Sedm měst zažije Zábavný den dopravní bezpečnosti

25.9.

Sedm měst zažije Zábavný den dopravní bezpečnosti

Sedm měst zažije Zábavný den dopravní bezpečnosti

V pátek 26. září v Hlinsku začíná série happeningů na podporu dopravní bezpečnosti, která postupně navštíví rovněž Vysoké Mýto, Svitavy, Pardubice, Litomyšl, Chrudim a Ústí nad Orlicí. „Dopravní bezpečnost nezvýší zákony, ale vzájemná ohleduplnost a odborná zdatnost všech účastníků silničního provozu. Pro širokou veřejnost jsme proto připravili celodenní bezplatný program, jehož součástí bude například nácvik správného poutání dětí do autosedaček, ukázky, jak do auta bezpečně uložit nákup nebo jak přecházet silnici s kočárkem, praktický výcvik v podélném parkování mezi dvě vozidla a další rady pro motoristy, cyklisty a chodce“ uvedl Jan Machek, ředitel pořádající společnosti S-FIRMA. Dopravní bezpečnost je v České republice stále aktuálnějším tématem, v uplynulém roce zemřelo na českých silnicích více než 1100 osob. „Muže jistě zaujme profesionální motocyklový trenažér Honda, simulátor nárazu nebo ukázky hasičské techniky. Děti se mohou těšit na hry v dětském koutku a nejrůznější soutěže, jejich rodiče mohou změřit síly například při couvání na přesnost nebo cyklistické jízdě zručnosti“ doplnil Leoš Malina, koordinátor projektu. Návštěvníkům bude k dispozici pivo a nealkoholické nápoje. Happeningy na podporu dopravní bezpečnosti pořádá S-FIRMA s podporou akciové společnosti Škoda Auto a regionálních partnerů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.10.

Roman Línek oceněn za podporu práce s dětmi a mládeží

Odvádějí skvělou a nezištnou práci a je třeba je maximálním možným způsobem podporovat.

Společnost celý článek
23.10.

Orlické hory a Podorlicko se objevily v americkém televizním vysílání

CATV je veřejné a nekomerční vysílání, jediný televizní program na světě, který má formu pravidelných pořadů v angličtině o České republice, jejích přírodních krásách, tradicích a kultuře

Společnost celý článek
25.4.

Město novelizovalo svůj tržní řád

Tržní řád, který byl novelizován z popudu městských obvodů, vymezuje na území města 12 lokalit s tržními místy pro trvalý prodej. V centru města na nich mohou prodejci nabízet zboží jen z mobilních prostředků nebo v mobilních provozech, Tržní řád, který byl novelizován z popudu městských obvodů, vymezuje na území města 12 lokalit s tržními místy pro trvalý prodej. V centru města na nich mohou prodejci nabízet zboží jen z mobilních prostředků nebo v mobilních provozech, například přívěsech.například přívěsech.

Společnost celý článek
16.2.

Kraj nechá zmapovat, jak si stojí v oblasti inovací

„Pro projekt Smart akcelerátor necháme vytvořit analýzy z oblasti soukromých i veřejných výzkumných organizací a vysokých škol, ale i inovačních podniků. Chceme zjistit také stav networkingového a inovačního potenciálu v oblasti polytechnického vzdělávání na základních, středních a vyšších odborných školách a identifikovat talenty v našem kraji,“ upřesnil hejtman Martin Netolický. Analyzovány budou i bariéry získávání a udržení kvalifikovaných pracovníků v oblasti výzkumu, vývoje a inovací.¨

Společnost celý článek
7.10.

Policejní prezident ocenil lékařku, která zachránila život policistovi

Policejní prezident zároveň přijal i zachráněného policistu kpt. Pavla Hajdú, který se po několika operacích, a díky vstřícnému přístupu svých nadřízených, připravuje na návrat do aktivní policejní služby.

Společnost celý článek
14.3.

Jesničánky zkusí separovat bioodpad

Některým obyvatelům Pardubic odpadne problém kam s trávou a dalším zeleným odpadem ze zahrádek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting