S volebním číslem 17 chtějí lidovci získat 17 mandátů

15.4.

S volebním číslem 17 chtějí lidovci získat 17 mandátů

S volebním číslem 17 chtějí lidovci získat 17 mandátů

KDU-ČSL jde do květnových voleb s číslem 17. Tato cifra v sobě obsahuje tři důležité a nosné myšlenky, se kterými jdou lidovci v Královéhradeckém kraji do voleb. Chtějí získat sedmnáct mandátů, chtějí podporovat mladé lidi, kteří je letos kvůli neplnoletosti svým hlasem nemohou podpořit, protože jim je sedmnáct let, ale mají právo na to, aby se s nimi počítalo. A konečně číslo sedmnáct nese naději, kterou přinesl i 17. listopad v roce 1989. „Naší prioritou je rodina, vzdělání a s tím související podpora mladých lidí, kteří jsou dynamičtí a mají chuť měnit zaběhnuté věci, pokud nefungují tak, jak mají," říká krajský předseda lidovců Jiří Veselý "Není to jen obyčejná fráze, když říkáme, že myslíme na budoucnost. Nezaměřujeme se totiž jenom na voliče, kteří mají právo jít k volbám, ale především na ty, kteří ještě volit nemůžou,“ dodává Veselý a zároveň odsuzuje předvolební populismus a negativní kampaně, které jako prostředky upoutání pozornosti využívá ODS i ČSSD. KDU-ČSL má své příznivce mezi mladými lidmi, což potvrzuje i zájem o členství ve sdružení Mladých křesťanských demokratů. Mezi letošními volebními kandidáty za lidovce v Královéhradeckém kraji je na sedmém místě i jednadvacetiletá studentka z Rokytnice v Orlických horách Jana Janečková. „Mladí lidé musejí dostat šanci, jinak ztratí motivaci. Vždyť i v sametové revoluci hráli studenti nejdůležitější roli,“ komentuje Jiří Veselý.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.10.

Ministr Jurečka debatoval se zemědělci i zástupci neziskovek v kraji

Na pozvání 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka přijel na pracovní návštěvu kraje ministr zemědělství Marian Jurečka. V Českých Heřmanicích debatoval se zemědělci, navštívil slatiňanské pracoviště kladrubského hřebčína a setkal se také se zástupci neziskových organizací v Hlinsku.

Společnost celý článek
12.9.

Dny evropského dědictví: klíč i k nepřístupným památkám

Neděle 16. září může být lahůdkou pro milovníky historie a města.Řadu historických míst navíc oživí doprovodné akce.

Společnost celý článek
30.11.

Víte, kdy muži nosí krajky? NEJEN to se dozvíte na výstavě v poličském muzeu

Na výstavě s názvem Bílá jako sníh, černá jako káva uvidíte pánskou i dámskou módu, složitost turnýry, ocelí vyztužené sukně či sto let staré výukové porcelánové miminko, na kterém si dívky zkoušely péči o dítě. Keramickou a kameninovou konvici na kávu z Vídně, přes dvě stě let staré a mnoha dalších krás a zajímavostí, co pohladí po duši.

Společnost celý článek
27.4.

Dětské centrum Veská slavilo odbornou konferencí

Cenné informace pro svou práci na konferenci získali fyzioterapeutové, zdravotní sestry i sociální pracovníci.

Společnost celý článek
12.1.

Řešení protidrogových služeb v Pardubickém kraji

Posuzování občanských sdružení Laxus a X-Place na zajištění protidrogových služeb ve městě i v kraji

Společnost celý článek
25.5.

Představitelé kraje v německém Bundestagu

Ve středu 23. května 2007 navštívili představitelé Pardubického kraje budovu Bundestagu v Berlíně.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting