Sáblíkové tričko pomohlo postiženému Lukášovi získat kolo

31.8.

Sáblíkové tričko pomohlo postiženému Lukášovi získat kolo

Broumov, 29.srpna 2015
Výtěžek z benefičního turnaje „Kolo pro Lukáše“ v Golfovém klubu Grosshof v Broumově pomohl postiženému Lukášovi získat speciální kolo.  Celková suma ze startovného a následné dražby, do které se například započítalo také vydražené tričko sportovní superstar Martiny Sáblíkové, se vyšplhala na 47.000 Kč. „Atmosféra byla absolutně neuvěřitelná. Při každém odpalu bylo vidět, jak jsou všichni pro projekt nadšení. Kolo umožní Lukášovi se zase o trochu víc zapojit do života, který žijí jeho vrstevníci,“ řekl bezprostředně po skončení turnaje manažer GC Grosshof Jan Bitvar.
Lukáš Šnobl je po prodělání mozkové obrny částečně ochrnutý. Golf na GC Grosshof  v Broumově hraje pro zábavu a zároveň ho využívá jako léčebnou terapii už více jak rok.  Při tréninku musí Lukáš zapojovat svalstvo celého těla a opět získává koordinaci a stabilitu. „Lukáš je úžasný žák. Mnohdy bych řekl, že je až sebedestruktivní.  Když mu dáte 500 míčků, tak on je schopen je všechny vystřílet, takže ho musíme často brzdit. Je to jedno z mála dětí, které skáče radostí, když přichází na trénink,“ říká Lukášův trenér Jaroslav Beran. 
Myšlenka na uspořádání benefičního turnaje vznikla sotva před týdnem. „Lukáš patří do naší golfové rodiny. A když jsme se dozvěděli, že by Lukášovi v dalším rozvoji pomohlo poměrně drahé speciální kolo, v podstatě byl turnaj okamžitě na světě,“ říká manažer klubu Jan Bitvar. Turnaje se nakonec zúčastnilo 38 hráčů z celé ČR. Byl mezi nimi i trenér rychlobruslařky Martiny Sáblíkové Petr Novák, který nejenže přispěl na dobrou věc, ale také na turnaji snížil handicap z 27 na 26,5 HCP.  „Když mně kamarádi řekli, že můžu pomoci Lukášovi ke kolu a navíc že mohu poznat další hřiště v Česku, tak jsem rád přijel,“ popisuje důvody účasti trenér. Do dražby přivezl tričko, dres a dvě čelenky úspěšné reprezentantky.  
Tréninkové oblečení Martiny Sáblíkové se vydražilo dohromady za 2.500 Kč. Mezi dalšími draženými předměty byl například historický putter, archivní vína z minulého století, domácí malinovka nebo třeba čokoládový bag. „Je to něco úžasného. Moc a moc GC Grosshof děkuji. Lukáš bude zase moc jezdit a sportovat,“ řekla po turnaji Lukášova maminka Miluše Šnoblová.
Původně se počítalo s kolem do 15.000 Kč.  Vzhledem k vybrané sumě bude nakonec Lukášovi sestavena firmou Harold Bicykles speciální bicyklová tříkolka na míru bez finančního limitu. Do výroby půjde prakticky okamžitě a slavnostně bude Lukášovi předána při turnaji o mistra klubu na začátku října. A samotný Lukáš? Po tvářích se mu koulely slzy a dostal ze sebe jedinou větu: “Mám neskutečnou radost, promiňte, nemám slov…“.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.3.

Výjezdová stanice záchranky na Seči má své místo. Opravy se dočkají také silnice v okolí

Součástí této stanice by měl být prostor právě pro krajskou záchranku. V minulosti byla prioritou základna ve Skutči, avšak s narůstajícími kapacitami ubytovacích zařízení je nutné posílit i tuto oblast.

Společnost celý článek
16.1.

Figurální malba a strukturální abstrakce - výstavu obrazů Zbyška Siona v Poličce zahájí jazzovým koncertem

Již na studiích jeho tvorba vynikla nad dobový průměr a dodnes je mimořádně ceněná. Studoval střední Školu uměleckých řemesel v Brně. Následovala roční přípravka na Výtvarné škole v Praze. V letech 1958-1964 absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze. Zastoupen je v prestižních galeriích a publikacích.

Společnost celý článek
5.8.

Obyvatele okolí Želivky trpí kvůli nesmyslnému zákazu staveb

Občané obcí v okolí vodní nádrže Švihov jsou naštvaní kvůli arogantnímu chování úředníků z Prahy. Už roky totiž nemohou stavět, ačkoliv územní plán s rozvojem a novými domy počítá. Příčinou je rozšíření ochranného pásma vodního zdroje II. stupně, které jakoukoliv novou výstavbu zakazuje a od roku 2014 se zatím nepodařilo rozhodnutí ani zmírnit.

Společnost celý článek
10.7.

Během týdne dalších devět nelegálních migrant

Tolik jich zjistili a následně zajistili naši cizinečtí policisté v mezinárodních vlacích projíždějících Pardubickým krajem.

Společnost celý článek
28.6.

Učitelé: Děti se naučí více na zemědělském statku

Učitelé si tento způsob spolupráce velmi pochvalují a pozitivně hodnotí přínos pro své žáky.

Společnost celý článek
25.2.

Služebna městské policie se stěhuje do nemocnice

Zdravotnické zařízení poskytlo strážníkům, kteří slouží, místnost ve vrátnici. Přestupky tak strážníci mohou řešit na místě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting