Rekordní Burza filantropie! Firmy daly neziskovkám 436 000 korun

20.6.

Rekordní Burza filantropie! Firmy daly neziskovkám 436 000 korun

Pardubice se proměňují v město filantropů. Popáté se zde konala dobročinná Burza filantropie, na které se setkávají zástupci neziskových organizací, firem a veřejné správy. Neziskovky prezentují projekty a donátoři je v případě zaujetí podpoří svými dary. Letošní Burza filantropie byla rekordní ve všech směrech – zúčastnilo se jí 15 donátorů, předali šeky v celkové hodnotě 436 000 Kč, obdarováno bylo 12 neziskových organizací.

Burzu filantropie pořádá pátým rokem Koalice nevládek Pardubicka a Pardubický kraj, za podpory Krajské hospodářské komory. Její výsledky a přínosy Burzy filantropie zhodnotil jeden z donátorů - radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola: „Mám radost, že se rozšířila rodina donátorů. Svými zvídavými dotazy burzu oživili a neziskovky si musely potřebnost projektů obhájit. Díky tomu jsme se dopracovali k rekordní částce v pětileté historii burzy. Jak už to na Burze filantropie bývá, vzájemné poznání přinese další společné veřejně prospěšné aktivity firem a neziskových organizací.“

A jak konkrétně peníze z Burzy filantropie pomohou? Spolek Apolenka bude moci nakoupit nové pomůcky pro provoz hiporehabilitace – léčebné terapie s koňmi. Projekt zaujal donátory natolik, že Apolence poskytli 104 000 korun. Odměnu za svoje snažení dostali i nadšenci z Pardubického spolku historie železniční dopravy, kteří díky podpoře na burze dokončí opravu motorového vlaku, ten poté bude vystaven v železničním muzeu v Rosicích nad Labem. Projekt Salesiánského klubu mládeže -CENTRUM DON BOSCO si donátory naprosto získal. Věnovali mu největší částku dne – 110 000 Kč. Salesiáni pomohou mladým ženám, které vyrůstaly v dětských domovech a nyní mají vlastní rodinu. Během setkávání budou mladé matky sdílet své pocity a životní útrapy ve skupině žen s podobnými osudy. Přízeň získala také Skutečně zdravá škola na Pardubicku, která zlepší stravování na základních školách. Jejich idea není založena pouze na zdravém jídle, ale také na vaření z produktů místních výrobců a farmářů. Donátoři mysleli i na seniory, díky jejich podpoře bude moci pořídit Pardubický klub pro seniory nový vozík na vycházky po okolí. A pomoc se dostala také k lidem s duševním onemocněním. Projekt organizace Péče o duševní zdraví, zvelebí byty, v nichž se duševně nemocní připravují na svůj samostatný život po ukončení léčby.

Podporu získaly také projekty organizací CEDR Pardubice, Charita Přelouč, Křižovatka handicap centrum, DaR – centrum pro dítě a rodinu, Česká abilympijská asociace a ROSKA, která pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou.

„Myšlenka pomoci potřebným na Burze filantropie je stále více doceňována, o tom svědčí zájem donátorů i dalších podporovatelů. Úspěchy sklízí i v zahraničí, letos byla Burza filantropie oceněna jako 3. nejlepší sociální inovace v mezinárodní soutěži SozialMarie. Burza je krásnou ukázkou jak lze elegantně a efektivně pomáhat tam, kde je potřeba,“ zamýšlí se Miluše Horská, senátorka za Pardubicko a Chlumecko, která je také místopředsedkyní pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Všichni, kdo se již těší na příští Burzu filantropie, nemusí čekat příliš dlouho. Další burza proběhne 22. června od 13:00 ve Spolkovém domě v Chrudimi. Svým potleskem může přijít podpořit neziskovky v jejich snažení opravdu každý!

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.7.

Pardubickým útulkem projdou ročně stovky psů

Útulek prošel v roce 2003 rekonstrukcí, takže vyhovuje standardům Evropské unie.

Společnost celý článek
29.4.

Prasata jsou v tom nevinně

Určitě je vhodné dodat, že riziko zavlečení prasečí chřipky prostřednictvím nemocných prasat lze prakticky vyloučit.

Společnost celý článek
5.2.

Šest osobností obdrží ocenění města Pardubic

Prof. MUDr. Arnošt Pellant, DrSc. stál u zrodu vysokoškolského Ústavu zdravotnických studií a následně Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice.

Společnost celý článek
28.11.

Česká hlavička z Pardubic se představila na radnici

Na závěr se Martin svěřil s tím, že už má v hlavě nápad na další projekt. A opět se bude týkat chemie.

Společnost celý článek
13.11.

Do pardubických ulic vstupují Vánoce

Hlavní práce se rozbíhají začátkem listopadu tak, aby se vše stihlo do prvního adventního víkendu.

Společnost celý článek
3.3.

Čechie? Plnou parou do šrotu

Plavidlo začal jeho vlastník rozebírat a po částech je odveze do šrotu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting