Revitalizace Tyršových sadů má zelenou

2.4.

Revitalizace Tyršových sadů má zelenou

Revitalizace parku pod pardubickým zámkem dostala zelenou. Regionální rada Severovýchod dnes schválila dotaci pro Tyršovy sady a zároveň upravila harmonogram čerpání evropských dotací z regionálního operačního programu. Město tak může čerpat prostředky na IPRM Přitažlivé město bez krácení až do konce příštího roku.


„Pro město je to samozřejmě dobrá zpráva. Na podzim má začít rekonstrukce Tyršových sadů a třídy Míru, na něž budeme dotace čerpat.  Obě tato území po rekonstrukci již dlouhá léta volají. Teď se dočkáme toho, že během zhruba jednoho roku centrum Pardubic díky evropským dotacím zkrásní,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. „Jsem přesvědčena, že s tímto posunem zvládneme realizovat všechny projekty, na něž chceme peníze čerpat,“ dodala.

V rámci IPRM střed města v Pardubicích již vyrostla sportovní hala Dašická, integrační centrum České abilympijské asociace Kosatec, Skautské centrum na Vinici (náklady cca 40 milionů korun) a zmodernizována byla také část areálu Sokolovny. Z celkových dotací, které mají být zhruba 390 milionů korun, Pardubice zatím využily zhruba 140 milionů. V současné době město finišuje s přípravou rozsáhlé rekonstrukce hlavní pardubické třídy, která přijde na více než 210 milionů korun, již vypsalo výběrové řízení na revitalizaci Tyršových sadů za zhruba 90 milionů korun. Finanční podpory z evropských fondů by se mohla dočkat také budova Sokolovny, která by po rekonstrukci měla sloužit i pro některé společenské akce města.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.9.

V Hradci připravují „lokální prohibici“

Připravovaná vyhláška má striktně vymezit městské lokality, kde bude požívání alkoholu omezeno.

Společnost celý článek
21.8.

„Mls Pardubického kraje“

Pod názvem „Mls Pardubického kraje 2007“ budou moci všichni potravináři z Pardubického kraje předvést své umění.

Společnost celý článek
5.12.

Novohradecké divadlo skončilo. Ať žije Hradecké!

Nájemní smlouvu v Lucii neprodloužil podnikatel pan Pavel Šonka a Novohradecké divadlo se ocitá na dlažbě.

Společnost celý článek
3.5.

Vyhlášeno období zvýšeného nebezpečí požáru

Hejtman Pardubického kraje vyhlašuje s účinností od 2. května 2007 období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru.

Společnost celý článek
18.4.

Řídicí výbor ITI ovládly dopravní projekty a podpora pro podnikatele

Dosud největší projekt získal dotaci z ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Inteligentní dopravní systém v Hradci Králové může z fondů Evropské unie využít téměř čtvrt miliardy korun. Řídicí výbor ITI se tentokrát rozhodl podpořit patnáct projektů za půl miliardy, celkem již získalo peníze 120 projektů za 3 miliardy.

Společnost celý článek
11.6.

Letohrad: ,,Vivat Carolus Quartus,,

Pořad se uskuteční v barokní kapli svatého Jana Nepomuckého v Letohradě na Kopečku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting