Řidiči kamionů nerespektovali zákaz a zablokovali Suchý Vrch

15.1.

Řidiči kamionů nerespektovali zákaz a zablokovali Suchý Vrch

14. ledna 2019, 19:15 hod. – Pardubice
Celé pondělní dopoledne 14. ledna vyprošťovali hasiči uvízlé kamiony na Suchém Vrchu. Vozovka zde byla z důvodu popadaných stromů od nedělní noci uzavřena a neukáznění řidiči na ni vjeli i přes vyznačený zákaz. „Jednalo se o osm kamionů, které potom znemožnily průjezd sypačům i všem ostatním. I samotné vyprošťování pak probíhalo za poměrně nebezpečných podmínek,“ říká technik údržby ze společnosti Sovis Pavel Jerie. 
Dopravní situaci na Suchém Vrchu momentálně komplikuje silný vítr, který by měl přetrvávat ještě dalších několik dnů. „Prosíme tedy řidiče kamionů, aby nevyužívali komunikaci I/11 v úseku Červená Voda – Jablonné nad Orlicí, ale raději volili trasu I/43 na Svitavy – Hradec Králové,“ říká Pavel Jerie. Vlivem pokračujícího vydatného sněžení je v těchto místech vrstva nového sněhu. Vozovka je zde kvůli vodním zdrojům ošetřována pouze inertním posypem a řidičům se doporučuje použít řetězy. Na Svitavsku se tvoří místní ledovka. „I zde nabádáme řidiče ke zvýšené opatrnosti. Námraza se tvoří vlivem studeného větru na nechráněných místech a po dlouhém bezpečném úseku se může ledovka objevit třeba na sto metrech,“ doplňuje Pavel Jerie. Všechny silnice I. třídy v Pardubickém kraji jsou momentálně s opatrností sjízdné.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.10.

Společnost Arriwa chce vrátit lidem pohodlné cestování za prací

Kromě běžných občanů si ji při předváděcí jízdě vyzkoušeli hejtman Martin Netolický, jeho náměstek pro dopravu a dopravní obslužnost Jaromír Dušek a starostové dotčených obcí.

Společnost celý článek
23.4.

Zástupci samospráv jsou na krizové události připraveni

Po prezentaci hasiči zavedli starosty do skladů, kde je připraven základní materiál pro poskytnutí humanitární pomoci.

Společnost celý článek
13.10.

Oslavy pokračují. Zákulisí se otvírá již tuto neděli

Druhý z večerů bude věnovaný divákům jako poděkování za jejich dlouholetou přízeň.

Společnost celý článek
26.3.

Noc mladých výzkumníků - večer plný vědeckých zajímavostí na pardubickém zámku

Během večera se návštěvníci dozvědí například vše o svém srdci. Vyzkouší, že matematika může být napínavá hra a zapojí se do velikonočního chemického kouzlení.

Společnost celý článek
4.2.

Kraj finančně podpoří provoz občanských poraden

Občanská poradna v Pardubicích je občanským sdružením, poradny jsou zřizovány místními charitami.

Společnost celý článek
25.10.

Infuze místo Taxisu. Žokej Faltejsek byl pacientem Pardubické nemocnice

Bolesti v oblasti bederní páteře provázely Faltejska již delší dobu. Nebyly však tak značné, aby mu nedovolily jezdit dostihy. Pravidelně se objevoval v sedle, před pár týdny dokonce triumfoval v prestižním Gran Premio v italském Meranu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting