Šance z Bruselu

15.1.

Šance z Bruselu

V úterý 15. ledna 2008 se v Pardubicích uskuteční veletrh komunitárních programů nazvaný „Šance z Bruselu aneb jaké možnosti finanční podpory Vám nabízí Evropská unie?“. Se svým příspěvkem tu vystoupí i vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. „Komunitární programy byly vytvořeny s cílem podpořit a prohloubit spolupráci při řešení společných problémů mezi členskými státy v různých specifických oblastech přímo souvisejících s politikami EU,“ sdělil na úvod vicehejtman Línek. A pokračoval: „V rámci komunitárních programů EU lze financovat víceleté aktivity neinvestičního charakteru, které tedy nejsou podporovatelné ze strukturálních fondů EU, ale přitom jsou pro mnohé subjekty velmi důležité.“ „Umožňují financovat například spolupráce partnerských regionů, projekty směřované do oblasti vědy a výzkumu či podporovat regiony, které už na čerpání ze strukturálních fondů nemají nárok,“ dodal Línek. Veletrh pořádají Eurocentrum Pardubice a Eurocentrum Hradec Králové pod záštitou primátora města Jaroslava Demla a za podpory Pardubického, Královéhradeckého kraje a hospodářské komory. Akce začíná v 9 hodin na pardubickém magistrátu a věnovat se bude devíti programům zaměřeným kupříkladu na konkurenceschopnost, inovace, energetiku, obnovitelné zdroje, ale i na neziskové organizace či kulturu. V předsálí bude navíc probíhat workshop s koordinátory jednotlivých programů. Více informací o komunitárních programech lze získat na internetových stránkách www.euroskop.cz či na www.mfcr.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.9.

AVE CZ se spalovnou v Rybitví opět neuspěla

Předložená investiční akce navíc není v souladu s plánem odpadového hospodářství Pardubického kraje

Společnost celý článek
20.8.

Stříbrný rybník se zbaví sinic a bahna.

Na Stříbrném rybníku bude provedena takzvaná elektrokoagulace, která zamezí tvorbě sinic a napomůže zlepšení průhlednosti vody.

Společnost celý článek
13.2.

Silvestr: rekordní počet ztracených štěňat

Podle statistik Psího detektiva se za rok 2016 ztratilo 395 zvířat ve Středočeském kraji a tímto počtem si drží kraj svoje prvenství v rámci celé republiky. Na druhém místě je pak kraj Moravskoslezský s počtem 197 zvířat a následuje ho kraj Jihomoravský s počtem 177 ztracených zvířat. Nejméně ztracených zvířat hlásí kraj Karlovarský s počtem 37 zvířat.

Společnost celý článek
18.6.

Den zdraví návštěvníky oslovil, preventivní vyšetření využilo více lidí než loni

Návštěvníci si mohli prohlédnout ortopedické oddělení, kde se konala i výstava materiálů na ortopedické operace. Zájem o jejich zhlédnutí měli především pacienti před nebo po ortopedické operaci, kteří si mohli prohlédnout celou škálu materiálů využívaných při operaci kolene, ramene a kyčle.

Společnost celý článek
10.3.

Loupež v muzeu byla objasněna

Pachatel se dostal do muzea lstí a to poté, co se představil jako vedoucí předem ohlášené výpravy.

Společnost celý článek
18.6.

Roman Línek na zasedání Výboru regionů EU

Tato rezoluce zdůrazňuje regionální rozměr potíží automobilového průmyslu včetně jeho subdodavatelů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting