Rescue batohy pomohou horské službě v kraji

18.12.

Rescue batohy pomohou horské službě v kraji

 U příležitosti zahájení lyžařské sezóny ve ski areálu na Dolní Moravě předal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický náčelníkům horské služby Michalu Klimešovi pro středisko Dolní Morava a Josefu Šifrovi pro oblasti Čenkovice a Červená Voda dva batohy se zdravotnicko – technickou výbavou v hodnotě téměř 16 tisíc korun.
     „Činnost horské služby na našem území Pardubický kraj podporuje dlouhodobě. Považuji za symbolické, že předáváme další nové vybavení horské službě v situaci, kdy se do provozu předává největší lyžařský areál v regionu. Lze totiž očekávat, že na horskou službu bude kladen mnohem větší nápor,“ uvedl hejtman Netolický. Podle hejtmana je potěšující, že se horská služba těší velké důvěře lidí při zachraňování životů. V minulosti kraj zakoupil pro horskou službu navigační přístroje GPSMAP.
     „Škoda jen, že se doposud nepodařilo přijmout zákon o horské službě České republiky a zařadit ji jako základní složku Integrovaného záchranného systému v Pardubickém kraji. Po celý rok totiž významně spolupracuje se zdravotnickou záchrannou službou, hasiči i policií při pátracích akcích či při poskytování první pomoci raněným. Doufám, že se horská služba do budoucna stane rovnoprávnou, státem zřizovanou složkou integrovaného záchranného systému včetně jasného systému financování. Tak se však může stát pouze za předpokladu legislativní změny v parlamentu,“ doplnil hejtman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.4.

Znovu na téma „Splavnění Labe do Pardubic“

V úterý 24. dubna 2007 se uskuteční tisková konference věnovaná tématu splavnění Labe do Pardubic.

Společnost celý článek
20.11.

Nevyhazujte své staré mobily

V projektu Věnuj mobil to takto děláme již řadu let a dětem jsme rozdali na 900 mobilů, které jim nyní slouží jako důležitá spojnice s přáteli či rodinou mimo domov.

Společnost celý článek
28.3.

Krajští silničáři budou připravovat všechny přivaděče na D35 v regionu

V létě 2017 podepsal Pardubický kraj s Ministerstvem dopravy memorandum o vzájemné spolupráci při přípravě a realizaci dálnice D35 v celé délce trasy po území Pardubického kraje a souvisejících investic na silniční síť. Toto memorandum garantuje kraji státní prostředky ve výši 2,7 miliardy korun.

Společnost celý článek
8.3.

Správní soud demolici vily neodložil

Lhůta, během níž má být stavba odstraněna, bude zhruba půlroční.

Společnost celý článek
25.5.

Permanentní sbírka humanitární pomoci začíná

Lidé do nich odložili na 100 tun textilu a obuvi, které by zřejmě jinak skončily na skládkách.

Společnost celý článek
16.2.

Univerzita pořádá mezinárodní seminář pro projektové manažery

V první sekci bude diskutováno 17 příspěvků o projektových zkušenostech.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting