Rosická školka dostane moderní kuchyni

6.4.

Rosická školka dostane moderní kuchyni

S novou moderní kuchyní vstoupí do příštího školního roku mateřská škola v Rosicích nad Labem. Rekonstrukce stávajícího stravovacího provozu začne v červnu, hotovo by mělo být před koncem prázdnin. Město Pardubice investuje do rekonstrukce zastaralé kuchyně svého předškolního zařízení zhruba pět milionů korun.
„Budova mateřské školy slouží svému účelu od roku 1954, v posledních letech město postupně investuje do jejich oprav. Například v roce 2008 byla budova zateplena, vyměněna okna i dveře a opravy se dočkala jak střecha, tak fasáda domu.  Nyní je na řadě školní kuchyně, která již vykazuje značné nedostatky zejména z hlediska hygienických předpisů,“ řekla náměstkyně primátora zodpovědná za investice Helena Dvořáčková.
Práce na rekonstrukci kuchyně jsou naplánovány z převážné části na období letních prázdnin. Stavební firma musí nejprve položit novou kanalizaci, až pak přijde na řadu kuchyně samotná. Její dispozice se příliš nezmění, zato vybavení gastroprovozu bude moderní, plně vyhovující současným požadavkům. „Součástí rekonstrukce je také výměna vzduchotechniky,“ dodala náměstkyně s tím, že rekonstrukce kuchyně během června nenaruší provoz školy, když stravování bude zajištěno dovozem jídla z jiného zařízení. V době letních prázdnin zůstane mateřská škola uzavřena a o děti se až do 24. srpna postarají jiné mateřinky.
Rosická mateřská škola je dvoutřídním předškolním zařízením s celodenním provozem a kapacitou pro 52 dětí. Je jednou ze 37 mateřských škol, které město provozuje. K tomu je zřizovatelem 17 škol základních, dvou uměleckých a dvou domů dětí a mládeže. Vzhledem k tomu, že většinu školských budov převzalo město před lety od státu v ne právě dobré kondici, investuje každoročně miliony do jejich oprav a rekonstrukcí. Například v loňském roce to bylo zhruba 85 milionů korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.8.

O víkendu přijdou vydatné bouřky

Hasiči Pardubického kraje doporučují během bouřky nevycházet zbytečně ven. A pokud už se nacházíme venku, tak se schovat.

Společnost celý článek
29.5.

Město Hradec Králové chce všude využívat šetrnější postřiky

Hradec Králové již dlouhodobě využívá šetrnější postřiky na zneškodnění plevele v okolí městských lesů a dětských hřišť, a to navíc jen ve snížené frekvenci. Nyní chce podobné prostředky začít využívat i v ulicích, zejména na chodníky.

Společnost celý článek
21.1.

Na začátku února lze žádat o startovací bydlení.

V rámci první výzvy mohou zájemci vybírat mezi 25 byty o velikosti 1+0, 1+1 a 2+1. Každý žadatel si může podat žádost pouze na jeden byt, a pokud bude vybrán, město s ním uzavře nájemní smlouvu na čtyři roky.

Společnost celý článek
5.8.

Zelená úsporám musí být pro každého

Majitelé bytů v panelových domech z něj na zateplování nemají možnost čerpat, protože jim peníze nabízí program Panel.

Společnost celý článek
20.9.

Kladruby naruby vidělo na dva tisíce lidí

Znovu se ukázalo, jaký má hřebčín a jeho okolí turistický potenciál. Návštěvnost se zvyšuje už od dokončení rekonstrukce a takové akce, kde jsou nádherné ukázky s koňmi i zábava pro děti a celé rodiny, dokážou nalákat i několik tisíc lidí.

Společnost celý článek
19.5.

Legendární Spitfire připomene Leteckou vojenskou akademii

V sobotu 31. května i v neděli 1. června letadla CLV přesně ve 12.00 hodin zahájí téměř pětihodinový program Aviatické pouti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting