Rescue batohy pomohou horské službě v kraji

18.12.

Rescue batohy pomohou horské službě v kraji

 U příležitosti zahájení lyžařské sezóny ve ski areálu na Dolní Moravě předal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický náčelníkům horské služby Michalu Klimešovi pro středisko Dolní Morava a Josefu Šifrovi pro oblasti Čenkovice a Červená Voda dva batohy se zdravotnicko – technickou výbavou v hodnotě téměř 16 tisíc korun.
     „Činnost horské služby na našem území Pardubický kraj podporuje dlouhodobě. Považuji za symbolické, že předáváme další nové vybavení horské službě v situaci, kdy se do provozu předává největší lyžařský areál v regionu. Lze totiž očekávat, že na horskou službu bude kladen mnohem větší nápor,“ uvedl hejtman Netolický. Podle hejtmana je potěšující, že se horská služba těší velké důvěře lidí při zachraňování životů. V minulosti kraj zakoupil pro horskou službu navigační přístroje GPSMAP.
     „Škoda jen, že se doposud nepodařilo přijmout zákon o horské službě České republiky a zařadit ji jako základní složku Integrovaného záchranného systému v Pardubickém kraji. Po celý rok totiž významně spolupracuje se zdravotnickou záchrannou službou, hasiči i policií při pátracích akcích či při poskytování první pomoci raněným. Doufám, že se horská služba do budoucna stane rovnoprávnou, státem zřizovanou složkou integrovaného záchranného systému včetně jasného systému financování. Tak se však může stát pouze za předpokladu legislativní změny v parlamentu,“ doplnil hejtman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.5.

Plameny Rockfest se blíží. Svojšice před prázdninami opanuje pořádný rockmetalový nářez

Vyznavačům kvalitní muziky se představí kapely Škwor a Arakain, stále populárnější Dymytry, punkrockoví Pipes and Pints, trush metal hrající Krucipüsk, famózní De Bill Heads a pardubická trash-punková bandička Promile. „Sám název rockfestu napovídá, jaká vizuální dramaturgie bude festival provázet. K ohnivé atmosféře bude opravdu hodně blízko! Na návštěvníky čekají stylové dekorace, pyro efekty a doprovodný fireshow program,“ dodal Flégr.

Společnost celý článek
30.10.

Vicehejtman Línek ve Španělsku

Tento týden se vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek účastní výjezdního zasedání Výboru regionů Evropské unie ve Španělsku.

Společnost celý článek
1.7.

Veřejné prostranství v Polabinách ponese název po dlouholetém starostovi

Iniciativa pojmenovat po bývalém starostovi některé z veřejných prostranství v Polabinách vzešla od obyvatel sídliště. Cenili si Jiřího Srbka za zájem o jejich podněty a přání, za lidský přístup, za snahu něco pro občany udělat.

Společnost celý článek
26.5.

Zachráníte i vy svého Afričana?!

Autorka k samotnému principu hry říká: „Benefice je hra, která úzce souvisí s reálným projektem v Africe.

Společnost celý článek
26.2.

O městských financích veřejně

Další veřejné diskuse budou věnovány otázkám bezpečnosti ve městě a problematice sociálních služeb a školství.

Společnost celý článek
18.3.

Město spustilo nový web o cyklodopravě

Kromě aktuálních projektů jsou na webu také informace týkající se koncepce rozvoje cyklistické dopravy v Pardubicích.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting