Se zákonodárci se diskutovalo o nemocnici, Labi i dopravě

25.2.

Se zákonodárci se diskutovalo o nemocnici, Labi i dopravě

Se zákonodárci se diskutovalo o nemocnici, Labi i dopravě

Pardubičtí krajští radní diskutovali v pondělí 23. února v rámci pracovní snídaně s poslanci a senátory o zásadních věcech týkajících se nejen obyvatel tohoto regionu. Hovořili o vztahu ministerstva zdravotnictví ke krajské nemocnici, o stavbě rychlostní silnice R35 a R43, splavnění Labe, ale také o dopadu krize na Pardubický kraj. „Věřím, že se ze setkání stane tradice a povede ke společnému řešení úkolů,“ uvedl hejtman Radko Martínek. Politici zvolení za Pardubický kraj do Senátu a Poslanecké sněmovny podporují snahu o zachování traumacentra a onkocentra v Pardubické krajské nemocnici. Senátor Jiří Stříteský přislíbil, že se pokusí přesvědčit ministryni zdravotnictví, aby jasně definovala kriteria pro zařazení krajské nemocnice do zdravotnického systému. Hejtman Martínek pak požádá ministryni Danielu Filipiovou, aby písemně specifikovala záměry ministerstva s krajskou nemocnicí v Pardubicích. S obsahem dopisu seznámí hejtman zastupitele na čtvrtečním jednání krajského zastupitelstva. O dopadech finanční krize na rozpočty krajů informoval náměstek hejtmana Roman Línek. Uvedl, že finanční a hospodářská krize se samozřejmě dotkne nejen podnikatelské a neziskové sféry, ale stranou nezůstanou ani obce a kraje. V příjmech kraje se dotkne především očekávaného snížení sdílených daní.   Náměstek hejtmana pro dopravu Jan Tichý požádal poslance a senátory, aby se zasadili o zrušení silniční daně pro železnici, která neúměrně zvyšuje náklady na regionální dopravu. V příštím roce by měla činit krajská dotace na veřejnou drážní dopravu až 420 milionů korun. České dráhy předběžně požadují od Pardubického kraje dotaci na rok 2010 o 163 milionů korun vyšší než letos. Podporu hledal náměstek Tichý rovněž na projekt prodloužení splavnosti Labe v úseku z Chvaletic do Pardubic. „Potřebovali bychom, abyste zapůsobili na ministerstvu životního prostředí, které vystupuje proti plánovanému vodnímu dílu, i když je součástí územního plánu,“ vysvětlil Tichý. Pardubický kraj vyjádřil ochotu převzít chrudimské Muzeum loutkářských kultur se Souborem lidových staveb Vysočina v Hlinsku. Dobrou vůli podmiňuje tím, že Ministerstvo kultury ČR převede organizace bezúplatně včetně užívaného majetku a poskytne finanční prostředky na provoz. „V případě převodu Muzea loutkářských kultur by se jeho spojení s Regionálním muzeem v Chrudimi do jedné organizace jevilo jako zcela logické a hospodárné,“ představila radní pro školství, kulturu a památkovou péči Jana Pernicová. O převod zřizovatelských funkcí Souboru lidových staveb Vysočina usiluje Kraj již od roku 2003. V dosud poslední oficiální informaci z března 2008 odkazuje právník ministerstva na přípravu zvláštního zákona, který by umožnil převod státních příspěvkových organizací na kraje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.9.

Domov u fontány slavnostně završil rekonstrukci

Cílem rekonstrukce bylo upravit původní prostory tak, aby vznikly prostornější pokoje, ze kterých bude zajištěn přímý vstup do koupelny s toaletou. Dnešním dnem budou mít všichni klienti zajištěnou vysokou úroveň bydlení. Rozšířil se také společenský prostor a zázemí pro zaměstnance.

Společnost celý článek
15.6.

Projděte se podél Haldy!

Kanál Halda náleží k významným historickým památkám pardubického kraje.

Společnost celý článek
28.3.

Zastupitelé rozhodnou o stavbě lávky

Zastupitelé dostanou ve čtvrtek k posouzení obě varianty. „My jako rada města doporučujeme tu levnější. Pokud zastupitelé záměr propojení přednádraží a Dukly pomocí lávky schválí, město dokončí projektové řízení až po územní rozhodnutí a celou dokumentaci předá SŽDC, která ji včlení do svého projektu modernizace pardubického nádraží. Na stavbě lávky bychom se pak, podle předběžné dohody, podíleli 15 procenty,“ doplnil primátor Pardubic Martin Charvát.

Společnost celý článek
3.10.

Přijímací zkoušky se osvědčily

Pozitivně reagují na zavedení přijímacích zkoušek také učitelé ze základních škol. Žáci jsou více motivování k učení, zlepšila se jejich kázeň i pozice pedagogů,“ shrnuje výsledky náměstkyně hejtmana Jana Pernicová.

Společnost celý článek
4.7.

Lidovci Šojdrová a Zdechovský se stali vlivnými koordinátory výborů EP pro kulturu a rozpočtovou kontrolu

Europoslanci Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) a Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) byli dnes zvoleni koordinátory poslaneckého klubu Evropské lidové strany. Budou spoluřídit a rozhodovat o činnosti své politické skupiny ve výborech Evropského parlamentu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting