Rodinu a práci lze úspěšně sladit

16.5.

Rodinu a práci lze úspěšně sladit

Rodinu a práci lze sladit. Toto motto si zajisté zapamatují všichni účastníci konference Rodina a práce. V rámci svého 10. výročí se jejího pořádání zhostila Koalice nevládek Pardubicka ve spolupráci s Pardubickým krajem a Krajskou hospodářskou komorou.

Konference předcházela mezinárodnímu dni rodiny, který připadá dle Organizace spojených národů na 15. květen. A právě tento rok si zároveň připomínáme jeho 20. výročí. Otázky slaďování rodinného a pracovního života proto byly společným jmenovatelem všech diskusních příspěvků.

Význam celé konference vyzdvihl hned v úvodu Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální věci a neziskový sektor. „Dnešním setkáním chceme založit novou tradici a každoročně pořádat velkou veřejnou akci, která se bude vztahovat k rodině. Pro letošní rok jsme připravili konferenci na téma Rodina a práce. Domnívám se, že otázka slaďování rodinného a pracovního života je skutečně aktuální a zároveň se týká nás všech. Zapřemýšlejme proto společně nad tímto tématem a inspirujme se jím v našem osobním i profesním životě,“ přivítal všechny přítomné Šotola.

Jednotlivé diskusní příspěvky přinesly jak odborný vhled do problematiky, tak i osvěžující nápady a řešení. Mezi takové patří dětský firemní koutek, který pro své zaměstnance zřídila společnost eBrána. Řešení pro sladění rodinného a pracovního života přináší také Rodinné a vzdělávací centrum Holoubek, které v této věci sbližuje pohledy zaměstnavatelů a rodičů. O vlivu nezaměstnanosti a nadměrného pracovního zatížení na rodinný systém pohovořil Roman Miletín, ředitel Poradny pro rodinu Pardubického kraje. Účastníky zaujal i odborný výklad Rut Kolínské ze Sítě mateřských center na téma rovných příležitostí matek a otců. Vlnu pozitivních emocí vzbudil příspěvek o důležitosti pěstounství v dnešní společnosti. Právě příběhy dětí z pěstounských rodin poukázaly na nezastupitelnou roli rodiny v našich životech.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.12.

Některé obchody už přijímají zpět dárky

Podle některých prodejců lze už nyní zboží vrátit zpět do obchodu.

Společnost celý článek
9.12.

Zimní turistické noviny lákají k návštěvě regionu

Před půl rokem vydala Chrudim první číslo městských turistických novin, které se setkaly s mimořádným úspěchem.

Společnost celý článek
4.7.

Vysoké teploty i letos v létě zaměstnají technické služby v Hradci Králové

Standardní systém funguje na bázi časovače, který se spouští v nočních hodinách. Většinou je systém doplněn dešťovým čidlem, které celou závlahu po dešti odstaví, a když čidlo „vyschne“ opět závlahu spustí. Moderní pokročilé systémy řízení reagují nejen na dešťové srážky, ale i na průběh teplot a sluneční svit a podle naměřených hodnot upravují zavlažovací režim.

Společnost celý článek
14.10.

Pardubická policie prosí občany o pomoc

Poškozená sice při transakci výběr z bankomatu provedla, ale odebrala při něm pouze platební kartu.

Společnost celý článek
16.6.

Farmářské slavnosti ovládnou Slavětín nad Metují

Čeká zde na vás jelení farma, klokan, kulturní program, aktivity pro děti či dobroty od místních farmářů.

Společnost celý článek
27.10.

Místopis pro taxikáře opět podmínkou

Zastupitelé tak využili možnosti, kterou legislativa obcím nad dvacet tisíc obyvatel nabízí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting