Rektor patnáctým členem Rady pro výzkum a vývoj

12.2.

Rektor patnáctým členem Rady pro výzkum a vývoj

Rektor patnáctým členem Rady pro výzkum a vývoj

V pátek 9. února se rektor Univerzity Pardubice prof. Ing. Jiří Málek, DrSc. poprvé zúčastnil jednání Rady pro výzkum a vývoj, patnáctičlenného odborného a poradního orgánu vlády České republiky. Vláda ČR rozhodla o částečné obměně složení Rady pro výzkum a vývoj v polovině listopadu. Na patnáctého člena rady navrhla rektora Univerzity Pardubice prof. Málka Česká konference rektorů dne 7. prosince 2006 a již 20. prosince 2006 byl usnesením vlády jmenován členem Rady pro výzkum a vývoj. Předsedou rady je premiér Ing. Mirek Topolánek, první místopředsedkyní PhDr. Miroslava Kopicová, místopředsedou ministr průmyslu a obchodu Ing. Martin Říman. Dalšími členy se stali doc. MUDr. Vladimír Viklický, CSc.; Ing. Jaroslav Doležal, CSc.; prof. Ing. Vladimír Haasz, CSc. (za Radu vysokých škol); Ing. Martin Jahn; Ing. Miroslav Janeček, CSc.; doc. RNDr. František Ježek, CSc. (za Radu vysokých škol); prof. Ing. Jiří Málek, DrSc. (rektor Univerzity Pardubice - nominován Českou konferencí rektorů); Ing. Vladimír Nekvasil, DrSc.; prof. Ing. Petr Sáha, CSc. (předseda České konference rektorů); prof. MUDr. Josef Syka, DrSc.; doc. Ing. Karel Šperlink, CSc. a Ing. Pavel Vlasák, DrSc. Rada pro výzkum a vývoj je odborným a poradním orgánem vlády České republiky, který byl zřízen zákonem č. 130/2002 Sb., o podpoře výzkumu a vývoje z veřejných prostředků a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o podpoře výzkumu a vývoje), s účinností od 1. července 2002. Pokračuje v činnosti Rady vlády České republiky pro výzkum a vývoj zřízené zákonem č. 300/1992 Sb., o státní podpoře výzkumu a vývoje. K projednávání a schvalování materiálů spojených s plněním úkolů rady se její členové scházejí na zasedáních, která se konají jednou za tři až čtyři týdny.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.4.

Podrobněji o mexické (prasečí) chřipce

K šíření infekce dochází mezi lidmi a nakažení lidé neměli žádný kontakt se zvířaty.

Společnost celý článek
20.10.

Dotace pro venkov omezovat nebudeme, řekl hejtman starostům

Podaří se nám zachovat všechny grantové programy na stejné úrovni, jako tomu je v letošním roce s tím, že u Programu obnovy venkova navýšíme celkovou částku na 63 milionů korun. Chceme i nadále pokračovat v podpoře pojízdných a venkovských prodejen, budování veřejných prostranství či opravách kostelíků a veřejných budov,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
8.4.

Kraj je partnerem projektu Label

Svobodný stát Sasko připravuje projekt s názvem LABEL, jehož cílem je využívání a ochrana potenciálů životního prostředí.

Společnost celý článek
28.11.

Galavečer Miss východní Čechy 2007

Velké finále Miss východní Čechy 2007 se už blíží. Souboj finalistek se uskuteční 7. prosince 2007 v pardubickém Ideonu

Společnost celý článek
6.4.

Obce Pardubického kraje slavily úspěch

Z královéhradecké konference Internet ve státní správě a samosprávě přijely tyto obce domů ověnčeny vavříny.

Společnost celý článek
31.12.

O praktikách „Šmejdů“ se učí už i na školách

Nový formát Online vzdělávacího kalendáře doplňuje tištěnou formu Školního diáře. Online vzdělávací kalendář, stejně jako tištěné médium, přináší základní informace ze světa kolem nás.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting