Šanci mají konečně areál Tesly i vyřešení dopravy a parkování u nemocnice

20.11.

Šanci mají konečně areál Tesly i vyřešení dopravy a parkování u nemocnice

Pro Pardubický kraj, který je vlastníkem Pardubické nemocnice, je důležitá otázka jejího dopravního napojení a budoucího využití sousedního areálu bývalé Tesly. Na včerejším společném jednání Rady Pardubického kraje a Rady města Pardubice se obě strany dohodly na společných požadavcích na dopravní řešení i podmínkách, které budou vyžadovat po potenciálním investorovi.

V červenci na společném setkání Pardubický kraj sdělil zástupcům města Pardubice své požadavky na parkovací místa a dopravní dostupnost areálu. Zároveň byly upřesněny zadávací podmínky pro výběrové řízení prodeje areálu Tesla Kyjevská. Tyto podmínky následně projednala jak Rada města Pardubice, tak Rada Pardubického kraje.

„V našich podmínkách je vybudování odpovídajícího kapacitního napojení nejen areálu Kyjevská, ale i nemocnice. Dalším požadavkem také bylo vybudování zhruba 150 parkovacích míst pro návštěvníky nemocnice, s tím, že další parkování zajistí kraj,“ informoval hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. „Požadujeme také, aby další využití areálu Kyjevská nijak nekonkurovalo provozu nemocnice. Přípustné jsou tedy například obchody, občanská vybavenost, archivy, bytové či rodinné domy a podobně,“ doplnil radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

„Na minulém společném jednání Rad jsme jako kraj městu navrhli, že prověříme, kolik by stála výstavba parkovacího domu přímo v areálu nemocnice, protože kapacita 150 parkovacích míst v budoucím sousedním areálu zdaleka nevyhovuje potřebám Pardubické nemocnice,“ informoval hejtman Martin Netolický a pokračoval: „V mezidobí jsme zadali vypracovat Studii na zlepšení dopravní obslužnosti Nemocnice Pardubice a z ní vyplývá, že případná investice do parkovacího domu by se kraji mohla vrátit poměrně brzo. Zpracováváme ekonomický model, na základě kterého padne definitivní rozhodnutí. Podle předběžné kalkulace by se náklady pohybovaly kolem 90 až 100 milionů korun s návratností 5-6 let a bylo by tam 517 parkovacích míst. Pokusíme se tedy najít způsob, jak tuto záležitost zainvestovat, protože prostory v rámci nemocničního areálu máme k dispozici.“

„Současně jsme kolegy z magistrátu požádali, aby nám v dostatečném předstihu předložili nabídky jednotlivých uchazečů, abychom se s jejich návrhy variant řešení napojení mohli včas seznámit a mohli je dát k obornému posouzení z hlediska potřeb nemocnice,“ uzavřel krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.6.

Hradcem zazní Rock (for People)

Nejen muzika bude hlavní linkou těchto dní, ale například také unikátní recyklační program.

Společnost celý článek
16.5.

Kraj podpořil oslavy aviatiky, přijel i ministr

Bohatý program Aviatického dne Ing.Jana Kašpara doplnily i přelety grippenů a další letecké a veteránské zajímavosti.

Společnost celý článek
30.5.

Dobrotety opět obdarovaly předčasně narozené děti. Přivezly křeslo na klokánkování a dečky

„Sbíráme korunku ke korunce, abychom mohly nakoupit další dárky,“ usmála se Tereza Janková z občanského sdružení Dobrotety. „Křeslo jsme pořídily z výtěžku sbírky, která se konala při loňském Listování a scénickém čtení s Lukášem Hejlíkem u příležitosti mezinárodního dne nedonošených dětí. A na dečky jsme si vydělaly prodejem našich vlastních výrobků,“ prozradila.

Společnost celý článek
23.2.

Vysoké Mýto: Zde domov můj!

Obyvatelům města tehdy začalo dlouholeté a strastiplné soužití s mnohatisícovým vojskem, které odešlo až v červnu roku 1990.

Společnost celý článek
26.2.

Odpor proti bourání ústeckého nádraží roste

Představitelé sdružení se shodují v tom, že pro budoucnost budovy nyní nastává nejdůležitější období.

Společnost celý článek
17.1.

Narodil se budoucí vítěz Pardubické juniorky?

Hejtman se zajímal také o kvalitu péče v chrudimské porodnici. „Byli jsme moc spokojení. Porod šel moc dobře, byl tam velmi milý a ochotný personál,“ pochvalovala si přístup porodnice v Chrudimi maminka Lucie Václavská. Štěstím zářil i tatínek Pavel Čejka, který při porodu stihl se svou přítelkyní i novoroční políbení. Ani novoroční ohňostroj rodiče neznejistil.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting