Řídili, přestože za volantem vůbec neměli být.

9.4.

Řídili, přestože za volantem vůbec neměli být.

Víkend na Pardubicku: jeden "neřidič" s platným zákazem řízení, čtyři osoby pod vlivem alkoholu, z toho dva navíc bez řidičského oprávnění. 
V pátek před osmou hodinou večerní byl hlídkou Městské policie Sezemice kontrolován sedmadvacetiletý cizinec. Při silniční kontrole provedená dechová zkouška ukázala hodnotu alkoholu v dechu 1,88 promile. Celá věc tedy byla předána přivolané hlídce Policie ČR. Policisté následně u řidiče zjistili, že nikdy nevlastnil řidičské oprávnění skupiny B.  S ohledem na výši naměřené hodnoty, byl muž na místě hlídkou zadržen. Pak už věci šly velmi rychle. Druhého dne policisté muži sdělili podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, které si podezřelý krátkou cestou převzal. Pak následoval výslech a předání spisového materiálu na Okresní státní zastupitelství v Pardubicích. Tam bylo ve věci téhož dne rozhodnuto. Tedy pouze den po spáchání přečinu byl muži trestním příkazem uložen trest dva roky zákazu řízení motorových vozidel a současně na dva roky zakázán pobyt na území České republiky.
V neděli 7. dubna kolem 22 hodiny mezi obcemi Tetov a Bílé Vchynice jednačtyřicetiletý řidič ve vozidle značky BMW nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vlastnostem vozidla a po projetí zatáčky skončil v poli. Při nehodě muž utrpěl lehké zranění. Než byl převezen do pardubické nemocnice k ošetření, kolegové z dopravního inspektorátu u něj provedli dechovou zkoušku s výsledkem 1,67 promile alkoholu v dechu. Muži za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.
Dne 7. dubna v jedenáct hodin dopoledne v obci Lázně Bohdaneč řídil motorové vozidlo značky Audi A4 devětatřicetiletý řidič, který má až do listopadu roku 2021 vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí muži odnětí svobody až na dvě léta.
Asi hodinu po půlnoci 7. dubna v Pardubicích byla policejní hlídkou kontrolována 27letá řidička. I u ní policisté provedli dechovou zkoušku, která v tomto případě byla pozitivní s hodnotou 1,15 promile alkoholu v dechu.
Téhož dne, opět v Pardubicích, byl kontrolován další řidič. Ani pro něj silniční kontrola nedopadla dobře. Policisté zjistili, že nevlastní příslušné řidičské oprávnění, navíc i v tomto případě provedená dechová zkouška byla s pozitivním výsledkem. Policisté muži naměřili 0,72 promile alkoholu v dechu. Za tyto přestupky mu hrozí pokuta ve výší 25 až 50 tisíc korun a zákaz činnosti od jednoho do dvou let.
Zdroj: mvcr.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.10.

Díky aukci ušetří nyní miliony za plyn

Do soutěže pro 98 příspěvkových organizací a obchodních společnosti kraje se přihlásilo pět firem.

Společnost celý článek
30.11.

Hudba pro Michala

Michal nedávno s vyznamenáním ukončil praktickou školu Svítání.

Společnost celý článek
12.3.

Dostihy v Pardubicích ohroženy nejsou

Základní kapitál společnosti se tak navýšil na 10,22 milionů korun.

Společnost celý článek
3.1.

První občánci Pardubického kraje v roce 2007: Vanessa a Petr

Za prvními občánky Pardubického kraje v roce 2007 se dnes 3. ledna 2007 vypraví vicehejtman Pardubického kraje

Společnost celý článek
17.9.

Stavařov se zdymadlem spojí nová cesta pro pěší

Nová cesta, která bude měřit 380 metrů, by v budoucnu měla navázat na plánovanou cyklostezku vedoucí z ulice Kunětická ke zdymadlu. Pokud si lidé trasu podél pravého břehu mrtvého ramene řeky oblíbí, radnice prostor dovybaví naučnými tabulemi i lavičkami.

Společnost celý článek
14.7.

Dvě a půl hodiny strachu skončilo šťastně.

Jejich dítko odešlo z domova a nedalo o sobě nikomu vědět. Zoufalá matka se na nás obrátila s prosbou o pomoc.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting