Roman Línek mezi hasiči

24.4.

Roman Línek mezi hasiči

O víkendu se náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek zúčastnil dvou akcí dobrovolných hasičů v našem kraji. Tím prvním bylo setkání zasloužilých hasičů orlickoústeckého okresu v Dobříkově, které se konalo pod jeho záštitou a za jeho finanční podpory, další zajímavá akce hasičů pak byla v Pardubicích. Celodenního společenského setkání v Dobříkově se tradičně účastní nejen ti, kteří dobrovolně ve svých sborech desítky let pracovali, ale také jejich manželky a manželé. Díky tomu je to příležitost setkat se přáteli, popovídat si, pobavit se, zatančit si a v Dobříkově nesmí samozřejmě chybět ani návštěva podkarpatského dřevěného kostelíka. „Ve svém pozdravu jsem ocenil mezigenerační solidaritu, kdy ti mladší, včetně dětských hasičů, organizují toto setkání pro své zkušenější předchůdce. Nejen, že jim pomáhají, ale také se od nich učí,“ uvedl Roman Línek. Druhou akcí pak byla prezentace hasičské techniky, práce profesionálních hasičů, činnosti přípravek mladých hasičů a prezentace činnosti Českého červeného kříže v sobotu před ČEZ Arénou v Pardubicích. Tu pořádal Sbor dobrovolných hasičů Pardubice město a ani zde nebyla nouze o zajímavé stroje a zejména o velmi názorné ukázky těch nejmenších hasičů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.12.

Dotační program na podporu sociálního podnikání a fundraisingu vyhlášen

Zájemci o podporu budou moci v případě úspěšné žádosti získat prostředky na vytvoření a aktualizaci podnikatelského plánu, pořízení majetku, úpravu pracovního místa, zajištění vzdělání pro znevýhodněné i pro management a prostředky pro mzdu zaměstnanců, kteří pomáhají při výkonu práce znevýhodněným pracovníkům.

Společnost celý článek
8.10.

Derner kritizuje Kalouskův návrh

Derner kritizuje především fakt, že nově vzniklá strana TOP 09 má své movité sponzory, kteří nedávají peníze jen tak bezúčelně.

Společnost celý článek
7.10.

Duhové křídlo svítí čtyřem novým nositelům

Už posedmé ocenili zástupci Pardubického kraje a Národní rady osob se zdravotním postižením ČR organizace a jednotlivce pracující v sociálních službách a ve prospěch osob se zdravotním postižením cenou Duhové křídlo. Slavnostní předávání se tentokrát uskutečnilo v sále chrudimského muzea.

Společnost celý článek
20.4.

Při bourání starého domu našli ve zdi zkamenělinu

V týdnu poputuje zkamenělina do Prahy na expertní posouzení odborníků z Národního muzea.

Společnost celý článek
19.2.

Martin Šonka úřadující mistr světa Red Bull Air Race vystoupí na Aviatické pouti.

Doslova na plné obrátky již běží přípravy letošního, již devětadvacátého ročníku Aviatické pouti, který se uskuteční 1. a 2. června na letišti v Pardubicích. Jednou z hvězd bohatého letového programu se stane diváky velice oblíbený akrobat a vzdušný showman Martin Šonka. Martin Šonka v loňském roce dosáhl fenomenálního úspěchu v podobě vítězství v prestižní světové sérii závodů Red Bull Air Race

Společnost celý článek
18.4.

EUROVIA CS zahajuje archeologický průzkum na trase D35

„Terénní část záchranného archeologického výzkumu začne v druhé polovině dubna a měla by trvat do července 2018, zpracování pak do roku 2021,“ oznámila Kristýna Bulvová, vedoucí archeologického oddělení Východočeského muzea v Pardubicích (VČM), které na výzkumu spolupracuje jako odborný konzultant. „O velikonočním prodlouženém víkendu zahájíme na vytipovaných lokalitách trasy velké detektorové průzkumy, na místě bude najednou až 40 pracovníků s detektory. Přednostně prozkoumáme místa velkých plošných skrývek, o kterých víme, že je tam zvýšená koncentrace kovových artefaktů v ornici,“ upřesnila Bulvová.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting