Samospráva usiluje o převod Boudy na kraj

16.9.

Samospráva usiluje o převod Boudy na kraj

Samospráva usiluje o převod Boudy na kraj

Stát spravuje prostřednictvím Ministerstva obrany ČR Muzeum čs. Opevnění - tvrz Bouda na Ústeckoorlicku. Pardubický kraj nyní usiluje o bezplatný převod této dělostřelecké tvrze. V pondělí si objekt postavený v předválečných letech prohlédla krajská samospráva. Radko Martínek se pak stal prvním hejtmanem, který osobně tvrz navštívil, přestože vedení Pardubického kraje vždy provozovatele, Společnost přátel čs. opevnění, podporovalo.      „Převod ze státu na kraj značně zjednoduší administraci a získávání finančních prostředků na postupnou rekonstrukci,“ uvedl hejtman Martínek, který si muzeum československého opevnění osobně prošel. Ocenil, že objekt, který je přístupný od počátku 90. let minulého století, je díky pracovnímu nasazení desítek dobrovolníků, dobře udržovaný a zachovalý. Bouda patří také mezi nejvíce navštěvované vojenské památky. Ročně si tvrz, zapsanou v roce 1995 na seznam  kulturních památek, prohlédne až 15 tisíc návštěvníků.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.12.

Ve Studáneckém lese se dočkají nových cest i mobiliáře

„Studánecký les je stále více vyhledávaným místem v Pardubicích - láká k odpočinku, procházkám i proběhnutí. Rozhodli jsme se proto upravit povrch vyšlapaných tras,“ uvedl náměstek pardubického primátora zodpovědný za životní prostředí Jiří Rozinek.

Společnost celý článek
16.8.

Pozornost Evropanů vzbudila burza filantropie

Při obědě v Kruhu zdraví v Chrudimi pak byli cizinci seznámeni s jedním prakticky fungujícím projektem, kdy je komerční činnost úspěšně propojena se sociálními službami, a to zaměstnáváním osob se zdravotním handicapem. Zdravá jídelna je spolufinancována z prostředků EU a státního rozpočtu ČR.

Společnost celý článek
27.2.

Fakulta zdravotnických studií uzavírá přihlášky ke studiu. Ostatní fakulty Univerzity Pardubice uchazeče stále přijímají

Jako první na Univerzitě Pardubice uzavírá přihlášky ke studiu Fakulta zdravotnických studií. Aktuálně má fakulta 800 studentů a dalších více než 300 nováčků zanedlouho přibyde. Ve zdravotnické praxi jsou velmi žádaní a budoucí místo mohou získat už během studia. Mezi stále oblíbené obory patří Zdravotnický záchranář nebo Všeobecná sestra.

Společnost celý článek
6.5.

Netradiční běh má 2 starty a 1 cíl

Registrovat se lze na stránkách závodu www.ph7.cz nebo přímo na místě. „Registrace je již spuštěna,“ potvrdil organizátor Petr Hochman a připomněl, že na webových stránkách lze též nalézt podrobnou trasu závodu a další doplňující informace. Cena při registraci předem činí 70 korun, na místě je možné se registrovat za 100 korun.

Společnost celý článek
30.8.

Kampaň „I ♥ VÝCHODNÍ ČECHY“ splnila svůj účel

Pardubický kraj byl v této kampani prezentován pod názvem východní Čechy.

Společnost celý článek
8.9.

Reportáž představuje průřez jednoho obyčejného pracovního dne.

Snímek byl natočen za jeden den, záběry pořizovali tři profesionální kamery.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting