S volebním číslem 17 chtějí lidovci získat 17 mandátů

15.4.

S volebním číslem 17 chtějí lidovci získat 17 mandátů

S volebním číslem 17 chtějí lidovci získat 17 mandátů

KDU-ČSL jde do květnových voleb s číslem 17. Tato cifra v sobě obsahuje tři důležité a nosné myšlenky, se kterými jdou lidovci v Královéhradeckém kraji do voleb. Chtějí získat sedmnáct mandátů, chtějí podporovat mladé lidi, kteří je letos kvůli neplnoletosti svým hlasem nemohou podpořit, protože jim je sedmnáct let, ale mají právo na to, aby se s nimi počítalo. A konečně číslo sedmnáct nese naději, kterou přinesl i 17. listopad v roce 1989. „Naší prioritou je rodina, vzdělání a s tím související podpora mladých lidí, kteří jsou dynamičtí a mají chuť měnit zaběhnuté věci, pokud nefungují tak, jak mají," říká krajský předseda lidovců Jiří Veselý "Není to jen obyčejná fráze, když říkáme, že myslíme na budoucnost. Nezaměřujeme se totiž jenom na voliče, kteří mají právo jít k volbám, ale především na ty, kteří ještě volit nemůžou,“ dodává Veselý a zároveň odsuzuje předvolební populismus a negativní kampaně, které jako prostředky upoutání pozornosti využívá ODS i ČSSD. KDU-ČSL má své příznivce mezi mladými lidmi, což potvrzuje i zájem o členství ve sdružení Mladých křesťanských demokratů. Mezi letošními volebními kandidáty za lidovce v Královéhradeckém kraji je na sedmém místě i jednadvacetiletá studentka z Rokytnice v Orlických horách Jana Janečková. „Mladí lidé musejí dostat šanci, jinak ztratí motivaci. Vždyť i v sametové revoluci hráli studenti nejdůležitější roli,“ komentuje Jiří Veselý.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.10.

Lesy ČR zlepšují kvalitu porostů v NPR Králický Sněžník

Horské lesy na Králickém Sněžníku snadno podléhají působení škodlivých činitelů.

Společnost celý článek
1.9.

Festival Hrady CZ uzavře svou letošní česko-moravskou tour na Bezdězu, vystoupí zde Richard Müller, Mig 21 či Arakain a Lucie Bílá

Po dvanácti letech se na festival vrátil Richard Müller, který hrál na prvním ročníku festivalu a zcela poprvé v historii si zde mohou fanoušci vychutnat koncert Arakainu a Lucie Bílé. Dále zde vystoupí Mig 21, Tomáš Klus, Mandrage, No Name, Horkýže Slíže nebo kapela Olympic a další interpreti a kapely.

Společnost celý článek
26.9.

Město chce zpříjemnit veřejná prostranství

Pardubice, jako průmyslové město, musejí v zájmu zachování prosperity usilovat o získávání mladých, vzdělaných a kvalifikovaných lidí, ale také kvalitních a dlouhodobých investorů.

Společnost celý článek
6.8.

Polabinské děti dostaly nový písek

Na doplnění bylo použito více než 160 kubických metrů písku, který byl vytěžen a pro tyto účely.

Společnost celý článek
13.3.

On-line rozhovor s hejtmanem Tomanem

Dotazy je možné pokládat prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.pardubickykraj.cz už od 10. hodiny dopolední.

Společnost celý článek
6.10.

Projekt přednádraží je zpracovaný a odevzdaný

Výstavba multimodálního uzlu řeší problém dopravy před pardubickým vlakovým nádražím a v jeho bezprostředním okolí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting