Šéf ČTÚ přijede diskutovat do Pardubic

23.3.

Šéf  ČTÚ přijede diskutovat do Pardubic

Šéf  ČTÚ přijede diskutovat do Pardubic

Předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák se zúčastní konference „Digitální televize přichází na Pardubicko“, kterou v Pardubicích pořádá v pátek 26. března občanské sdružení Dialog pro Pardubice. Zároveň přijal odbornou záštitu nad touto akcí. Konference se uskuteční čtyři dny před plánovaným startem digitálního televizního vysílání z vysílače Krásné pro Pardubicko. ČTÚ je státní orgán, který reguluje telekomunikační trh. Do jeho kompetence spadají i frekvence pro rozhlasové a televizní vysílání. V souvislosti s přechodem na digitální televizní vysílání například řeší potíže některých diváků s majiteli domů, kteří odmítají upravit společné televizní antény pro digitální příjem televize. K tomuto problému se předseda Rady ČTÚ vyjádří rovněž na konferenci v Pardubicích. Startem digitálního televizního vysílání z vysílače Krásné začne divákům na Pardubicku patnáctiměsíční období, během kterého musí přejít z analogového na digitální příjem televize. V červnu 2011 totiž současné analogové vysílání programů ČT1, ČT2, Nova a Prima z Krásného definitivně skončí. Také tomuto plánovanému vypínání se bude věnovat konference „Digitální televize přichází na Pardubicko“. Konference se uskuteční v pátek 26. března 2010 od 9 hodin v rytířských sálech pardubického zámku. Podrobný program naleznete na internetové adrese www.pro-pardubice.cz. Účast na této akci je volná, zájemci se však musí kvůli omezené kapacitě sálu předem registrovat na e-mailu dialog@pro-pardubice.cz. Jan Potůček předseda občanského sdružení Dialog pro Pardubice

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.7.

Bezpečnost na I/35

Vybranými úseky pro značku s názvem bezpečná vzdálenost, která kombinuje svislé a vodorovné dopravní značení, jsou Býšť – Chvojenec, Jaroslav – Vysoká u Holic, Vysoké Mýto – Voštice a Janov.

Společnost celý článek
12.3.

O titul Vesnice roku již počtrnácté

Také letos se v Pardubickém kraji v rámci soutěže uskuteční krajské kolo, nad kterým osobní záštitu přijal hejtman Ivo Toman.

Společnost celý článek
30.1.

Vlnobití, divoká řeka i ledová komora

V roce 1967 byla jeho výstavba dokonce na dvanáct let zastavena a dokončen byl až na podzim roku 1990.

Společnost celý článek
21.5.

Animální hřbitov mají rovněž v Pardubicích

Pohřbívají se zde tak psi, kočky, morčata, ptáci a veškerá zvířata do hmotnosti 50 kilogramů.

Společnost celý článek
28.8.

Letošní dny evropského dědictví nabídnou několik nových cílů

Podobně jako v minulých letech budou i letos během EHD zpřístupněny některé kostely, věž pardubického zámku, radnice či krematorium.

Společnost celý článek
9.11.

Poslanci si prohlédli největší poldr ve střední Evropě

Žichlínek hostil ve středu 7. listopadu výjezdní zasedání Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Poslanecké sněmovny PČR

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting