Řídil Favorita s 5,07 promile

3.3.

Řídil Favorita s 5,07 promile

Řídil Favorita s 5,07 promile

V neděli 1. března, krátce před šestou hodinou ranní, se v centru Heřmanova Městce plně nevěnoval řízení 27letý řidič osobního vozidla Škoda Favorit a na mokrých kostkách vozovky dostal smyk. Řidič následně přejel do protisměru, až se s vozidlem dostal na chodník, kde v onu chvíli šli tři chodci. Do jednoho z nich také narazil. Jeho tělo bylo následkem střetu vymrštěno na kapotu Škodovky a následně do jejího čelního skla. Řidič sice po kolizi vůz zastavil, aby se ovšem v mžiku pokusil z místa nehody ujet. V tom mu naštěstí zabránil samotný poražený chodec, který stačil vytáhnout klíče ze zapalování starého Favoritu. Přivolaní dopravní policisté provedli na místě u obou aktérů dopravní nehody orientační dechovou zkoušku. Devětadvacetiletému chodci z Kostelce u Heřmanova Městce naměřili 1,26 a 27letému řidiči z Prahy 5,07 promile alkoholu v dechu. Na místo rovněž dorazila rychlá záchranná služba Chrudim, která opilého řidiče odvezla k hospitalizaci. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Ve věci následně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.5.

Zlaté medaile v požárním útoku ve Slepoticích patří Pardubicím

Obě družstva z pardubického hasičského záchranného sboru obhájila loňské vítězství a zlaté medaile tak zůstávají „doma“. V ženském družstvu o zlato bojovaly příslušnice HZS Pardubického kraje a požární útok dámy zvládly za 29.13 s. S časem 25.50 s předběhlo všech 14 týmů pardubické mužstvo.

Společnost celý článek
1.7.

Silničáři zrekonstruují most u Vysoké nad Labem

Práce by zde měly začít v polovině července a potrvají do konce září.

Společnost celý článek
19.2.

Krajský úřad kraje Vysočina je šetrnější k životnímu prostředí

Pracovníci Krajského úřadu v Jihlavě jsou šetrnější k životnímu prostředí.

Společnost celý článek
1.12.

Rozjezdy 2011

Tým Rozjezdů se už připravuje na svou poslední zastávku – ve čtvrtek se koná seminář v Praze.

Společnost celý článek
28.4.

Pozemní ukázky mezinárodně

Pozemní program v letošním roce přinese také jednu novinku. „Patří k tradici Aviatické pouti, že na nebi vystupují zahraniční stroje a piloti. To berou návštěvníci již jako samozřejmost, ale v letošním roce budou zahraniční hosté vystupovat i v akčních scénách pozemního programu.

Společnost celý článek
28.11.

Pšeničný bulgur s tuňákem Rio Mare z Pardubic postoupil do finále soutěže Svačina roku s Rio Mare

Odborná porota vybrala nakonec 12 finalistů. Hlavní surovinou pro přípravu pokrmu je tuňák Rio Mare nebo krém Rio Mare Paté. Odborným garantem je držitel titulu Mistr kuchař Vladimír Picka. Finále proběhne 10. prosince v Praze a studenti v něm budou bojovat o ceny v hodnotě 25 000 Kč.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting