Sečteno: Pardubickou nemocnici podpořilo téměř 26 tisíc lidí

16.2.

Sečteno: Pardubickou nemocnici podpořilo téměř 26 tisíc lidí

Sečteno: Pardubickou nemocnici podpořilo téměř 26 tisíc lidí

V Pardubicích je dopočítáno. Od poloviny prosince loňského roku podpořilo petici za zachování Traumacentra a Komplexního onkologického centra v krajské nemocnici v Pardubicích 25.637 lidí. Desky s petičními archy, potištěnými z obou stran, jsou zhruba 10 centimetrů silné. Lidé, na něž právě nezbylo místo na petičním archu, občas využili i desek, ve kterých byla petice uložena. Podepisovalo se v celém kraji. Na obecních úřadech, v ordinacích lékařů, na Univerzitě Pardubice, v podnicích a podobně. „Zájem o petici mě mile překvapil. Myslím, že nikdo z nás organizátorů až tak velký zájem veřejnosti nečekal. Doufám, že více než 25 tisíc podpisů je jasný signál, který nemůže zůstat bez přiměřené odpovědi,“ řekla náměstkyně pardubického primátora Štěpánka Fraňková.   Představitelé města předali v pátek 13. února petiční archy ministryni zdravotnictví, s níž chtějí jednat o reauditu obou center. „Rádi bychom od paní ministryně získali odborné audity, na jejichž základě byl oběma pracovištím status center, odebrán. Audity nebyly stále poskytnuty a tak čerpáme pouze z informací, které ministerstvo zdravotnictví vyvěsilo na internetu,“ pokračovala náměstkyně primátora. „Naší snahou bude dosáhnout nových auditů, které by mohly vyústit v redefinici obou oborů, tedy návratu statutu center. To by oběma oborům umožnilo léčit pacienty na onkologii i traumatologii ve stejném rozsahu, jako tomu bylo doposud,“ doplnila Fraňková.   Petici, původně adresovanou předsedovi vlády, dostane také Petiční výbor sněmovny. Podle zákona je petice, která má více než 10 tisíc signatářů, projednávána na jednání petičního výboru za účastí organizátorů petice. „To nám dává větší šanci obhájit zájmy občanů nejen Pardubic, ale celého Pardubického kraje. Krajská nemocnice podle nás musí poskytovat i vysoce specializovanou péči. O to více, je-li region, ve kterém působí, zatížen mnoha riziky, což je náš případ. V první řadě jsou to zdravotní rizika, ne náhodou je kraj na předních příčkách výskytu některých závažných onemocnění. Ale máme zde letiště, podniky v nichž může dojít k ekologické havárii, na dnešní dobu nedostatečnou dopravní infrastrukturu, stačí se podívat na hlavní tahy krajem …,“ konstatovala Štěpánka Fraňková.   Pardubická nemocnice přišla o statut Komplexního onkologického centra a o statut Traumacentra oficiálně k 1. lednu 2009. Ministerstvo jejich vyřazení ze sítě specializovaných center avizovalo předem. Argumentovalo závěry auditů, které v nemocnicích proběhly, jejich závěry však dosud nedostala ani nemocnice, ani Pardubický kraj jako zřizovatel. Pardubická traumatologie má podle ministerstva ošetřovat a léčit pouze jednodušší úrazy, ač je schopna kvalitně řešit i komplikovaná poranění …., onkologie zase nemá mít přístup k biologické léčbě. Obě oddělení, ale i na ně navazující pracoviště tak budou ztrácet na odbornosti. Pacienty, kteří nenajdou v Pardubicích pomoc, má léčit Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.9.

Autogramiáda plochodrážních jezdců v OC Palác Pardubice

Přijďte si pro podpis Václava Milíka a dalších předních českých plochodrážních jezdců před samotným finále závodu o Zlatou přilbu do OC Palác Pardubice. Podpořte jezdce před startem a získejte podepsanou pohlednici.

Společnost celý článek
23.7.

Ekologické zátěže ohrožují investici za tři čtvrtě miliardy

Většina ekologických zátěží vznikla v době bombardování podniku v letech 1944 a 1945 a následně v 50. – 80. letech.

Společnost celý článek
23.5.

Ocenění pro Domov mládeže ve Vysokém Mýtě

V sídle Pardubického kraje bylo předáno čestné uznání tvůrcům projektu pasivace Domova mládeže ve Vysokém Mýtě.

Společnost celý článek
14.6.

Okolí rozptylové loučky na centrálním hřbitově projde úpravou.

Úpravou projdou okolní přilehlé cesty a prostranství. Nebudou se týkat vlastního pietního prostoru, do kterého nebude zasahováno.

Společnost celý článek
16.10.

Prodej bytů družstvu je pro nájemníky nevýhodný

Prodejní cena byla stanovena podle technického stavu domů na 9 až 12,5 tisíc korun za metr čtvereční.

Společnost celý článek
14.7.

Dvě a půl hodiny strachu skončilo šťastně.

Jejich dítko odešlo z domova a nedalo o sobě nikomu vědět. Zoufalá matka se na nás obrátila s prosbou o pomoc.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting