Rosická školka dostane moderní kuchyni

6.4.

Rosická školka dostane moderní kuchyni

S novou moderní kuchyní vstoupí do příštího školního roku mateřská škola v Rosicích nad Labem. Rekonstrukce stávajícího stravovacího provozu začne v červnu, hotovo by mělo být před koncem prázdnin. Město Pardubice investuje do rekonstrukce zastaralé kuchyně svého předškolního zařízení zhruba pět milionů korun.
„Budova mateřské školy slouží svému účelu od roku 1954, v posledních letech město postupně investuje do jejich oprav. Například v roce 2008 byla budova zateplena, vyměněna okna i dveře a opravy se dočkala jak střecha, tak fasáda domu.  Nyní je na řadě školní kuchyně, která již vykazuje značné nedostatky zejména z hlediska hygienických předpisů,“ řekla náměstkyně primátora zodpovědná za investice Helena Dvořáčková.
Práce na rekonstrukci kuchyně jsou naplánovány z převážné části na období letních prázdnin. Stavební firma musí nejprve položit novou kanalizaci, až pak přijde na řadu kuchyně samotná. Její dispozice se příliš nezmění, zato vybavení gastroprovozu bude moderní, plně vyhovující současným požadavkům. „Součástí rekonstrukce je také výměna vzduchotechniky,“ dodala náměstkyně s tím, že rekonstrukce kuchyně během června nenaruší provoz školy, když stravování bude zajištěno dovozem jídla z jiného zařízení. V době letních prázdnin zůstane mateřská škola uzavřena a o děti se až do 24. srpna postarají jiné mateřinky.
Rosická mateřská škola je dvoutřídním předškolním zařízením s celodenním provozem a kapacitou pro 52 dětí. Je jednou ze 37 mateřských škol, které město provozuje. K tomu je zřizovatelem 17 škol základních, dvou uměleckých a dvou domů dětí a mládeže. Vzhledem k tomu, že většinu školských budov převzalo město před lety od státu v ne právě dobré kondici, investuje každoročně miliony do jejich oprav a rekonstrukcí. Například v loňském roce to bylo zhruba 85 milionů korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.11.

Hejtman Martínek předával dotační dekrety

Investovat do svého zámku se chystají také v Cholticích.

Společnost celý článek
22.9.

Hejtman zavítal do pravěké osady v Křivolíku

V přírodním muzeu tu byly k vidění nejen pravěké zbraně a nástroje z pazourku, ale také z bronzu.

Společnost celý článek
16.11.

Pardubická Ryengle - letos již po dvanácté!

Sobotní country bál letos rozehraje výborná brněnská kapela ZIMOUR, na kterou si návštěvníci mohou s chutí zatancovat.

Společnost celý článek
26.5.

Michal Nesvadba z Kouzelné školky vyčaruje zábavné odpoledne pro děti v Paláci Pardubice

Vytvářet představení pro děti, které je nejenom rozesměje, ale i nenásilnou formou poučí, není jednoduché. Řada jiných hereckých osobností při snaze zaujmout malého diváka pohořela. To ale není příklad Michala Nesvadby, který děti nikdy nezklamal. „Děti Michala zbožňují. Chceme jim k Mezinárodnímu dni dětí udělat radost, zveme ho každoročně, je to sázka na jistotu. I letos do soutěží věnují dárky naše obchody,“ říká Jana Michalcová, marketingová manažerka Paláce Pardubice.

Společnost celý článek
10.4.

Na zemědělskou premiéru do Chvaletic se chystají žáci deseti základních škol – i ze středních Čech

„Zatímco v minulém roce se uskutečnila pouze jediná akce ve střední zemědělské škole v Chrudimi, v tomto ročníku TECHNOhrátek nás čekají hned tři podobné prezentace. Rozšíření vychází z požadavku odborníků, které vzešly z loňského diskusního setkání na téma zemědělského školství v Pardubickém kraji. Kromě Chrudimi a Chvaletic představíme žákům ještě Odborné učiliště Chroustovice,“ vysvětluje Vladimír Zemánek, manažer projektu TECHNOhrátky.

Společnost celý článek
31.7.

Olympiáda může být svědkem bezpráví

Splnění slibů, které čínské úřady učinily, zůstává v nedohlednu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting