Rosická školka dostane moderní kuchyni

6.4.

Rosická školka dostane moderní kuchyni

S novou moderní kuchyní vstoupí do příštího školního roku mateřská škola v Rosicích nad Labem. Rekonstrukce stávajícího stravovacího provozu začne v červnu, hotovo by mělo být před koncem prázdnin. Město Pardubice investuje do rekonstrukce zastaralé kuchyně svého předškolního zařízení zhruba pět milionů korun.
„Budova mateřské školy slouží svému účelu od roku 1954, v posledních letech město postupně investuje do jejich oprav. Například v roce 2008 byla budova zateplena, vyměněna okna i dveře a opravy se dočkala jak střecha, tak fasáda domu.  Nyní je na řadě školní kuchyně, která již vykazuje značné nedostatky zejména z hlediska hygienických předpisů,“ řekla náměstkyně primátora zodpovědná za investice Helena Dvořáčková.
Práce na rekonstrukci kuchyně jsou naplánovány z převážné části na období letních prázdnin. Stavební firma musí nejprve položit novou kanalizaci, až pak přijde na řadu kuchyně samotná. Její dispozice se příliš nezmění, zato vybavení gastroprovozu bude moderní, plně vyhovující současným požadavkům. „Součástí rekonstrukce je také výměna vzduchotechniky,“ dodala náměstkyně s tím, že rekonstrukce kuchyně během června nenaruší provoz školy, když stravování bude zajištěno dovozem jídla z jiného zařízení. V době letních prázdnin zůstane mateřská škola uzavřena a o děti se až do 24. srpna postarají jiné mateřinky.
Rosická mateřská škola je dvoutřídním předškolním zařízením s celodenním provozem a kapacitou pro 52 dětí. Je jednou ze 37 mateřských škol, které město provozuje. K tomu je zřizovatelem 17 škol základních, dvou uměleckých a dvou domů dětí a mládeže. Vzhledem k tomu, že většinu školských budov převzalo město před lety od státu v ne právě dobré kondici, investuje každoročně miliony do jejich oprav a rekonstrukcí. Například v loňském roce to bylo zhruba 85 milionů korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.11.

Příprava Vánoc je v plném proudu

Zaměstnanci instalují slavnostní osvětlení na devět stromů z nichž dva jsou řezané.

Společnost celý článek
17.4.

Schindlerova továrna v Brněnci se může stát světovým unikátem

Areál bývalé Vitky Brněnec a Schinderovy továrny na Svitavsku dostává novou naději. Poté co Pardubický kraj zajistil povrchovou sanaci areálu, ve kterém se nacházely chemikálie, přišel s myšlenkou na oživení areálu Nadační fond Archa - rodiny Löw-Beer a Oskara Schindlera. Za fondem stojí jeden z potomků původních vlastníků továrny Daniel Löw-Beer. Se zástupci fondu hovořil v pátek o rozvojových plánech hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
2.7.

Kalendář s novými jmény už leží na pultech prodejců

Český kalendář obsahuje několik jmen, jejichž nositelé by se dali spočítat na prstech jedné ruky.

Společnost celý článek
26.9.

AFI Palác připravil na podzim zábavu pro všechny věkové kategorie

Během odpoledne bude probíhat jedinečný zábavný program pro celou rodinu, připravena budou speciální farmářská stanoviště nebo bezedný Farmářský stánek.

Společnost celý článek
29.11.

Emeritní primář Rule oslaví 90. narozeniny

MUDr. Rule nastoupil do nemocnice v Pardubicích v srpnu 1960. V roce 1978 se stal primářem psychiatrického oddělení. Svou činnost směřoval na organizování pedopsychiatrické péče v okrese Pardubice, pracoval jako krajský odborník ve Východočeském kraji.

Společnost celý článek
26.4.

Zlato si opět odnesl Lukáš Novák

Sjeli se sem nejlépe fyzicky vybavení hasiči z celé České republiky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting