Romští neplatiči dostanou novou šanci na byt

19.11.

Romští neplatiči dostanou novou šanci na byt

Pardubická radnice se rozhodla podat pomocnou ruku hned několika romským rodinám, které skončili kvůli neplacení nájemného na městských ubytovnách v Češkově ulici a ohrazenické Školské ulici. Vedení města vyčlenilo pro tyto účely celkem šest bytů v jiné městské lokalitě, v Husově ulici, do nichž by se měli nastěhovat ti z „vyklizenců“, kteří se napravili. V bloku domů na adrese Husova 1116 – 1119 žijí rovněž především romské rodiny, na rozdíl od drahé ubytovny s deregulovaným nájemným a poměrně nekompromisním režimem ale jde o běžné městské byty. Pardubičtí radní tímto krokem chtějí dát novou šanci a současně motivovat všechny ty, pro něž se stalo samozřejmostí splácet staré dluhy, platit nájemné či poplatky za ubytování, ale také třeba neobtěžovat sousedy hlukem. Přidělení bytu v Husově ulici sice bude v kompetenci rady města, ale významnou roli přitom bude hrát doporučení sociálního odboru magistrátu. K zajištění pořádku hodlá město zřídit v každém ze čtyř domů jeden domovnický respektive správcovský byt. Uživatelé těchto domovnických bytů budou mít jasně stanovené povinnosti ohledně pořádku ve svém vchodě, uvnitř bloku a také na ulici. Odměnou za to budou mít buď symbolické, nebo výrazně nižší nájemné.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.10.

Lesopark na Dukle by se v krátké době měl změnit k nepoznání.

Dnes bylo hřiště slavnostně otevřeno a do konce října bude sloužit dětem. Ve všední dny jsou dopoledne vyhrazena pro dopravní výchovu žáků základních škol, odpoledne a o víkendech je hřiště k dispozici veřejnosti. Letošní sezona končí 31. října, nová sezona odstartuje 1. dubna příštího roku.

Společnost celý článek
21.3.

Elán odehraje v Pardubicích svůj jediný letošní koncert

Svou roli sehraje jistě i moderní audiovisuální technika zahrnující velkolepý světelný park, masivní projekční LED stěny.

Společnost celý článek
29.6.

„Kuře“ pomáhá v Pardubicích

V Městském azylovém domě pro ženy a matky s dětmi financuje psací stoly a židle ve společných pokojích dětí s matkami.

Společnost celý článek
18.2.

Kapela Vložte kočku odehraje v březnu první pardubický koncert v klubu Žlutý pes

Vložte kočku odehrají svůj první pardubický koncert v klubu Žlutý pes v úterý 4. března 2014. Hudební večer od 19. hodiny zahájí personálně spřízněná indie post rocková skupina UFAJR, na který plynně navážou Vložte kočku se svým setem k novému albu SEAT.

Společnost celý článek
18.11.

Elektrárna Chvaletice: největší znečišťovatel v kraji

Arnika žebříčky sestavila již po čtvrté na základě dat ohlášených firmami do Integrovaného registru znečišťování

Společnost celý článek
29.6.

Studenti hradecké stavebky uspěli v soutěži talentů

Dvě prestižní ocenění si odnesli z odborných soutěží studenti Střední průmyslové školy stavební v Hradci Králové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting