Šance z Bruselu

15.1.

Šance z Bruselu

V úterý 15. ledna 2008 se v Pardubicích uskuteční veletrh komunitárních programů nazvaný „Šance z Bruselu aneb jaké možnosti finanční podpory Vám nabízí Evropská unie?“. Se svým příspěvkem tu vystoupí i vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. „Komunitární programy byly vytvořeny s cílem podpořit a prohloubit spolupráci při řešení společných problémů mezi členskými státy v různých specifických oblastech přímo souvisejících s politikami EU,“ sdělil na úvod vicehejtman Línek. A pokračoval: „V rámci komunitárních programů EU lze financovat víceleté aktivity neinvestičního charakteru, které tedy nejsou podporovatelné ze strukturálních fondů EU, ale přitom jsou pro mnohé subjekty velmi důležité.“ „Umožňují financovat například spolupráce partnerských regionů, projekty směřované do oblasti vědy a výzkumu či podporovat regiony, které už na čerpání ze strukturálních fondů nemají nárok,“ dodal Línek. Veletrh pořádají Eurocentrum Pardubice a Eurocentrum Hradec Králové pod záštitou primátora města Jaroslava Demla a za podpory Pardubického, Královéhradeckého kraje a hospodářské komory. Akce začíná v 9 hodin na pardubickém magistrátu a věnovat se bude devíti programům zaměřeným kupříkladu na konkurenceschopnost, inovace, energetiku, obnovitelné zdroje, ale i na neziskové organizace či kulturu. V předsálí bude navíc probíhat workshop s koordinátory jednotlivých programů. Více informací o komunitárních programech lze získat na internetových stránkách www.euroskop.cz či na www.mfcr.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.1.

Uzávěrka prvního kola Programu podpory kulturních aktivit

Všechny předložené projekty musí splňovat pouze jedinou podmínku - musí se konat na území Pardubického kraje.

Společnost celý článek
12.12.

Zastupitelé schválili rozpočtové provizorium na rok 2009

Zastupitelé Pardubického kraje schválili na svém čtvrtečním jednání pravidla rozpočtového provizoria na rok 2009.

Společnost celý článek
26.3.

Sociální služby podpoří místo EU město

V první vlně zastupitelé Pardubic z Programu podpory služeb sociální prevence rozdělili 5,5 milionu korun, podle Taubera ve druhé fázi bude k dispozici zhruba 6,7 milionu korun.

Společnost celý článek
31.10.

Projednávání zálohovaného výživného je zatím odloženo

Hledání dohody a zkompetentňování obou rodičů v rámci Cochemu se totiž ukazuje být nejlepší prevencí proti neplacení jakožto jedné z praktik rodičovských bojů o dítě.

Společnost celý článek
12.5.

Kraj ocenil mladé olympioniky

„V současné době rozdělujeme trojnásobek financí pro sportovní kluby a svazy, což zcela jistě také ke kvalitní přípravě mladých sportovců velmi napomáhá,“ sdělil radní Živný.

Společnost celý článek
27.3.

Komiks má nalákat turisty k návštěvě Chrudimska - Hlinecka

Kromě komiksu jsou v novinách pozvánky na nejzajímavější akce a obsahují i soutěžní tajenku o víkendový pobyt na Seči.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting