Roman Línek oceněn za podporu práce s dětmi a mládeží

6.10.

Roman Línek oceněn za podporu práce s dětmi a mládeží

Roman Línek oceněn za podporu práce s dětmi a mládeží

Náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek se stal jedním z pěti laureátů Ceny Přístav 2010. Ocenění, které už devátým rokem uděluje Česká rada dětí a mládeže, byla svým novým držitelům slavnostně předána včera 4. října v Brožíkově síni Staroměstské radnice v Praze. Roman Línek, který je v současnosti na jednání Výboru regionů EU v Bruselu se tedy předání nemohl zúčastnit a cenu v zastoupení převzala jeho manželka Šárka. Zpráva o udělení ceny jej však velice potěšila.   „Toto ocenění patří především všem organizacím z neziskového sektoru - lidem, kteří v nich pracují, skautům a dalším, s nimiž nejen z titulu své funkce řadu let spolupracuji. Oni odvádějí skvělou a nezištnou práci a je třeba je maximálním možným způsobem podporovat. Toto ocenění tedy vnímám jako odraz dobrých a efektivních vztahů mezi neziskovým sektorem a krajskou samosprávou v našem regionu a pro mě osobně představuje závazek k další práci v této oblasti,“ vzkázal Roman Línek z belgického hlavního města.   Ceny Přístav jsou každoročně předávány zástupcům státní správy a samosprávy na místní a krajské úrovni za významnou podporu mimoškolní práce s dětmi a mládeží. Letos ocenění obdrželi dva náměstci krajských hejtmanů a starostové tří obcí. Navíc byla udělena i mimořádná Cena Přístav, kterou získal primátor hlavního města Prahy Pavel Bém.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.2.

Škody po vloupání do domácností loni dosahovaly přes 327 milionů korun.

Přestože meziročně počet krádeží mírně klesá, škody po vloupáních jsou podobně vysoké. Může za to i stále dražší vybavení bytů, kde v řadě domácností najdeme i takzvané chytré systémy. Na pozoru by se měli mít také majitelé bytů a domů, kteří zabezpečení podceňují nebo nemají žádné. Zde totiž riziko vloupání oproti bytům a domům zabezpečeným roste. Zloději vždy volí raději cestu nejmenšího odporu.

Společnost celý článek
19.5.

Dárci věnovali dvě tuny oděvů a obuvi pro hradeckou charitu - pokračování v OC Futurum již o víkendu

Jedním z vrcholů víkendového programu byla nedělní exkluzivní proměna paní Jarušky, která byla vybrána z řad klientů, kteří bojují s nepřízní osudu. Na této volbě se dohodly vedoucí a sociální pracovnice Domu Matky Terezy, který je střediskem Oblastní Charity.

Společnost celý článek
15.1.

Sportovní hala Na Skalce začala sloužit středoškolákům a sportovcům

Místo původních příhradových jsme vybrali dřevěné lepené plnostěnné vazníky, jelikož se jedná o typ, který se na obdobných stavbách osvědčil.

Společnost celý článek
14.9.

Stavba koridoru se opozdí nejméně o rok

První je prohlášení stávající výpravní budovy kulturní památkou, v takovém případě musí budova zůstat na svém místě.

Společnost celý článek
2.2.

Město dbá na zrakovou prevenci u dětí

Tyflopedi pracují denně, vyjma pátku, až s osmi dětmi. Cvičební kurz trvá 12 týdnů a dle doporučení očního lékaře navštěvují děti program následné péče 1 až 2krát týdně. „Každé dítě absolvuje během hodiny 15minutové individuální cvičení na přístrojích u ortoptické sestry, ve zbylých 45 minutách se dítěti v malé skupince maximálně 3 dětí věnuje speciální pedagog, který provádí reedukaci zraku.

Společnost celý článek
26.10.

Do Cinestaru se chodí také na operu

Sérii přímých přenosů operních vystoupení zahájil Cinestar Pardubice v sobotu 24.října operou Aida od Giuseppe Verdiho.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting