Sbírejte tonery, pomůže tak postiženým

9.9.

Sbírejte tonery, pomůže tak postiženým

Správa a údržba silnic Pardubického kraje, Vodovody a kanalizace Pardubice, Dopravní podnik města Pardubice, Městská policie Pardubice a desítky dalších státních i soukromých subjektů se v Pardubickém kraji zapojily do ekologicko-charitativního projektu SBÍREJ-TONER.CZ, který organizuje společnost OTTO Office. Projekt byl odstartován v dubnu, stále se do něj však může na stránkách www.sbirej-toner.cz přihlásit každá organizace, která chce pomoci lidem s mentálním postižením. V každém kraji byla vybrána jedna organizace, která získá výtěžek z výkupů renovovatelných tonerů v daném kraji. V Pardubickém kraji výtěžek na podzim převezme Denní stacionář Slunečnice Pardubice, který poskytuje ambulantní sociální služby osobám s mentálním a kombinovaným postižením ve věku od 9 do 55 let. „Zjistili jsme, že spoustu tonerových kazet, které jsou vhodné k renovaci, lidé vyhazují. Vymysleli jsme proto projekt, který ovšem pomůže nejen ekologii, ale také lidem s mentálním postižením. Princip projektu je jednoduchý – čím více tonerů se nasbírá, tím vyšší výtěžek bude předán. Pomoci může skutečně každá organizace – například soukromá firma, úřad, škola, knihovna… - a to bez peněz, jen tím, že odevzdá toner do sběrného boxu, který zdarma do dané organizace přivezeme a po naplnění samozřejmě bezplatně odvezeme,“ konstatovala hlavní iniciátorka projektu Klára Noworytová, ředitelka společnosti OTTO Office. Jak již název projektu napovídá, tato charitativní a ekologická akce spočívá ve sbírání tonerů. Stačí, když se jakákoliv státní či soukromá organizace zaregistruje na stánkách www.sbirej-toner.cz, registrovat se je možné i na bezplatné telefonní lince 800 130 100. Po registraci každý přihlášený subjekt zdarma dostane sběrný box na vypotřebované tonery. Jakmile bude tento box naplněn prázdnými tonerovými kazetami, organizátoři ekologicko-charitativního projektu ho zdarma odvezou do vykupující firmy. Letošní sběrný rok končí 31. října. Veškerý výtěžek z výkupů bude vybraným organizacím předán na přelomu listopadu a prosince. Denní stacionář Slunečnice Pardubice by výtěžek rád využil na zřízení snoezelenu, což je speciálně upravená místnost, která je vybavena vodním lůžkem, relaxačními vaky, hmatovými polštářky, masážními a polohovacími pomůckami, barevným osvětlením a například olejovými lampami. „Projekt je nejen ekologický, ale současně může pomoci získat finanční prostředky pro poskytovatele sociálních služeb. V oblasti sociálních služeb je v současné době méně finančních prostředků, proto každý takovýto nápad, který pomůže peníze získat, je vítán,“ uvedla Eva Holečková, vedoucí Denního stacionáře Slunečnice Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.8.

Jevíčko při pouti otvíralo i část opraveného náměstí

Celou slavnost, která vyvrcholila příjezdem Přemysla Otakara II., umocnilo krásné počasí.

Společnost celý článek
5.11.

Pardubičtí Sokolové mají v centru města nový areál

Pardubice získaly bezpečný, celoročně využitelný areál, který rozšíří a zkvalitní nabídku sportovních a volnočasových aktivit.

Společnost celý článek
17.1.

Nadační fond Albert naděloval dětem v Pardubickém kraji

Do sbírky přispěl každý zákazník, který nakoupil v průběhu akce zboží za více než 100 korun v prodejně Albert.

Společnost celý článek
10.11.

Cyklopecky Pardubického kraje vyhrál dvanáctiletý nadšený cestovatel

Mladého vítěze vede rodina ke sportování, ale také ke slušnému odmítnutí neznámých telefonátů lidí, kteří něco nabízejí. Proto na první telefonické oznámení o vítězství v soutěži zareagoval slovy: Děkuji, nemám zájem, na shledanou. O to větší byla pak jeho radost. V tom letošním ročníku se mu podle jeho slov nejvíc líbilo na sečské přehradě, na rozhledně Barborce a v hřebčíně v Kladrubech nad Labem. Celá rodina jezdí po trasách Cyklopecek už od jejich začátku a na ten příští ročník bude mít minimálně Zdeněk nové svítivě zelené kolo.

Společnost celý článek
4.11.

“Setkávání“ představí další osobnosti našeho kraje

V jeho čtvrtém díle se setkáme s handicapovaným atletem panem Martinem Zvolánkem.

Společnost celý článek
3.2.

Zrušené územní rozhodnutí pro vodní dílo Přelouč je definitivní.

Touto školáckou chybou ztratil investor poslední možnost získat zpět ztracené pravomocné územní rozhodnutí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting