S jarem přijdou do Pardubic evropské dotace

23.2.

S jarem přijdou do Pardubic evropské dotace

S jarem přijdou do Pardubic evropské dotace

Jen zimní počasí brání stavbařům zahájit první dva projekty Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) zpracovaného pro centrum Pardubic. Ten umožní městu čerpat do roku 2013 z dotačních prostředků na osm projektů zhruba 421 milionů korun, z toho cca 387 milionů z evropských fondů. Budou využity na zkvalitnění prostředí v centru města a rozšíření nabídky možností trávení volného času. V průběhu letošního roku budou navíc zahájeny ještě další tři projekty, na něž by Pardubice letos měly z fondů Evropské unie získat zhruba 50 milionů korun. „Projekt modernizace areálu TJ Sokol čeká jen na zlepšení počasí. TJ Sokol už má podepsanou smlouvu o poskytnutí dotace, stavební firmě která bude práce provádět předal staveniště a v momentě kdy to počasí dovolí začnou stavební práce,“ řekla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková.   Areál Sokola na Olšinkách se do roku 2011 promění nákladem zhruba 35,6 milionů korun k nepoznání. Zázemí pro atletické discipliny a volejbal bude rekonstruováno, vzniknou nová víceúčelová hřiště a nafukovací multifunkční hala pro halové sporty, zejména futsal, florbal a házenou. Z evropských fondů na ni TJ Sokol může získat až 29,6 milionů korun.   Těsně před podpisem smlouvy o poskytnutí dotace je také projekt České abilympijské asociace, která vybuduje v části bývalé tiskárny ve Smilově ulici nákladem více než 67 milionů korun Integrační centrum sociálních aktivit. Stavba začne rovněž na jaře, dokončena má být  na konci roku 2011. Centrum asociaci umožní rozšířit její stávající činnosti zaměřené na pomoc handicapovaným či jinak znevýhodněným občanům při zapojování do společnosti. „Dotace EU ve výši až 53,7 milionu korun pokryje náklady na koupi objektu a i jeho rekonstrukci“ uvedla náměstkyně Fraňková.   S přípravou výstavby centra Na Vinici pokročili také pardubičtí Skauti. Mají stavební povolení a v nejbližších dnech vyhlásí výběrové řízení na dodavatele stavby. „Celkové náklady přestavby areálu jsou 40 milionů korun, z toho cca 36,7 milionů korun bude z Evropské unie,“ vysvětluje manažer projektu Aleš Berka. Skautské centrum s klubovnami a dalšími prostory pro volnočasové aktivity, hřištěm a travnatými plochami, má být hotovo v polovině roku 2012.   „Zpožďuje se projekt Pardubického kraje Sportovní areál Dašická, kde dosud není vybrán dodavatel stavby a také zahájení rekonstrukce Plaveckého areálu komplikuje výběrové řízení na dodavatele. Tyto okolnosti je potřeba vzít v úvahu a příslušně upravit finanční i časový harmonogram celého IPRM,“ dodala náměstkyně.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.7.

Čeští muži jsou při seznamování opatrní. Bojí se „zoufalek a zlatokopek“ a náklady na první rande se musí vejít do 1 000 korun

„Muži starší 35 let, kteří dojdou do fáze, že by se chtěli usadit a založit si rodinu, mají také jasnou představu o partnerce. Vyžadují, aby byla vyrovnaná, aby měla uspořádané hodnoty a aby jejím jediným nenaplněným očekáváním byl ten správný muž pro život – tedy on,

Společnost celý článek
19.11.

Festival her a hraček pro malé i velké již brzy v Pardubicích

„Na loňský ročník se přišlo podívat téměř 3 000 návštěvníků a já věřím, že letos jich bude mnohem více. Tímto všechny zvu a těším se na shledanou na festivalu,“ uzavírá Adéla Trávníčková.

Společnost celý článek
7.12.

Adventní výstava přivála do Reálky vánoční pohodu

„Pohodová vánoční atmosféra byla v Reálce opravdu cítit po celý den. Návštěvníci si mohli vybrat ze široké palety krásných výrobků, které pomáhali vytvořit klienti sociálních služeb, a potěšit jimi své blízké. Důležité je, že veškerý výtěžek z akce zůstane poskytovatelům sociálních služeb na nákup materiálu a dalších nezbytných věcí,“ uvedl krajský radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola, který nad výstavou tradičně převzal záštitu. „Velké poděkování patří jak zástupcům zúčastněných organizací, kteří svým klientům umožňují, aby se na podobných akcích přímo podíleli, tak také pracovníku odboru sociálních věcí, kteří výstavu uspořádali,“ dodal radní Šotola.

Společnost celý článek
24.5.

Pardubice se zbavily nebezpečných objektů

Životu nebezpečný se koncem dubna stal také přístavek bývalých jatek v Tyršových sadech. „Přístavek byl už dlouhou dobu ve velmi špatném stavu. Letošní zima objektu také zrovna neprospěla a minulý měsíc se navíc propadla střecha,“ přiblížil situaci náměstek Koláček.

Společnost celý článek
3.8.

Správci silnic si prohlédli Mercedesy

Pod Kunětickou horou se sešli představitelé Správy a údržby silnic, Povodí Labe, Služeb města Pardubice a dalších subjektů

Společnost celý článek
13.1.

Žádosti o dotace z Programu podpory bezbariérovosti v roce 2014

Poskytnutá podpora může mít investiční i neinvestiční charakter. Více informací naleznete v Pravidlech pro poskytování dotací z Programu podpory bezbariérovosti, která jsou umístěna na stránkách města Pardubice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting