Šanci mají konečně areál Tesly i vyřešení dopravy a parkování u nemocnice

20.11.

Šanci mají konečně areál Tesly i vyřešení dopravy a parkování u nemocnice

Pro Pardubický kraj, který je vlastníkem Pardubické nemocnice, je důležitá otázka jejího dopravního napojení a budoucího využití sousedního areálu bývalé Tesly. Na včerejším společném jednání Rady Pardubického kraje a Rady města Pardubice se obě strany dohodly na společných požadavcích na dopravní řešení i podmínkách, které budou vyžadovat po potenciálním investorovi.

V červenci na společném setkání Pardubický kraj sdělil zástupcům města Pardubice své požadavky na parkovací místa a dopravní dostupnost areálu. Zároveň byly upřesněny zadávací podmínky pro výběrové řízení prodeje areálu Tesla Kyjevská. Tyto podmínky následně projednala jak Rada města Pardubice, tak Rada Pardubického kraje.

„V našich podmínkách je vybudování odpovídajícího kapacitního napojení nejen areálu Kyjevská, ale i nemocnice. Dalším požadavkem také bylo vybudování zhruba 150 parkovacích míst pro návštěvníky nemocnice, s tím, že další parkování zajistí kraj,“ informoval hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. „Požadujeme také, aby další využití areálu Kyjevská nijak nekonkurovalo provozu nemocnice. Přípustné jsou tedy například obchody, občanská vybavenost, archivy, bytové či rodinné domy a podobně,“ doplnil radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

„Na minulém společném jednání Rad jsme jako kraj městu navrhli, že prověříme, kolik by stála výstavba parkovacího domu přímo v areálu nemocnice, protože kapacita 150 parkovacích míst v budoucím sousedním areálu zdaleka nevyhovuje potřebám Pardubické nemocnice,“ informoval hejtman Martin Netolický a pokračoval: „V mezidobí jsme zadali vypracovat Studii na zlepšení dopravní obslužnosti Nemocnice Pardubice a z ní vyplývá, že případná investice do parkovacího domu by se kraji mohla vrátit poměrně brzo. Zpracováváme ekonomický model, na základě kterého padne definitivní rozhodnutí. Podle předběžné kalkulace by se náklady pohybovaly kolem 90 až 100 milionů korun s návratností 5-6 let a bylo by tam 517 parkovacích míst. Pokusíme se tedy najít způsob, jak tuto záležitost zainvestovat, protože prostory v rámci nemocničního areálu máme k dispozici.“

„Současně jsme kolegy z magistrátu požádali, aby nám v dostatečném předstihu předložili nabídky jednotlivých uchazečů, abychom se s jejich návrhy variant řešení napojení mohli včas seznámit a mohli je dát k obornému posouzení z hlediska potřeb nemocnice,“ uzavřel krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.6.

Nejlepší chléb v ČR vyhlášen na Dnech chleba v Pardubicích! Jubilejní ročník překonal dosavadní rekord

Cílem letošní největší pekařské akce v Česku byla vedle ocenění nejlepších chlebů také popularizace „rodinného stříbra“ – českého chleba i zviditelnění pekařského řemesla a osvěta veřejnosti.

Společnost celý článek
2.11.

Na sanaci v Paramu dohlédnou pyrotechnici

Možnost nálezu nevybuchlé letecké pumy je stále poměrně vysoké. Rafinerie, bývalé Fantovy závody, byla několikrát terčem náletů na sklonku 2. světové války.

Společnost celý článek
22.2.

Holický ,,gang,, byl dopaden

Oznámení o podobným způsobem provedených krádežích přijali do konce minulého týdne policisté celkem sedm.

Společnost celý článek
7.10.

V Hartmanicích světili nově zrestaurovaný kříž

Náklady na restaurování přesáhly částku čtvrt milionu korun, téměř polovinou se na jejich úhradě podílel Pardubický kraj.

Společnost celý článek
28.2.

Nadační fond Emil spolu se školami pomáhá dětem s handicapem

Do loňského ročníku sbírky se zapojilo přes 1600 studentů ze 104 středních a vyšších odborných škol. Celkem se podařilo získat 520 tisíc Kč.

Společnost celý článek
27.3.

Pardubice v sobotu na hodinu pohasnou

Pardubice se letos připojí k celosvětové akci zaměřené na ochranu klimatu Hodina Země. V sobotu 30. března symbolicky na hodinu zhasnou zemní svítidla na třídě Míru a venkovní scénické osvětlení dominanty náměstí Republiky – městského divadla.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting