Šéf ČTÚ přijede diskutovat do Pardubic

23.3.

Šéf  ČTÚ přijede diskutovat do Pardubic

Šéf  ČTÚ přijede diskutovat do Pardubic

Předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák se zúčastní konference „Digitální televize přichází na Pardubicko“, kterou v Pardubicích pořádá v pátek 26. března občanské sdružení Dialog pro Pardubice. Zároveň přijal odbornou záštitu nad touto akcí. Konference se uskuteční čtyři dny před plánovaným startem digitálního televizního vysílání z vysílače Krásné pro Pardubicko. ČTÚ je státní orgán, který reguluje telekomunikační trh. Do jeho kompetence spadají i frekvence pro rozhlasové a televizní vysílání. V souvislosti s přechodem na digitální televizní vysílání například řeší potíže některých diváků s majiteli domů, kteří odmítají upravit společné televizní antény pro digitální příjem televize. K tomuto problému se předseda Rady ČTÚ vyjádří rovněž na konferenci v Pardubicích. Startem digitálního televizního vysílání z vysílače Krásné začne divákům na Pardubicku patnáctiměsíční období, během kterého musí přejít z analogového na digitální příjem televize. V červnu 2011 totiž současné analogové vysílání programů ČT1, ČT2, Nova a Prima z Krásného definitivně skončí. Také tomuto plánovanému vypínání se bude věnovat konference „Digitální televize přichází na Pardubicko“. Konference se uskuteční v pátek 26. března 2010 od 9 hodin v rytířských sálech pardubického zámku. Podrobný program naleznete na internetové adrese www.pro-pardubice.cz. Účast na této akci je volná, zájemci se však musí kvůli omezené kapacitě sálu předem registrovat na e-mailu dialog@pro-pardubice.cz. Jan Potůček předseda občanského sdružení Dialog pro Pardubice

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.10.

Odvezl si mobilní toaletu

Litomyšlští policisté řeší kuriózní krádež.

Společnost celý článek
18.4.

V Přelouči se vystavují obrazy klientů Charity Svitavy

„Veřejnost má možnost seznámit se s činností a šikovností lidí se zdravotním postižením a vidět zajímavá díla, která vznikla díky pomoci sociální služby,“ uvedl v úvodu radní Šotola, který také ocenil i pěkné prostory vinotéky, kde se vernisáž konala a kde budou díla vystavena.

Společnost celý článek
25.4.

Projekt Cesta k samostatnosti podporuje osoby s mentálním znevýhodněním Josef už bydlí a stárá se o sebe sám

Pan Štěpán, mladý muž s mentálním znevýhodněním, dostal dlouho vytouženou příležitost pracovat s auty. Pomáhá je demontovat, a jak sám často opakuje, miluje vůni oleje, benzínu a pravou „chlapskou dřinu". Vysněnou práci získal díky podporovanému zaměstnávání. Sociální pracovníci mu pomohli nejen oslovit zaměstnavatele, ale poskytli také asistenci. Díky ní se pan Štěpán v práci během krátké doby zcela osamostatní.

Společnost celý článek
16.3.

Kontakt 2016 – veletrh pracovních příležitostí pro vysokoškoláky a budoucí absolventy Univerzity Pardubice

Studenti se mohou v osobních konzultacích s personálními manažery firem zeptat na možnosti zaměstnání, podrobné pracovní podmínky i samotný průběh přijímacího řízení či pohovoru,

Společnost celý článek
30.4.

Peníze z EU v Pardubicích pomohly

Po téměř dvou letech bude právě dnes 30. dubna 2008 ukončen projekt komunitního plánování sociálních služeb v Pardubicích.

Společnost celý článek
18.1.

Architekti diskutují s občany

Konkrétně jsme diskutovali o jednoznačně negativním hodnocení veřejného prostoru svázaného s AFI Palace, které ovšem nekoresponduje s obrovskou návštěvností tohoto místa.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting