Sanace zřícených hradeb odstartuje tento týden

5.4.

Sanace zřícených hradeb odstartuje tento týden

Sanace zřícených hradeb odstartuje tento týden

Pod neustálým dohledem kamer je prostor, kde došlo předminulý víkend ke zřícení části královéhradeckých městských hradeb. Sanační práce navržené statikem odstartují již tento týden. Bezpečnost občanů zůstává i nadále prioritou, proto byl prostor ihned po zřícení označen ochrannou páskou a druhý den byly na místo dovezeny mobilní zábrany s viditelnými značkami. „Městská policie Hradec Králové dohlíží na místo u Adalbertina pomocí kamerového systému, který monitoruje 24 hodin denně tento úsek a kontroluje, zda nedochází ke vstupu nepovolaných osob,“ informuje mluvčí městské policie Eva Čížková. Na návrh statika budou tento týden strženy uvolněné části zdi kolem otvoru, jež vznikl sesuvem hradeb. Postupně pak bude rozšířený otvor po sesuvu uzavřen dřevěnými fošnami vsazenými za dřevěné trámy, jež budou vzepřeny kulatinami. Po celé délce otvoru budou navíc vyrovnány silniční panely, které zabrání případnému tlaku sesouvající se zeminy. Zbytek parkoviště zůstane dále za mobilním oplocením a bude přístupný. Sanování a další opravy budou předmětem projektové dokumentace. Nejdříve musí proběhnout geodetické zaměření a geologické průzkumy. Postupně bude připravena projektová dokumentace a pak teprve stavební povolení. Lze předpokládat, že komplexní opravy se uskuteční až na jaře 2012. I nadále však platí varování pro občany a návštěvníky města, aby nevstupovali do prostoru za mobilní zábrany.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.4.

Tajní „kontroloři“ testovali krajské úředníky

Nebojte se vyrazit na Krajský úřad Královéhradeckého kraje.

Společnost celý článek
1.9.

Hasičská čerpadla se po dešti nezastavila

Na místě zasahovaly jednotky z Heřmanova Městce, Rozhovic a Načešic. Vodu ve sklepě po dešti měli také lidé z domu v Devotyho ulici v Pardubicích. Hasiči k odčerpání asi 1 m vysoké vody použili kalové čerpadlo.

Společnost celý článek
3.10.

Oceňte práci dobrovolníků, neziskovek a firem

Slavnostní Galavečer oceňování proběhne 4. prosince 2017 v Atrium Palác Pardubice Kongresový sál. Galavečer pořádá Koalice nevládek Pardubicka, z. s. ve spolupráci s Pardubickým krajem, Europe Direct Pardubice a Rytmus Východní Čechy, o. p. s.

Společnost celý článek
17.6.

Provozovatel zařízení na úpravu a zpracování mléka neměl patřičné povolení, od inspektorů ČIŽP dostal pokutu 120 tisíc korun

Společnost AGRICOL s.r.o., provozovatel zařízení na úpravu a zpracování mléka, kde množství odebíraného mléka je větší než 200 t denně (v průměru za rok) dostala od inspektorů České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové pokutu 120 tisíc korun. Bez příslušného integrovaného povolení 1provozoval v Poličce tři roky zařízení na úpravu a zpracování mléka a porušil tak zákon o integrované prevenci.

Společnost celý článek
13.2.

Pardubická nemocnice se dočká nového stravovacího provozu.

Stavba centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici způsobí v areálu řadu změn. Tou první bylo zbourání budovy bývalé dětské chirurgie. Další změnou, která se dotkne především zaměstnanců, bude přesun stravovacího provozu z budovy, která rovněž uvolní místo připravované největší krajské investici.

Společnost celý článek
2.5.

Sto let autobusové dopravy v Pardubicích

Beseda se samozřejmě bude týkat i současnosti a řeč přijde i na plány pardubické městské hromadné dopravy do budoucna.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting