REVOLUTION TRAIN se blíží – protidrogový program oceněný v ČR i v Německu přijíždí do Hradce

3.11.

 REVOLUTION TRAIN se blíží – protidrogový program oceněný v ČR i v Německu přijíždí do Hradce

Protidrogový vlak REVOLUTION TRAIN opět vyráží na turné a zastaví také v Hradci Králové. Unikátní vzdělávací nástroj, který varuje před riziky legálních i nelegálních drog, má skvělé hodnocení od dětí, rodin, pedagogů a expertů z ČR i z Německa.

Speciálně vybavená stříbrná vlaková souprava, interaktivní projekt zacílený na lidské smysly a také funkční protidrogová prevence. To vše je REVOLUTION TRAIN, který má aktuálně za sebou úspěšnou tour v Durynsku a Bavorsku. Po německých městech se teď vrací zpátky do ČR.

http://www.revolutiontrain.cz/v2/foto.php

V interiéru protidrogového vlaku návštěvníci prochází 5D projekcí, která ukazuje hrozby závislostí a vede návštěvníky k přemýšlení o hodnotě lidského zdraví. Jedinečným zážitkem je prohlídka nejen pro děti, ale i pro celé rodiny.

Vlakový program absolvovalo už přes 50 000 lidí. Více než 90 % znich jej doporučuje jako nejlepší možnou formu prevence. REVOLUTION TRAIN má podporu německých i českých ministrů, zástupců krajů i měst. Dlouhodobou podporu má projekt od Národní protidrogové centrály. Vedle ČR a Německa se osvědčil také na Slovensku a navštívily jej také děti z Polska.

PARTNEŘI PROJEKTU: http://www.revolutiontrain.cz/v2/mestaakraje.php

Celkem už se vlak objevil na více než 50 nádražích. Kdekoliv zastavil, představitelé měst si akci stejně jako děti a pedagogové pochvalovali. „Všem doporučuji, aby si vlakovou soupravu, kde jednotlivé vagony simulují různá prostředí, prošli a opravdu prožili,“ hodnotil například náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil.

V Hradci REVOLUTION TRAIN zastaví v úterý 7. 11. Dopoledne jej budou navštěvovat žáci místních objednaných škol, od 15:30 do 18:20, kdy začíná poslední prohlídka, se můžou přijít podívat rodiny a širší veřejnost. Vstupné je díky podpoře města pro všechny zdarma. Minimální věk návštěvníků vlaku je 10 let.

Ukázka zpětné vazby

Tato akce se nám líbila, je to z vaší strany opravdu dobrý nápad, jak zapůsobit s protidrogovou problematikou na naši mládež.“ (Jana Feberová, primátorka Havířova)

Těší mne, že město Selb mohlo být součástí tohoto skvělého projektu.“ (Ulrich Pötzsch, primátor města Selb)

Projekt nabízí poutavou a pro mladé lidi atraktivní formou zamyšlení nad reálným příběhem a jeho souvislostmi.“ (plk. Jakub Frydrych, ředitel Národní protidrogové centrály)

Celkově, tohle je úžasně domyšlené. To prostředí, vybavení. Hodně lidem by toto pomohlo, hlavně když tyto lidi vidíte ve svém okolí nebo dokonce u svých přátel. Děkujeme.“ (14 let, děvčata ze ZŠ Školní Orlová)

Výborná výuková lekce, bohužel by s dětmi měli být i jejich rodiče, protože ten vzor, co mají děti doma, hodně ovlivní jejich život a škola veškerou výchovu nezvládne.“ (pedagog, Gymnázium Františka Živného v Bohumíně)

Je to skvělý program, velmi emotivní a přesvědčivý.“ (matka 2 chlapců, Bohumín)

Více ohlasů najdete na http://www.revolutiontrain.cz/v2/reference.php.

FOTOGRAFIE: http://www.revolutiontrain.cz/v2/foto.php

MATERIÁLY: http://www.revolutiontrain.cz/v2/media.php

FACEBOOK: https://www.facebook.com/RevolutionTrain/

Pro další informace volejte a pište:

Mgr. Václav Voslář

Nadační fond Nové Česko a projekt REVOLUTION TRAIN

Tel.: +420 608 645 000

E-mail: voslar@revolutiontrain.cz

Projekt REVOLUTION TRAIN

V Česku vznikl inovativní projekt protidrogové prevence. Má podobu vlaku, v jehož útrobách se děti (i dospělí) mohou zblízka a všemi smysly ale zároveň bezpečně dozvědět vše o nebezpečí drog. Od jara 2015 se projektu účastnilo více než 50 000 návštěvníků z ČR, Německa, Polska a Slovenska. Na jaře 2016 procestoval protidrogový vlak česko-německé pohraničí a upoutal pozornost expertů z obou zemí. Ohlasy od žáků, pedagogů a dalších expertů byly v ČR i v Německu velmi pozitivní. Projekt získal mezinárodní rozměr, posledním úspěchem česko-německého týmu je osobní poděkování od ministra vnitra SRN Thomase de Maizièra.

Cílem autorů projektu je posílení dlouhodobé mezinárodní spolupráce na zlepšování zdraví, vzdělání a kvality života občanů jednotlivých států. REVOLUTION TRAIN je pouze prvním krokem na této cestě. V plánu je řada dalších podobně ambiciózních projektů, a především podpora síťování osobností, které tento cíl sdílejí, a to napříč státy i sektory veřejné správy.

Funkční, interaktivní, unikátní

Základem projektu je protidrogový vlak - multimediální mobilní vlaková souprava, která nabízí jedinečné prostředí pro interaktivní zážitkové vzdělávání. Myšlenkou je prostřednictvím zapojení všech lidských smyslů (patentovaná metoda 5D) maximálně zapůsobit na osobnost návštěvníka vlaku a efektivně tak ovlivnit jeho pohled na zdravý životní styl i prevenci závislostního chování.

Prostory protidrogového vlaku jsou multifunkční a umožňují provádění programů pro školy, pro rodiny s dětmi, širší veřejnost i pro zaměstnanecké kolektivy.

REVOLUTION TRAIN krok za krokem

Protidrogový vlak tvoří celkem šest vagonů. V jednotlivých vagonech návštěvníci procházejí příběhem, který sledují v několika multimediálních kinosálech protidrogového vlaku. Po každé části filmu se zvedá projekční plátno, za nímž je nainstalovaná věrná kopie místa, které přímo souvisí s dějem příběhu. V těchto prostorách probíhá interakce lektora s účastníky programu a díky intenzivní simulaci vjemů dochází k maximalizaci prožitku a efektivity učení.

Vývoj projektu

Nadační fond Nové Česko zahájil v březnu 2015 v Praze na dejvickém nádraží pilotní provoz. Brzy se ukázalo, že REVOLUTION TRAIN má jako osvětový a zážitkový program celospolečensky významný potenciál. Po tisících děkovných dopisech a vynikajícím hodnocení od účastníků vypravil nadační fond soupravu v dubnu 2016 na první turné po městech, kde úspěšně představil také německou verzi programu. Protidrogový vlak se stal v Německu projektem měsíce podle pověřenkyně spolkové vlády Marlene Mortler a na podzim 2016 poprvé vyrazil za hranice do 3 saských měst.

Úspěšného projektu si postupně všímají také v dalších městech a regionech. Po Německu se nyní první zájemci hlásí z Polska a v plánu je rozšíření i do dalších států. Projekt ukazuje svou sílu a pomáhá řešit komplikované problémy v oblasti protidrogové politiky tím, jak budí k aktivitě, rezonuje v médiích, i prostřednictvím ohlasů všech, kdo se s ním osobně seznámí.

Partneři projektu

http://www.revolutiontrain.cz/v2/partners.php

REVOLUTION TRAIN je první realizovaný projekt Nadačního fondu Nové Česko

www.novecesko.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.1.

Děkuji vám, že nejste lhostejní

Událost opět ukázala, že všechny jeho složky v našem kraji dokáží společně velmi dobře komunikovat a spolupracovat

Společnost celý článek
2.1.

První miminko pardubického kraje se narodilo v Chrudimi

Do desáté hodiny dopoledne se však 1. ledna rodili jen chlapci, dalšími byli v 6:38 hodin Daniel také v Chrudimské nemocnici a v 7:47 Martin v Orlickoústecké nemocnici.

Společnost celý článek
11.12.

Nosorožci ze Dvora se přesunou do Keni

Podle odborníků je tento projekt jedinou reálnou nadějí na záchranu severního bílého nosorožce.

Společnost celý článek
29.6.

Rady na prázdniny

Policisté radí občanům.

Společnost celý článek
25.7.

Keltské oslavy léta - svátek Lughnasad

Letošní ročník se ponese v duchu setkání tří národů - Keltů, Germánů a Římanů.

Společnost celý článek
30.11.

Dostihové závodiště Pardubice se otevírá veřejnosti

To je zhruba výčet akcí, které lákají návštěvníky k cestě na Dostihové závodiště v Pardubicích.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting