Romští neplatiči dostanou novou šanci na byt

19.11.

Romští neplatiči dostanou novou šanci na byt

Pardubická radnice se rozhodla podat pomocnou ruku hned několika romským rodinám, které skončili kvůli neplacení nájemného na městských ubytovnách v Češkově ulici a ohrazenické Školské ulici. Vedení města vyčlenilo pro tyto účely celkem šest bytů v jiné městské lokalitě, v Husově ulici, do nichž by se měli nastěhovat ti z „vyklizenců“, kteří se napravili. V bloku domů na adrese Husova 1116 – 1119 žijí rovněž především romské rodiny, na rozdíl od drahé ubytovny s deregulovaným nájemným a poměrně nekompromisním režimem ale jde o běžné městské byty. Pardubičtí radní tímto krokem chtějí dát novou šanci a současně motivovat všechny ty, pro něž se stalo samozřejmostí splácet staré dluhy, platit nájemné či poplatky za ubytování, ale také třeba neobtěžovat sousedy hlukem. Přidělení bytu v Husově ulici sice bude v kompetenci rady města, ale významnou roli přitom bude hrát doporučení sociálního odboru magistrátu. K zajištění pořádku hodlá město zřídit v každém ze čtyř domů jeden domovnický respektive správcovský byt. Uživatelé těchto domovnických bytů budou mít jasně stanovené povinnosti ohledně pořádku ve svém vchodě, uvnitř bloku a také na ulici. Odměnou za to budou mít buď symbolické, nebo výrazně nižší nájemné.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.1.

Setkání s velvyslancem Spojených států amerických

Na pracovní oběd pozval v pátek 19. ledna 2007 hejtmany českých krajů velvyslanec Spojených států amerických

Společnost celý článek
6.11.

Kolik zaplatíte v pardubické MHD od 1.1.2008?

Rada města Pardubic schválila variantu úpravy cen jízdného pro prostředky městské hromadné dopravy

Společnost celý článek
19.9.

Přírodní silou v období virových infekcí dýchacích cest a chřipkových vln. Které bylinky pomáhají?

Připravte se na nastupující podzim a změny počasí včas. Vsaďte na sílu přírody, která pomůže jak při posilování imunity, tak v období virových infekcí dýchacích cest a chřipkových vln. Jaké bylinky jsou v přírodní medicíně při ucpaném nosu, kašli nebo podráždění v krku nejúčinnější?

Společnost celý článek
15.5.

S ministrem Svobodou o sociální péči a hospicu

První měsíce fungování nového systému sociální péče ukázaly, že nový zákon o sociálních službách potřebuje novelizovat.

Společnost celý článek
10.3.

Pardubice ve Skotsku o pomoci chudým dětem

Letošní rok je Evropským rokem boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení.

Společnost celý článek
12.5.

Otevření ptačí pozorovatelny na Bohdanečském rybníce

„V těchto jarních dnech lze z pozorovatelny pravidelně obdivovat majestátního orla mořského, jeřáby popelavé, nebo na ostrově v kolonii hnízdící racky chechtavé. Na dohled jsou i hnízda volavek popelavých s mláďaty,“ přibližuje možnosti nové atrakce pro návštěvníky rezervace ředitel regionálního pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR Vlastimil Peřina.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting