Registrace automobilů by měla být plynulejší

9.5.

Registrace automobilů by měla být plynulejší

Oddělení registru vozidel v Černé za Bory má od května vyčleněné přepážky pro hromadné přihlašování vozidel do registru. Využívají je zejména prodejci automobilů k přihlášení prodaných vozů do registru. Nezřídka přihlašují najednou desítky automobilů a běžní motoristé pak „za nimi“ museli dlouho čekat, než na ně přišla řada. Nyní by se situace měla změnit, hromadné žádosti budou úředníci vyřizovat na vyhrazených přepážkách.
„Stávalo se i to, že některý prodejce ráno přišel a vyčerpal pořadová čísla na celý den. Ostatní klienti tak museli dlouho čekat, či přijet jiný den. Proto jsme se rozhodli vyčlenit dvě až tři přepážky, podle kapacity oddělení a potřeb klientů, speciálně na hromadná podání, tedy pro toho, kdo má pět a více žádostí. Nejedná se však výhradně o registraci vozidel, nýbrž o veškeré podané žádosti, jejichž počet bude vyšší nežli pět. Ostatní klienti tak budou odbavováni plynuleji,“ řekla vedoucí oddělení registru vozidel pardubické radnice Kristýna Vojáčková.
Změna organizace práce na oddělení registru vozidel předchází změnám, které přinese k 1. červnu novela zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Nejpodstatnější z nich je zrušení místní příslušnosti. „Znamená to, že vozidlo bude možné od června přihlásit do evidence nejen v místě trvalého bydliště, ale kdekoli v České republice. Na základě toho lze očekávat, že se zvýší počet podaných žádostí a to zejména hromadných podání. Řada lidí v Pardubicích žije, pracuje i nakupuje, ale bydlí jinde. Automobily však museli přihlašovat v místě trvalého bydliště a to teď odpadne. Proto chceme být na změnu co nejlépe připraveni. Odbor dopravy bude samozřejmě operativně reagovat na situaci po účinnosti novely. Naším zájmem je udržet nastavené standardy minimálně na dosavadní úrovni,“ řekl náměstek primátora zodpovědný za dopravu Jiří Rozinek.
Novela silničního zákona usnadní motoristům nejen zápis nového vozidla do registru. Podobně si budou moci vyřídit kdekoli, bez ohledu na trvalé bydliště, téměř veškeré změny v registru. V současné době, kdy je evidence vozů ještě vázána na místo trvalého pobytu či sídlo firmy provozovatele, vyřídí pardubické oddělení registru vozidel v průměru kolem 120 žádostí o registraci jednotlivých automobilů a několik desítek hromadných žádostí prodejců denně.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.8.

Město chystá stavbu lávky, která přemostí pardubické nádraží.

Pro zpracování studie si město v rámci výběrového řízení vytipovalo a oslovilo pět erudovaných projekčních kanceláří „Dostali jsme tři nabídky, cena se pohybovala od 1,4 milionu (s DPH), s níž vyhrál soutěž Prodin, až do 2,6 milionu,“ konstatovala náměstkyně.

Společnost celý článek
14.5.

EFA 2014: Na své si přijdou i milovníci rychlých aut

V rámci letecké show a výstavy se diváci mohou těšit na světovou vrtulníkovou špičku. Uvidí vše od ultralehkých vrtulníků a vírníků různých značek, přes moderní vrtulníky světových výrobců typu Airbus Helicopters, Bell nebo Robinson až po vrtulníky Armády České republiky nebo americký bojový vrtulník Cobra.

Společnost celý článek
14.1.

Expozice kraje na Region Tour v Brně: letos levnější

Realizace expozice bude stát 260 tisíc korun, což je o 111 tisíc méně než vloni.

Společnost celý článek
5.9.

Lidé z Domu na půli cesty míří opět za Kelty

Proběhne setkání bývalých i současných obyvatel, dobrovolníků a zaměstnanců Domu na půli cesty občanského sdružení SKP-CENTRUM.

Společnost celý článek
16.3.

Opravy pardubických silnic začínají

Opravy místních komunikací budou probíhat za provozu a vyžádají si určitá omezení v dopravě.

Společnost celý článek
2.2.

Letošní zima stála Pardubice již přes 12 milionů

Pomáhají brigádníci, nezaměstnaní a vězni. Do odklízení sněhu z chodníků se nezištně zapojila i řada občanů města.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting