Řidiči kamionů nerespektovali zákaz a zablokovali Suchý Vrch

15.1.

Řidiči kamionů nerespektovali zákaz a zablokovali Suchý Vrch

14. ledna 2019, 19:15 hod. – Pardubice
Celé pondělní dopoledne 14. ledna vyprošťovali hasiči uvízlé kamiony na Suchém Vrchu. Vozovka zde byla z důvodu popadaných stromů od nedělní noci uzavřena a neukáznění řidiči na ni vjeli i přes vyznačený zákaz. „Jednalo se o osm kamionů, které potom znemožnily průjezd sypačům i všem ostatním. I samotné vyprošťování pak probíhalo za poměrně nebezpečných podmínek,“ říká technik údržby ze společnosti Sovis Pavel Jerie. 
Dopravní situaci na Suchém Vrchu momentálně komplikuje silný vítr, který by měl přetrvávat ještě dalších několik dnů. „Prosíme tedy řidiče kamionů, aby nevyužívali komunikaci I/11 v úseku Červená Voda – Jablonné nad Orlicí, ale raději volili trasu I/43 na Svitavy – Hradec Králové,“ říká Pavel Jerie. Vlivem pokračujícího vydatného sněžení je v těchto místech vrstva nového sněhu. Vozovka je zde kvůli vodním zdrojům ošetřována pouze inertním posypem a řidičům se doporučuje použít řetězy. Na Svitavsku se tvoří místní ledovka. „I zde nabádáme řidiče ke zvýšené opatrnosti. Námraza se tvoří vlivem studeného větru na nechráněných místech a po dlouhém bezpečném úseku se může ledovka objevit třeba na sto metrech,“ doplňuje Pavel Jerie. Všechny silnice I. třídy v Pardubickém kraji jsou momentálně s opatrností sjízdné.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.4.

Světový měsíc astronomie na pardubické hvězdárně

Organizace tak navazuje na tradice a myšlenky vzniklé během Mezinárodního roku astronomie v roce 2009.

Společnost celý článek
5.10.

Ve Vysokém Mýtě vyrostla další úspěšná automobilka

„Zebra disponuje plnohodnotnou třícestnou hydraulikou. Ta umožňuje využití široké škály aplikací a nástaveb. Její variantnost předurčuje užitkový vůz ZEBRA k nasazení při údržbě komunikací, nakládání s odpady, údržbě zahrad, parků, průmyslových areálů nebo při stavebních pracích,“ říká jednatel společnosti Petr Řihák.

Společnost celý článek
12.3.

Kontakt 2014 - kam po vysoké škole.

Na jednom místě mají návštěvníci veletrhu KONTAKT 2014 možnost absolvovat individuální setkání se zástupci 32 společností působících v různých oblastech hospodářství. Studenti se mohou v osobních konzultacích s personálními manažery firem zeptat na podrobné pracovní podmínky i samotný průběh přijímacího řízení, nabídnout personalistům svůj životopis.

Společnost celý článek
11.7.

Hejtman Martínek bojuje za IC/EC vlaků v České Třebové

Smysl systému spočívá především v možnosti cestujících přestoupit na vlaky vyšší kvality.

Společnost celý článek
21.5.

Kraj finančně podpoří obce zasažené povodněmi

Lidem do těchto míst zasažených katastrofálními záplavami pošleme po sto tisících korunách.

Společnost celý článek
3.10.

V hejtmanské kanceláři jak na střelnici

Ivo Toman totiž přijal olympijského vítěze Davida Kosteleckého, který letos v Pekingu triumfoval v disciplíně trap.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting