Registrace automobilů by měla být plynulejší

9.5.

Registrace automobilů by měla být plynulejší

Oddělení registru vozidel v Černé za Bory má od května vyčleněné přepážky pro hromadné přihlašování vozidel do registru. Využívají je zejména prodejci automobilů k přihlášení prodaných vozů do registru. Nezřídka přihlašují najednou desítky automobilů a běžní motoristé pak „za nimi“ museli dlouho čekat, než na ně přišla řada. Nyní by se situace měla změnit, hromadné žádosti budou úředníci vyřizovat na vyhrazených přepážkách.
„Stávalo se i to, že některý prodejce ráno přišel a vyčerpal pořadová čísla na celý den. Ostatní klienti tak museli dlouho čekat, či přijet jiný den. Proto jsme se rozhodli vyčlenit dvě až tři přepážky, podle kapacity oddělení a potřeb klientů, speciálně na hromadná podání, tedy pro toho, kdo má pět a více žádostí. Nejedná se však výhradně o registraci vozidel, nýbrž o veškeré podané žádosti, jejichž počet bude vyšší nežli pět. Ostatní klienti tak budou odbavováni plynuleji,“ řekla vedoucí oddělení registru vozidel pardubické radnice Kristýna Vojáčková.
Změna organizace práce na oddělení registru vozidel předchází změnám, které přinese k 1. červnu novela zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Nejpodstatnější z nich je zrušení místní příslušnosti. „Znamená to, že vozidlo bude možné od června přihlásit do evidence nejen v místě trvalého bydliště, ale kdekoli v České republice. Na základě toho lze očekávat, že se zvýší počet podaných žádostí a to zejména hromadných podání. Řada lidí v Pardubicích žije, pracuje i nakupuje, ale bydlí jinde. Automobily však museli přihlašovat v místě trvalého bydliště a to teď odpadne. Proto chceme být na změnu co nejlépe připraveni. Odbor dopravy bude samozřejmě operativně reagovat na situaci po účinnosti novely. Naším zájmem je udržet nastavené standardy minimálně na dosavadní úrovni,“ řekl náměstek primátora zodpovědný za dopravu Jiří Rozinek.
Novela silničního zákona usnadní motoristům nejen zápis nového vozidla do registru. Podobně si budou moci vyřídit kdekoli, bez ohledu na trvalé bydliště, téměř veškeré změny v registru. V současné době, kdy je evidence vozů ještě vázána na místo trvalého pobytu či sídlo firmy provozovatele, vyřídí pardubické oddělení registru vozidel v průměru kolem 120 žádostí o registraci jednotlivých automobilů a několik desítek hromadných žádostí prodejců denně.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.11.

Hudbou za demokracii i charitu

Ve čtvrtek se v aule Arnošta z Pardubic v areálu Univerzity Pardubice uskuteční slavnostní koncert.

Společnost celý článek
8.2.

Město bude pojistkou proti ztrátě značky Zlatá přilba

Ochrannou známku Zlatá přilba, stejně jako její verzi Golden helm, si v roce 2013 zaregistrovala společnost JRM Speedway Factory, která je řadu let partnerem AMK ZP Pardubice při pořádání závodu o Zlatou přilbu.

Společnost celý článek
4.3.

Hejtman vozí z regionu úkoly pro úředníky

Úkoly, které vyplývají z cesty, hejtman předává k vyřízení úředníkům z jednotlivých odborů krajského úřadu.

Společnost celý článek
5.1.

Prvním letošním Pardubákem je Tadeášek

Prvním miminkem, které se v letošním roce narodilo v pardubické nemocnici, je Tadeáš Červinka.

Společnost celý článek
17.9.

Týden pro duševní zdraví začíná 22. září

Již devatenáctý ročník osvětové akce Týden pro duševní zdraví začíná v pondělí 22. září 2014. Týden pořádá organizace Péče o duševní zdraví, kterou v roce 1995 založili pracovníci psychiatrického oddělení pardubické nemocnice za účelem sociální pomoci vážně duševně nemocným lidem.

Společnost celý článek
14.5.

Celostátní soutěž Žena regionu zahájila jubilejní desátý ročník

Již desátý ročník má před sebou nezisková celostátní soutěž Žena regionu. Znáte ve svém okolí ženu, která svůj volný čaj věnuje druhým, a přitom zvládá své aktivity skloubit s prací nebo i s péčí o rodinu?

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting