Sběrem dešťovky chce výrobní podnik na Litomyšlsku ročně ušetřit spotřebu více než sta milionů litrů vody

3.7.

Sběrem dešťovky chce výrobní podnik na Litomyšlsku ročně ušetřit spotřebu více než sta milionů litrů vody

Litomyšlský závod společnosti Saint-Gobain Adfors CZ šetří vodu a pro svou výrobu vedle podzemní vody nově ve velkém využívá také dešťovku. Aktuálně společnost uvedla do zkušebního provozu nádrž na sběr dešťové vody, která by mohla ročně ušetřit přes 100 milionů litrů podzemních vod, což představuje roční spotřebu cca 800 čtyřčlenných rodin. V rámci projektů, které šetří přírodu, společnost na počátku roku vybudovala také nádrž odpadních vod, další ekologické projekty pak připravuje.
Odchytanou dešťovou vodu společnost využije především ve výrobě v rámci svého závodu v Litomyšli. „Pokud bude letošní rok srážkově podobný jako ten loňský, dá se předpokládat, že díky nové nádrži zachytíme přes sto milionů litrů vody za rok, “ uvádí Jaroslaw Malik, výkonný ředitel společnosti Adfors CZ, a dále doplňuje, že stavba této nádrže byla zařazena do uznávaného mezinárodního programu World Class Manufacturing (WCM), v němž litomyšlský závod v minulém roce získal stříbrné ocenění.
Vedle nádrže na záchyt srážkových vod společnost letos vybudovala také novou nádrž pro odpadní vody, jejímž úkolem je vyvážit objem a kvalitu vypouštěných odpadních vod. Obě dvě nádrže nyní fungují ve zkušebním provozu a společnost si od nich kromě úspory vody slibuje také finanční úsporu, která by se ročně mohla pohybovat kolem 315 tisíc korun.
Do dešťové nádrže Adfors letos investoval přes 4 miliony korun. Spolu s vybudováním nové nádrže odpadních vod investice přesahují 9 milionů korun. Celkově společnost do projektů z oblasti ekologie ročně investuje přes 11 milionů korun. Aktuálně Adfors také chystá rekonstrukci čistírny odpadních vod v jihomoravských Hodonicích, kde má svůj druhý výrobní závod na území České republiky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.2.

MDŽ vytlačuje Valentýna, potvrzují obchodníci

Svátek sv. Valentýna má sice dlouhou tradici v USA, ale v našem kulturním prostředí není zažitý.

Společnost celý článek
5.4.

Váš ... je mrtvý.

Vyřčením této kruté skutečnosti umírá i něco v člověku, kterému to sdělujeme.

Společnost celý článek
24.1.

Radní Netolický cestuje po kraji, navštěvuje nemocnice

Zlepšení hospodářského výsledku očekává kraj od centrálních nákupů léčiv a zdravotnického materiálu.

Společnost celý článek
30.8.

Švédský víkend si nenechá ujít ani starosta Skelleftey

Švédským víkendem ožije již v pátek Pardubické letní kino Pernštejn. Jak už naznačuje místo konání, na programu bude promítání jednoho ze tří filmů nějakým způsobem souvisejících se Švédskem.

Společnost celý článek
4.1.

Sedm zraněných při čelním střetu dvou vozidel

K nehodě dvou osobních vozidel na silnici Lanškroun – Svitavy vyjížděli v pátek 1. ledna 2016 v 14.02 hodin profesionální hasiči z Lanškrouna. Jednalo se o čelní náraz vozidel. Hasiči museli vyprostit dvě zaklíněné osoby.

Společnost celý článek
3.11.

REVOLUTION TRAIN se blíží – protidrogový program oceněný v ČR i v Německu přijíždí do Hradce

Celkem už se vlak objevil na více než 50 nádražích. Kdekoliv zastavil, představitelé měst si akci stejně jako děti a pedagogové pochvalovali.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting