Rektor patnáctým členem Rady pro výzkum a vývoj

12.2.

Rektor patnáctým členem Rady pro výzkum a vývoj

Rektor patnáctým členem Rady pro výzkum a vývoj

V pátek 9. února se rektor Univerzity Pardubice prof. Ing. Jiří Málek, DrSc. poprvé zúčastnil jednání Rady pro výzkum a vývoj, patnáctičlenného odborného a poradního orgánu vlády České republiky. Vláda ČR rozhodla o částečné obměně složení Rady pro výzkum a vývoj v polovině listopadu. Na patnáctého člena rady navrhla rektora Univerzity Pardubice prof. Málka Česká konference rektorů dne 7. prosince 2006 a již 20. prosince 2006 byl usnesením vlády jmenován členem Rady pro výzkum a vývoj. Předsedou rady je premiér Ing. Mirek Topolánek, první místopředsedkyní PhDr. Miroslava Kopicová, místopředsedou ministr průmyslu a obchodu Ing. Martin Říman. Dalšími členy se stali doc. MUDr. Vladimír Viklický, CSc.; Ing. Jaroslav Doležal, CSc.; prof. Ing. Vladimír Haasz, CSc. (za Radu vysokých škol); Ing. Martin Jahn; Ing. Miroslav Janeček, CSc.; doc. RNDr. František Ježek, CSc. (za Radu vysokých škol); prof. Ing. Jiří Málek, DrSc. (rektor Univerzity Pardubice - nominován Českou konferencí rektorů); Ing. Vladimír Nekvasil, DrSc.; prof. Ing. Petr Sáha, CSc. (předseda České konference rektorů); prof. MUDr. Josef Syka, DrSc.; doc. Ing. Karel Šperlink, CSc. a Ing. Pavel Vlasák, DrSc. Rada pro výzkum a vývoj je odborným a poradním orgánem vlády České republiky, který byl zřízen zákonem č. 130/2002 Sb., o podpoře výzkumu a vývoje z veřejných prostředků a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o podpoře výzkumu a vývoje), s účinností od 1. července 2002. Pokračuje v činnosti Rady vlády České republiky pro výzkum a vývoj zřízené zákonem č. 300/1992 Sb., o státní podpoře výzkumu a vývoje. K projednávání a schvalování materiálů spojených s plněním úkolů rady se její členové scházejí na zasedáních, která se konají jednou za tři až čtyři týdny.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.7.

Trať Německý Brod - Pardubice na starých pohlednicích

V knize jsou historické pohlednice jak ze stavby, tak i z prvních let provozu této železniční tratě.

Společnost celý článek
24.5.

V Pardubicích přibude sto míst pro předškoláky

Město provozuje 31 mateřských škol, se současnou kapacitou 3.105 míst.

Společnost celý článek
31.7.

Krajská záchranná služba se sjednotila

K 1. červenci došlo ke sloučení Oblastního střediska Záchranné zdravotnické služby Svitavy se ZZS Pardubického kraje.

Společnost celý článek
3.10.

Přijímací zkoušky se osvědčily

Pozitivně reagují na zavedení přijímacích zkoušek také učitelé ze základních škol. Žáci jsou více motivování k učení, zlepšila se jejich kázeň i pozice pedagogů,“ shrnuje výsledky náměstkyně hejtmana Jana Pernicová.

Společnost celý článek
10.11.

Šance stát se novou Českou miss je opět tady!

čeká zahraniční soustředění v Thajsku a řada tréninků a školení. Finálový večer je významnou společenskou událostí, kterou živě přenáší televize. Dívky soutěží o tituly Česká Miss, Česká Miss World, Česká Miss Earth a řadu věcných cen.

Společnost celý článek
4.2.

Jaké budou aktivity Pardubického kraje v Bruselu?

Zastoupení Pardubického kraje se zaměří především na kulturně-společenské a odborné aktivity.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting