Robert Fulghum v Poličce

31.5.

Robert Fulghum v Poličce


Robert Fulghum se po letech vrací do České republiky, aby představil svou novou povídkovou knihu Poprask v sýrové uličce. Zastávkou na cestě českými luhy a háji bude 12. června také Polička. Listovat se bude knihou Drž mě pevně, miluj mě zlehka, nebude chybět autogramiáda a prodej knih.


Projekt LiStOVáNí uvedl doposud na jevišti 103 knih, soubor často doprovází sám autor a nyní se můžeme těšit na amerického spisovatele Roberta Fulghuma. Ten se s LiStOVáNím vydává již na třetí turné.  „Jsme spojené síly. LiStOVáNí vás překvapí, jak moc divadelní je, jak živá je to zábava. Překvapený byl koneckonců i sám autor, i proto s námi chce teď potřetí vyrazit na šňůru,“ uvedl k Listování Lukáš Hejlík, autor projektu.


Od 9. června do 15. července Robert Fulghum navštíví 40 českých měst, mezi nimiž bude také Polička. „Musím říct, že zřejmě žádný autor takového formátu se opravdu nikdy v takovém rozsahu nedostal mezi lid přímo po republice. Takové turné nemají opravdu ani rockové hvězdy nebo političtí kandidáti,“ dodal Lukáš Hejlík.

Příběh se odehrává v prostředí tančírny Century v americkém Seatlu, kde se tančí i vyučuje argentinské tango. „Kniha je také o překonávání hranic a otevírání dveří, které se často bojíme jen zkusit otevřít. Někdy totiž nejsou zamčené, ale jen zavřené a stačí prostě jen trochu chtít. Ovšem můžeme se u toho těšit i na velkou srandu,“ říká Lukáš Hejlík.

Listovat budeme v neděli 12. června ve 20 hodin v Tylově domě. Předprodej vstupenek se koná v knihovně. Vstupné 70 Kč /120 Kč. Více na www.knihovna.policka.org.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.10.

123. Velká pardubická nabídne napínavé boje a atraktivní jména koní a jezdců

Ve startovní listině se objevuje jednadvacet jmen. Nechybí loňská vítězka Orphee des Blins, Tiumen, Trezor, Klaus, Budapest, Kasim či již zmiňovaný Al Jaz a další.

Společnost celý článek
17.12.

Peníze na úklid sněhu jsou pro tento rok vyčerpány

Dispečeři a řidiči údržby komunikací jsou v nepřetržité pohotovosti od 1. listopadu.

Společnost celý článek
7.12.

Stanice záchranky na Seči bude hotová v roce 2021. Do silnic v okolí půjde půl miliardy

Dlouhodobě jsme zvažovali dvě varianty pro umístění výjezdové stanice. Tou první byla úprava prostor v areálu, kde sídlí profesionální jednotka hasičů. Tou druhou byla výstavba samostatné budovy na pozemku města.

Společnost celý článek
9.4.

Hejtman Martínek navštívil svitavské policisty

I přesto, že pracovní cesta Radko Martínka byla časově velmi náročná, přátelsky si zde pohovořil se všemi přítomnými policisty

Společnost celý článek
5.5.

Oloupil komplice, pak si stopl svědkyni vlastní krádeže

Stopem se dostal do Přelouče, kde zkusil své štěstí při stopování znovu. Chtěl se nejspíš dostat domů, ale jeho obrovská smůla tkvěla v tom, že žena jedoucí v autě se svým přítelem, která mu zastavila, byla zaměstnankyně právě té benzinové čerpací stanice, kde se svým komplicem před pár hodinami „úřadoval“.

Společnost celý článek
22.1.

Chrudimsko – Hlinecko se představí na Tourism Expo 2009

Pozadí za expozicí v sobě ukrývá oblohu, na které dominuje jedenáct hvězd.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting