S ministrem Svobodou o sociální péči a hospicu

15.5.

S ministrem Svobodou o sociální péči a hospicu

S ministrem Svobodou o sociální péči a hospicu

V rámci své návštěvy Pardubického kraje se ministr a předseda Legislativní rady vlády Cyril Svoboda setkal v pondělí 14. května 2007 s krajským radním odpovědným za sociální péči a neziskový sektor Miloslavem Macelou. Tématem jednání byla především novela zákona o sociálních službách. „První měsíce fungování nového systému sociální péče ukázaly, že nový zákon o sociálních službách potřebuje v řadě bodů velmi rychle novelizovat. Jde například o způsob dotačního řízení nebo otázku kvalifikace pracovníků. Požádal jsem pan ministra, aby tato novela, na jejímž osudu závisí existence mnoha poskytovatelů sociální péče, prošla legislativním procesem co nejrychleji,“ informoval o setkání Macela. Na jednání byl rovněž zmíněn problém chybějícího hospicu pro Pardubický kraj. „Využívám návštěvy každého člena vlády, poslance či senátora v Pardubickém kraji, abych požádal o podporu při získání státní dotace pro tento velmi prospěšný projekt. Mým záměrem je, aby se o chrudimském hospicu v Praze vědělo a dostal se mezi priority dotační politiky státu,“ doplnil Macela.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.9.

Město chce zpříjemnit veřejná prostranství

„Dokument Strategie zkvalitnění veřejných prostranství města Pardubic je základním kamenem koncepčního přístupu města, který obsahuje nejen formulaci cílů, ale také nástrojů k jejich naplnění. Nechceme, aby tyto plány zůstaly jen na papíře, ale aby se skutečně naplnily,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát. „Je to důležité i z hlediska další prosperity Pardubic,“ dodal.

Společnost celý článek
8.6.

Pochodeň dnes přinese do Pardubic Radovan Somík

Hořící pochodeň donese do cíle etapy Radovan Somík, jehož střela do vítkovické branky.

Společnost celý článek
18.10.

Jak zařídit lepší svět? Globus podpořil projekty v regionech

Charitativní organizace, školky, školy a další spolky se potýkají často s nedostatkem finančních prostředků na svůj rozvoj. V Česku, bohužel, není nikdy dost peněz pro handicapované, opuštěné děti či seniory. Zvlášť malé organizace v regionech mají často potíže s přísunem peněz.

Společnost celý článek
3.8.

Kulturní památky v aglomeraci mohou získat téměř miliardu

„Kunětická hora je už pátým významným projektem, který začal s naší podporou stavební práce. Čilý ruch můžete v těchto dnech vidět například na Příhrádku v Pardubicích nebo v Muzeu Východních Čech v Hradci Králové. Roste také zbrusu nový Depozitář pro Východočeské muzeum v Pardubicích Ohrazenicích a dokončen bude za pár dnů projekt Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové,“ říká manažer ITI Miroslav Janovský.

Společnost celý článek
6.9.

Březhradští dobrovolní hasiči mají novou zbrojnici

Stavba nové hasičské zbrojnice začala v červnu loňského roku. Celkové náklady na tuto investici jsou 15,7 milionu korun včetně DPH, přičemž město na ni získalo dotaci z IROP ve výši 11,7 milionu korun.

Společnost celý článek
12.12.

SKP-CENTRUM prodává výrobky v Globusu

Již po dobu jednoho měsíce mohou obyvatelé Pardubic každý pátek v obchodním centru Globus potkat nenápadný stánek

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting