Sbírejte tonery, pomůže tak postiženým

9.9.

Sbírejte tonery, pomůže tak postiženým

Správa a údržba silnic Pardubického kraje, Vodovody a kanalizace Pardubice, Dopravní podnik města Pardubice, Městská policie Pardubice a desítky dalších státních i soukromých subjektů se v Pardubickém kraji zapojily do ekologicko-charitativního projektu SBÍREJ-TONER.CZ, který organizuje společnost OTTO Office. Projekt byl odstartován v dubnu, stále se do něj však může na stránkách www.sbirej-toner.cz přihlásit každá organizace, která chce pomoci lidem s mentálním postižením. V každém kraji byla vybrána jedna organizace, která získá výtěžek z výkupů renovovatelných tonerů v daném kraji. V Pardubickém kraji výtěžek na podzim převezme Denní stacionář Slunečnice Pardubice, který poskytuje ambulantní sociální služby osobám s mentálním a kombinovaným postižením ve věku od 9 do 55 let. „Zjistili jsme, že spoustu tonerových kazet, které jsou vhodné k renovaci, lidé vyhazují. Vymysleli jsme proto projekt, který ovšem pomůže nejen ekologii, ale také lidem s mentálním postižením. Princip projektu je jednoduchý – čím více tonerů se nasbírá, tím vyšší výtěžek bude předán. Pomoci může skutečně každá organizace – například soukromá firma, úřad, škola, knihovna… - a to bez peněz, jen tím, že odevzdá toner do sběrného boxu, který zdarma do dané organizace přivezeme a po naplnění samozřejmě bezplatně odvezeme,“ konstatovala hlavní iniciátorka projektu Klára Noworytová, ředitelka společnosti OTTO Office. Jak již název projektu napovídá, tato charitativní a ekologická akce spočívá ve sbírání tonerů. Stačí, když se jakákoliv státní či soukromá organizace zaregistruje na stánkách www.sbirej-toner.cz, registrovat se je možné i na bezplatné telefonní lince 800 130 100. Po registraci každý přihlášený subjekt zdarma dostane sběrný box na vypotřebované tonery. Jakmile bude tento box naplněn prázdnými tonerovými kazetami, organizátoři ekologicko-charitativního projektu ho zdarma odvezou do vykupující firmy. Letošní sběrný rok končí 31. října. Veškerý výtěžek z výkupů bude vybraným organizacím předán na přelomu listopadu a prosince. Denní stacionář Slunečnice Pardubice by výtěžek rád využil na zřízení snoezelenu, což je speciálně upravená místnost, která je vybavena vodním lůžkem, relaxačními vaky, hmatovými polštářky, masážními a polohovacími pomůckami, barevným osvětlením a například olejovými lampami. „Projekt je nejen ekologický, ale současně může pomoci získat finanční prostředky pro poskytovatele sociálních služeb. V oblasti sociálních služeb je v současné době méně finančních prostředků, proto každý takovýto nápad, který pomůže peníze získat, je vítán,“ uvedla Eva Holečková, vedoucí Denního stacionáře Slunečnice Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.6.

Senior dům Beránek v Úpici zahájil provoz. Rodinná atmosféra je na prvním místě!

Suma, kterou hradí senior za jeden měsíc, se v závislosti na výši příspěvku od Krajské správy sociálního zabezpečení a volbě ubytování pohybuje od 7 000 Kč do 24 200 Kč. V nabídce je ubytování po jednom, dvou, třech nebo čtyřech osobách.

Společnost celý článek
27.6.

Žáci pardubických škol nasbírali za letošní školní rok přes 11 tun PET lahví

Na prvním místě se umístila Mateřská škola Čtyřlístek Pardubice. Děti zde během roku nasbíraly 1,649 tun PET lahví, tedy 21,137 kilogramů na jednoho žáka. Na jeden kilogram je přitom potřeba přibližně 25 plastových lahví. Na druhém místě se umístila Základní škola a Mateřská škola Pardubičky s 15,6 kilogramy na jedno dítě a jako třetí skončila Mateřská škola v Rosicích nad Labem, která dokázala nasbírat 14 kilogramů na dítě.

Společnost celý článek
31.8.

Program podpory talentovaných žáků pro rok 2010

Vyhlášení programu je v souladu s Dlouhodobým záměrem vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy v Pardubickém kraji 2008.

Společnost celý článek
12.7.

Policisté mají nové uniformy

Nové polokošile jsou vyrobeny ve třech barevných provedeních, modrá, žlutá a bílá, podle toho, jaké službě jsou určeny.

Společnost celý článek
11.7.

Stavbaři „narazili“ při opravě školy na azbest

Škola na Závodu míru čekala na velkou rekonstrukci řadu let. S prázdninami měla začít výměna oken i střechy, zateplení fasády. Harmonogram počítal s tím, že některé práce budou dokončovány ještě za provozu školy. Tato varianta ovšem kvůli azbestu neplatí.

Společnost celý článek
24.7.

Junácké středisko Javor oslaví 90 let

S pozvanými pak postaví malý skautský tábor u klubovny pod Horami, kde budou po celé čtyři dny pobývat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting