontroly.      Ke spáchání trestného činu zpronevěry pravděpodobně docházelo od října 1999, kdy Dětské centrum Veská bylo ještě příspěvkovou organizací řízenou okresním úřadem. Po odchodu bývalé účetní převzala k 1. únoru 2012 agendu nová účetní. Ta při kontrole faktur a objednávek zjistila nesrovnalosti v účetnictví za rok 2011.      „Na základě této skutečnosti nařídil zřizovatel, Pardubický kraj, mimořádnou kontrolu hospodaření předchozích let, která potvrdila řadu pochybení. Pracovníci kontrolního oddělení Krajského úřadu Pardubického kraje zjistili, že docházelo k falšování bankovních výpisů,“ uvedl radní Pardubického kraje zodpovědný za zdravotnictví Martin Netolický.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.6.

POLIČSKÉ KULTURNÍ LÉTO 2019 ČERVEN / ČERVENEC / SRPEN

Program se koná v Centru Bohuslava Martinů v Poličce. V případě nepříznivého počasí je zajištěn náhradní prostor. Více na www.letopolicka.cz

Společnost celý článek
7.4.

Otevřely se cesty ke zlepšení dopravy v Pardubicích

Realizovat a financovat tyto akce by měl prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic stát.

Společnost celý článek
22.11.

Město hledá investora pro Hůrka

Podmínky, za nichž budou pozemky prodány, mimo jiné stanoví, že na investora budou převedeny až ve chvíli, kdy budou zastavěny

Společnost celý článek
22.5.

Na hradecké výstavě vrtulníků se uzavřely obchody v rekordní výši

Vedle dvacetitisícové návštěvnosti na sobotním leteckém programu došlo v Hradci Králové k uzavření největšího množství kontraktů v historii.

Společnost celý článek
27.9.

SKP-CENTRUM, o.p.s., se zúčastní dobročinné kampaně Bertík pomáhá v obchodech Albert

Hlasovat pro náš projekt mohou zákazníci v prodejnách v Pardubicích (Palackého třída, Poděbradská a J. Zajíce), Chrudimi a Holicích.

Společnost celý článek
28.3.

Do Litomyšle vlaky pojedou

Kromě domácí Litomyšle přijeli na jednání starostové obcí Hrušové, Cerekvice, Tržku a obce Řídký.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting