Roman Línek oceněn za podporu práce s dětmi a mládeží

6.10.

Roman Línek oceněn za podporu práce s dětmi a mládeží

Roman Línek oceněn za podporu práce s dětmi a mládeží

Náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek se stal jedním z pěti laureátů Ceny Přístav 2010. Ocenění, které už devátým rokem uděluje Česká rada dětí a mládeže, byla svým novým držitelům slavnostně předána včera 4. října v Brožíkově síni Staroměstské radnice v Praze. Roman Línek, který je v současnosti na jednání Výboru regionů EU v Bruselu se tedy předání nemohl zúčastnit a cenu v zastoupení převzala jeho manželka Šárka. Zpráva o udělení ceny jej však velice potěšila.   „Toto ocenění patří především všem organizacím z neziskového sektoru - lidem, kteří v nich pracují, skautům a dalším, s nimiž nejen z titulu své funkce řadu let spolupracuji. Oni odvádějí skvělou a nezištnou práci a je třeba je maximálním možným způsobem podporovat. Toto ocenění tedy vnímám jako odraz dobrých a efektivních vztahů mezi neziskovým sektorem a krajskou samosprávou v našem regionu a pro mě osobně představuje závazek k další práci v této oblasti,“ vzkázal Roman Línek z belgického hlavního města.   Ceny Přístav jsou každoročně předávány zástupcům státní správy a samosprávy na místní a krajské úrovni za významnou podporu mimoškolní práce s dětmi a mládeží. Letos ocenění obdrželi dva náměstci krajských hejtmanů a starostové tří obcí. Navíc byla udělena i mimořádná Cena Přístav, kterou získal primátor hlavního města Prahy Pavel Bém.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.8.

Druhé rockování v Cakli s výtěžkem pro stacionář

V něm mohli návštěvníci shlédnou break dancové vystoupení, vyšplhat na horolezeckou stěnu, prohlédnout si hasičskou techniku dobrovolných hasičů nebo se svést na hasičském raftu. Nechyběla samozřejmě rocková hudba v podání šesti kapel, které však vystoupili bez nároku na honorář. Vstupné na akci bylo dobrovolné s cílem věnovat výtěžek ústeckému Stacionáři.

Společnost celý článek
2.2.

Pořad natáčený v Lanškrouně bude poprvé na ČT2

V pondělí 7. února od 20 hodin se má uskuitečnit první živé vysílání tohoto pořadu.

Společnost celý článek
29.12.

Děti z dětských domovů utržily v Obchůdcích rekordních 490 tisíc korun

Cílem charitativního projektu Obchůdky s Albertem je zprostředkovat dětem zábavnou formou základy podnikání, naučit je hospodařit a dát jim tak dobrou průpravu do budoucího života. Malí prodavači si vyzkoušeli celý proces - od nákupu materiálu, na který získali příspěvek od Nadačního fondu Albert, přes výrobu a ocenění zboží až po setkání se zákazníky a samotný prodej.

Společnost celý článek
9.1.

ZUŠ Open letos již potřetí. Kraj podpoří mladé umělce částkou 150 tisíc korun

Jedná se o celostátní happening základních uměleckých škol. Mezi cíle akce patří zviditelnění systému základních uměleckých škol jako moderního způsobu vzdělávání, práce a úspěchů škol na celostátní úrovni i v rámci regionů, posílení jeho respektu a komunikace směrem k veřejnosti.

Společnost celý článek
16.12.

Hradec Králové a Pardubice poskytnou Nepálu půl milionu korun

„Finanční prostředky ve výši čtvrt milionu korun budou poskytnuty účelově, a to na obnovu zničené infrastruktury, nejlépe na obnovu některé ze škol. V tomto počinu budeme spolupracovat s Pardubicemi,“ vyjádřil se krátce po zemětřesení Zdeněk Fink, primátor města Hradec Králové.

Společnost celý článek
13.11.

Loterie Super soboty v OC Futurum opět po roce přinese výhry za více než milion

Do loterie, která bude probíhat po dobu devíti týdnů, se mohou zapojit návštěvníci královéhradeckého centra, a to po předložení paragonu za nákup v hodnotě alespoň 500 Kč, který byl vydán v období od 17. listopadu 2018 do 12. ledna 2019.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting