Sběrem dešťovky chce výrobní podnik na Litomyšlsku ročně ušetřit spotřebu více než sta milionů litrů vody

3.7.

Sběrem dešťovky chce výrobní podnik na Litomyšlsku ročně ušetřit spotřebu více než sta milionů litrů vody

Litomyšlský závod společnosti Saint-Gobain Adfors CZ šetří vodu a pro svou výrobu vedle podzemní vody nově ve velkém využívá také dešťovku. Aktuálně společnost uvedla do zkušebního provozu nádrž na sběr dešťové vody, která by mohla ročně ušetřit přes 100 milionů litrů podzemních vod, což představuje roční spotřebu cca 800 čtyřčlenných rodin. V rámci projektů, které šetří přírodu, společnost na počátku roku vybudovala také nádrž odpadních vod, další ekologické projekty pak připravuje.
Odchytanou dešťovou vodu společnost využije především ve výrobě v rámci svého závodu v Litomyšli. „Pokud bude letošní rok srážkově podobný jako ten loňský, dá se předpokládat, že díky nové nádrži zachytíme přes sto milionů litrů vody za rok, “ uvádí Jaroslaw Malik, výkonný ředitel společnosti Adfors CZ, a dále doplňuje, že stavba této nádrže byla zařazena do uznávaného mezinárodního programu World Class Manufacturing (WCM), v němž litomyšlský závod v minulém roce získal stříbrné ocenění.
Vedle nádrže na záchyt srážkových vod společnost letos vybudovala také novou nádrž pro odpadní vody, jejímž úkolem je vyvážit objem a kvalitu vypouštěných odpadních vod. Obě dvě nádrže nyní fungují ve zkušebním provozu a společnost si od nich kromě úspory vody slibuje také finanční úsporu, která by se ročně mohla pohybovat kolem 315 tisíc korun.
Do dešťové nádrže Adfors letos investoval přes 4 miliony korun. Spolu s vybudováním nové nádrže odpadních vod investice přesahují 9 milionů korun. Celkově společnost do projektů z oblasti ekologie ročně investuje přes 11 milionů korun. Aktuálně Adfors také chystá rekonstrukci čistírny odpadních vod v jihomoravských Hodonicích, kde má svůj druhý výrobní závod na území České republiky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.2.

Sv. Valentýn - Kdo miluje, daruje krev

loňském roce se už akce se stejným názvem konala a měla velký úspěch.

Společnost celý článek
21.6.

Rozumná volba: vznikla Koalice pro řeky

Za jedno z nejpalčivějších témat považují potřebu skutečně účinných opatření proti povodním a suchu.

Společnost celý článek
12.9.

Den bez aut 2007

K akci se může přihlásit kdokoliv, komu není negativní vliv dopravy na životní prostředí a zdraví lidí lhostejný.

Společnost celý článek
5.12.

Ve Studáneckém lese se dočkají nových cest i mobiliáře

„Studánecký les je stále více vyhledávaným místem v Pardubicích - láká k odpočinku, procházkám i proběhnutí. Rozhodli jsme se proto upravit povrch vyšlapaných tras,“ uvedl náměstek pardubického primátora zodpovědný za životní prostředí Jiří Rozinek.

Společnost celý článek
15.1.

Zimní údržba v Pardubicích

Provoz čištění a zimní údržby je nedílnou součástí divize Údržby komunikací akciové společnosti Služby města Pardubic.

Společnost celý článek
1.8.

O víkendu přijdou vydatné bouřky

Hasiči Pardubického kraje doporučují během bouřky nevycházet zbytečně ven. A pokud už se nacházíme venku, tak se schovat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting