Sbírejte tonery, pomůže tak postiženým

9.9.

Sbírejte tonery, pomůže tak postiženým

Správa a údržba silnic Pardubického kraje, Vodovody a kanalizace Pardubice, Dopravní podnik města Pardubice, Městská policie Pardubice a desítky dalších státních i soukromých subjektů se v Pardubickém kraji zapojily do ekologicko-charitativního projektu SBÍREJ-TONER.CZ, který organizuje společnost OTTO Office. Projekt byl odstartován v dubnu, stále se do něj však může na stránkách www.sbirej-toner.cz přihlásit každá organizace, která chce pomoci lidem s mentálním postižením. V každém kraji byla vybrána jedna organizace, která získá výtěžek z výkupů renovovatelných tonerů v daném kraji. V Pardubickém kraji výtěžek na podzim převezme Denní stacionář Slunečnice Pardubice, který poskytuje ambulantní sociální služby osobám s mentálním a kombinovaným postižením ve věku od 9 do 55 let. „Zjistili jsme, že spoustu tonerových kazet, které jsou vhodné k renovaci, lidé vyhazují. Vymysleli jsme proto projekt, který ovšem pomůže nejen ekologii, ale také lidem s mentálním postižením. Princip projektu je jednoduchý – čím více tonerů se nasbírá, tím vyšší výtěžek bude předán. Pomoci může skutečně každá organizace – například soukromá firma, úřad, škola, knihovna… - a to bez peněz, jen tím, že odevzdá toner do sběrného boxu, který zdarma do dané organizace přivezeme a po naplnění samozřejmě bezplatně odvezeme,“ konstatovala hlavní iniciátorka projektu Klára Noworytová, ředitelka společnosti OTTO Office. Jak již název projektu napovídá, tato charitativní a ekologická akce spočívá ve sbírání tonerů. Stačí, když se jakákoliv státní či soukromá organizace zaregistruje na stánkách www.sbirej-toner.cz, registrovat se je možné i na bezplatné telefonní lince 800 130 100. Po registraci každý přihlášený subjekt zdarma dostane sběrný box na vypotřebované tonery. Jakmile bude tento box naplněn prázdnými tonerovými kazetami, organizátoři ekologicko-charitativního projektu ho zdarma odvezou do vykupující firmy. Letošní sběrný rok končí 31. října. Veškerý výtěžek z výkupů bude vybraným organizacím předán na přelomu listopadu a prosince. Denní stacionář Slunečnice Pardubice by výtěžek rád využil na zřízení snoezelenu, což je speciálně upravená místnost, která je vybavena vodním lůžkem, relaxačními vaky, hmatovými polštářky, masážními a polohovacími pomůckami, barevným osvětlením a například olejovými lampami. „Projekt je nejen ekologický, ale současně může pomoci získat finanční prostředky pro poskytovatele sociálních služeb. V oblasti sociálních služeb je v současné době méně finančních prostředků, proto každý takovýto nápad, který pomůže peníze získat, je vítán,“ uvedla Eva Holečková, vedoucí Denního stacionáře Slunečnice Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.2.

Stánek Pardubického kraje navštívil ministr Daehre

Pro návštěvníky expozice byl připraven bohatý doprovodný program, který byl zaměřen na tradiční výrobky a gastronomii kraje.

Společnost celý článek
27.8.

Na slavnostech vína se představí okolo 40 vinařů

Návštěvníci se tak mohou těšit na ochutnávku opravdu vynikajících vín. Jednotlivá vinařství se představí ve vlastních stáncích s odborným výkladem.

Společnost celý článek
15.5.

Gladiator Race překážková dráha i kontaktní sprint proběhne již tento pátek a sobotu u OC Futurum Hradec Králové

V pátek 17. a v sobotu 18. května se u obchodního a zábavního centra Futurum Hradec Králové uskuteční klání na překážkové trase pro děti a mládež či kontaktní sprint na 100 metrů o sedmi překážkách pro hobby i profi dospělé.

Společnost celý článek
25.7.

Svítkovští předškoláci brzy zamíří do nového, stavba školky začala

Práce na stavbě nové mateřské školy ve Svítkově odstartovaly. Budoucí objekt umožní navýšit kapacitu mateřinek ve třetím školském obvodu o pětadvacet míst a nahradí stávající objekt MŠ Doubek, její odloučené pracoviště v Lánech na Důlku přitom zůstane zachováno.

Společnost celý článek
29.7.

Cestování na jednu jízdenku se odkládá

Ze strany soukromých dopravců nemáme dosud jasné záruky či závazný postoj.

Společnost celý článek
7.3.

Pozice krajů k postupu přípravy ČR na kohezní politiku

Rada se jednoznačně vyslovila především pro zachování regionálních operačních programů a regionálních rad.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting