Sanace zřícených hradeb odstartuje tento týden

5.4.

Sanace zřícených hradeb odstartuje tento týden

Sanace zřícených hradeb odstartuje tento týden

Pod neustálým dohledem kamer je prostor, kde došlo předminulý víkend ke zřícení části královéhradeckých městských hradeb. Sanační práce navržené statikem odstartují již tento týden. Bezpečnost občanů zůstává i nadále prioritou, proto byl prostor ihned po zřícení označen ochrannou páskou a druhý den byly na místo dovezeny mobilní zábrany s viditelnými značkami. „Městská policie Hradec Králové dohlíží na místo u Adalbertina pomocí kamerového systému, který monitoruje 24 hodin denně tento úsek a kontroluje, zda nedochází ke vstupu nepovolaných osob,“ informuje mluvčí městské policie Eva Čížková. Na návrh statika budou tento týden strženy uvolněné části zdi kolem otvoru, jež vznikl sesuvem hradeb. Postupně pak bude rozšířený otvor po sesuvu uzavřen dřevěnými fošnami vsazenými za dřevěné trámy, jež budou vzepřeny kulatinami. Po celé délce otvoru budou navíc vyrovnány silniční panely, které zabrání případnému tlaku sesouvající se zeminy. Zbytek parkoviště zůstane dále za mobilním oplocením a bude přístupný. Sanování a další opravy budou předmětem projektové dokumentace. Nejdříve musí proběhnout geodetické zaměření a geologické průzkumy. Postupně bude připravena projektová dokumentace a pak teprve stavební povolení. Lze předpokládat, že komplexní opravy se uskuteční až na jaře 2012. I nadále však platí varování pro občany a návštěvníky města, aby nevstupovali do prostoru za mobilní zábrany.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.11.

Na Silvestra vyhlásí VČD Inscenaci roku 2016

Silvestrovská představení mají v Pardubicích už dlouholetou tradici a jsou mezi diváky velmi oblíbená. Pro letošní poslední den v roce připravilo divadlo hned dvě představení a obě samozřejmě z toho veselejšího ranku. Malá scéna ve dvoře ve tři hodiny odpoledne pozve na laskavou vztahovou komedii Sexy prádlo, v níž dlouholetý manželský pár, snažící se o znovu zažehnutí jiskry erotiky, skvěle ztvárňují Romana Chvalová a Alexandr Postler.

Společnost celý článek
18.10.

Držitelkou ocenění Žena regionu za Pardubický kraj se stala podporovatelka rodin v krizi i zdravého rodinného života

Slavnostní předání ceny Žena regionu se uskutečnilo 17. října na Krajském úřadu Pardubického kraje. Ocenění Daně Hubálkové předali za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů Miluše Horská, 1. místopředsedkyně Senátu PČR, první náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek a Marie Heřmánková, výkonná ředitelka neziskového projektu Žena regionu.

Společnost celý článek
18.9.

Učitelka hlídala děti ve školce namol opilá

V době výuky měla tato žena na starosti osmnáct předškoláků, dětí ve věku od pěti do šesti let.

Společnost celý článek
26.5.

KPP k některým připravovaným městským investicím

Představitelé KPP jsou toho názoru, že silniční doprava musí být především ze středu města odvedena.

Společnost celý článek
17.2.

Kulturní centrum Pardubice má novou ředitelku

„Paní Ondroušková byla komisí jednomyslně doporučena na pozici ředitelky Kulturního centra, protože splnila všechny požadavky stanovené pro danou pozici a nejlépe ze všech uchazečů prokázala odborné znalosti z oblasti kultury, produkce a cestovního ruchu, dále z oblasti lidských zdrojů, ekonomiky a vícezdrojového financování.

Společnost celý článek
27.9.

Svátek seniorů v Paláci Pardubice

„Jsme rádi, že se můžeme podílet na dalším ročníku oslav svátku seniorů. U nás v Pardubicích se oslavy budou konat 29. září a pro návštěvníky je v obchodním centru připraven bohatý program. Budeme rádi, pokud s námi podpoříte dobrou myšlenku a užijete si příjemné odpoledne,“ říká Jana Kocandová, marketingová koordinátorka obchodního centra Palác Pardubice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting