S jarem přijdou do Pardubic evropské dotace

23.2.

S jarem přijdou do Pardubic evropské dotace

S jarem přijdou do Pardubic evropské dotace

Jen zimní počasí brání stavbařům zahájit první dva projekty Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) zpracovaného pro centrum Pardubic. Ten umožní městu čerpat do roku 2013 z dotačních prostředků na osm projektů zhruba 421 milionů korun, z toho cca 387 milionů z evropských fondů. Budou využity na zkvalitnění prostředí v centru města a rozšíření nabídky možností trávení volného času. V průběhu letošního roku budou navíc zahájeny ještě další tři projekty, na něž by Pardubice letos měly z fondů Evropské unie získat zhruba 50 milionů korun. „Projekt modernizace areálu TJ Sokol čeká jen na zlepšení počasí. TJ Sokol už má podepsanou smlouvu o poskytnutí dotace, stavební firmě která bude práce provádět předal staveniště a v momentě kdy to počasí dovolí začnou stavební práce,“ řekla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková.   Areál Sokola na Olšinkách se do roku 2011 promění nákladem zhruba 35,6 milionů korun k nepoznání. Zázemí pro atletické discipliny a volejbal bude rekonstruováno, vzniknou nová víceúčelová hřiště a nafukovací multifunkční hala pro halové sporty, zejména futsal, florbal a házenou. Z evropských fondů na ni TJ Sokol může získat až 29,6 milionů korun.   Těsně před podpisem smlouvy o poskytnutí dotace je také projekt České abilympijské asociace, která vybuduje v části bývalé tiskárny ve Smilově ulici nákladem více než 67 milionů korun Integrační centrum sociálních aktivit. Stavba začne rovněž na jaře, dokončena má být  na konci roku 2011. Centrum asociaci umožní rozšířit její stávající činnosti zaměřené na pomoc handicapovaným či jinak znevýhodněným občanům při zapojování do společnosti. „Dotace EU ve výši až 53,7 milionu korun pokryje náklady na koupi objektu a i jeho rekonstrukci“ uvedla náměstkyně Fraňková.   S přípravou výstavby centra Na Vinici pokročili také pardubičtí Skauti. Mají stavební povolení a v nejbližších dnech vyhlásí výběrové řízení na dodavatele stavby. „Celkové náklady přestavby areálu jsou 40 milionů korun, z toho cca 36,7 milionů korun bude z Evropské unie,“ vysvětluje manažer projektu Aleš Berka. Skautské centrum s klubovnami a dalšími prostory pro volnočasové aktivity, hřištěm a travnatými plochami, má být hotovo v polovině roku 2012.   „Zpožďuje se projekt Pardubického kraje Sportovní areál Dašická, kde dosud není vybrán dodavatel stavby a také zahájení rekonstrukce Plaveckého areálu komplikuje výběrové řízení na dodavatele. Tyto okolnosti je potřeba vzít v úvahu a příslušně upravit finanční i časový harmonogram celého IPRM,“ dodala náměstkyně.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.6.

V Pardubicích bude omezen provoz předzahrádek

Novela vyhlášky o veřejném pořádku, kterou v úterý schválili pardubičtí zastupitelé, omezuje provozní dobu restauračních zahrádek a předzahrádek, rozšiřuje lokality, kde platí zákaz pití alkoholu na veřejnosti a vymezuje další prostor pro volné pobíhání psů. V platnost vstoupí zhruba v polovině července.

Společnost celý článek
30.11.

Pardubický kraj umožnil dobrovolným hasičům unikátní možnost výcviku

Podobný výcvik je v České republice unikátní. Speciálně upravený kamion vlastní německá firma, jejíž české zastoupení jej dovezlo teprve podruhé. V loňském roce byl mimo jiné představen i v Pardubicích, kde si jej však mohlo vhledem k omezenému času, vyzkoušet jen minimum zájemců.

Společnost celý článek
21.11.

Svatební obřady v Pardubicích místy zpoplatní

Oddávání v pátek a v sobotu v obřadní síni radnice zůstává i nadále bez poplatku.

Společnost celý článek
25.1.

Nejlepší mladí chemici změří své síly v Pardubicích

V tuto chvíli již pořadatelé znají 38 postupujících do druhého kola.

Společnost celý článek
21.4.

Hejtmani apelují na ministra Bursíka a vládu

Hrozí, že po roce 2010 dojde k dramatickému zvýšení ceny vodného a stočného pro více než tři miliony obyvatel.

Společnost celý článek
28.12.

Od ledna lze získat ověřené výpisy z registrů na jednom místě

Snadnější cestu za potřebnými dokumenty budou mít od ledna obyvatelé Pardubic.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting