Rómské děti shlédly techniku i vozový park

14.8.

Rómské děti shlédly techniku i vozový park

Ve čtvrtek 8. srpna navštívily budovu našeho ředitelství děti z romských rodin. Šlo o téměř pravidelné členy klubovny v Češkově ulici v Pardubicích, která byla zřízena Magistrátem města Pardubice. Vše se uskutečnilo v rámci spolupráce pracovní skupiny vztyčného důstojníka krajského ředitelství Pardubice s manažerem prevence kriminality Magistrátu města Pardubic Bc. Libuší Buchtovou.

V našich prostorách se děti zúčastnily přednášky, po níž viděly policejní práci v „reálu“, navštívily kriminalistického technika, který jim názorně ukázal, jak se snímají otisky prstů, stírají takzvané bukální stěry, a jak vypadá daktyloskopická karta. V zasedací místnosti „pardubické kriminálky“ si návštěvníci popovídali s vedoucí preventivně informačního oddělení mjr. Bc. Jitkou Vavřinovou, která jim kladla otázky, díky nimž se snažila zjistit, jaký přehled o pravidlech v dopravě i chování děti mají a na závěr jim byla předvedena část policejního vozového parku. Celé návštěvě se věnoval i kriminalista, jenž se mimo jiné romskou problematikou zabývá. Mládež si vyzkoušela nasazování a odemykání služebních pout a shlédla další donucovací prostředky, které při službě policistovi nesmí chybět.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.8.

Na stavbě D11 se právě zakládá nejdelší most nové dálnice

Stavba zhruba 16 km dlouhého úseku dálnice D11 od Kuklen po Smiřice zatím běží podle harmonogramu. Zatímco na úseku Kukleny – Předměřice se nyní realizují přeložky inženýrských sítí, od Předměřic po Smiřice je stavba prakticky již celá založena a u Trotiny se stavějí pilíře nejdelšího mostu celého úseku. „Pokud bude zima stejně mírná jako loni, plánuje se přerušení stavby zhruba jen na jeden měsíc. Vypadá to, že v květnu 2022 budeme po dálnici od Hradce až po Jaroměř skutečně jezdit,“ řekl po návštěvě stavby úseku 1106 senátor prof. MUDr. Jaroslav Malý, CSc.

Společnost celý článek
9.10.

V Pardubicích se setkají religionisté z celého světa

Celkem se konference zúčastní přes 40 religionistů z řady zemí Evropy, ale také například z Turecka a Jordánska.

Společnost celý článek
5.2.

Začínají zápisy do prvních tříd

U části z nich zřejmě rodiče požádají o odklad povinné školní docházky, do prvních tříd ale zase nastoupí děti, kterým byla docházka odložena loni. „Navíc se dá předpokládat, že k zápisu přijdou i některé děti z okolních obcí a počítat musíme i s dětmi, které se do Pardubic v následujícím půlroce přistěhují,“ řekl náměstek primátorky Jindřich Tauber.

Společnost celý článek
16.11.

Pardubická Ryengle - letos již po dvanácté!

Sobotní country bál letos rozehraje výborná brněnská kapela ZIMOUR, na kterou si návštěvníci mohou s chutí zatancovat.

Společnost celý článek
29.6.

Roman Línek poblahopřál pětinásobným mistrům republiky

Jako výraz uznání jim předal pohár s nápisem Pardubický kraj fandí mistrům.

Společnost celý článek
5.11.

Na třídě Míru se budou opět konat trhy

První adventní víkend, 28. a 29. listopadu, bude v Pardubicích ve znamení Mikulášských trhů a nedělního rozsvěcení vánočního stromu na Pernštýnském náměstí. 5. prosince se pod Zelenou bránou otevře peklo a vypuknou oblíbené podvečerní Zelenobranské čertoviny, kam dorazí i Mikuláš a andělé s nadílkou pro děti. Od 7. do 13. prosince ožije vánočními trhy třída Míru, 18. až 20. prosince pak najdete stánky s vánočním zbožím na Pernštýnském náměstí. Další tržní místa oživí nevzhledný prostor po demolici

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting