Šéf ČTÚ přijede diskutovat do Pardubic

23.3.

Šéf  ČTÚ přijede diskutovat do Pardubic

Šéf  ČTÚ přijede diskutovat do Pardubic

Předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák se zúčastní konference „Digitální televize přichází na Pardubicko“, kterou v Pardubicích pořádá v pátek 26. března občanské sdružení Dialog pro Pardubice. Zároveň přijal odbornou záštitu nad touto akcí. Konference se uskuteční čtyři dny před plánovaným startem digitálního televizního vysílání z vysílače Krásné pro Pardubicko. ČTÚ je státní orgán, který reguluje telekomunikační trh. Do jeho kompetence spadají i frekvence pro rozhlasové a televizní vysílání. V souvislosti s přechodem na digitální televizní vysílání například řeší potíže některých diváků s majiteli domů, kteří odmítají upravit společné televizní antény pro digitální příjem televize. K tomuto problému se předseda Rady ČTÚ vyjádří rovněž na konferenci v Pardubicích. Startem digitálního televizního vysílání z vysílače Krásné začne divákům na Pardubicku patnáctiměsíční období, během kterého musí přejít z analogového na digitální příjem televize. V červnu 2011 totiž současné analogové vysílání programů ČT1, ČT2, Nova a Prima z Krásného definitivně skončí. Také tomuto plánovanému vypínání se bude věnovat konference „Digitální televize přichází na Pardubicko“. Konference se uskuteční v pátek 26. března 2010 od 9 hodin v rytířských sálech pardubického zámku. Podrobný program naleznete na internetové adrese www.pro-pardubice.cz. Účast na této akci je volná, zájemci se však musí kvůli omezené kapacitě sálu předem registrovat na e-mailu dialog@pro-pardubice.cz. Jan Potůček předseda občanského sdružení Dialog pro Pardubice

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.9.

Hostovice budou mít novou cisternu

Projekt vyjde na 7 307 095,50 korun, předpokládaná cena cisterny činí 7 300 595,50 korun. Většinu nákladů ale pokryjí evropské dotace. „Celkové náklady projektu dosahují částky 7 307 095,50 korun, městu se však podařilo získat dotace z operačního programu EU, které pokryjí 85 procent z ceny. 5 procent pak tvoří dotace státu a 10 procent uhradí MO Pardubice VIII ze svého rozpočtu,“ informoval náměstek primátora Jan Řehounek, který je mimo jiné zodpovědný za dotační politiku města.

Společnost celý článek
16.11.

100 000. divák roku 2007 ve Východočeském divadle Pardubice

Byla jím nic netušící Jana Šlechtová z Pardubic, která seděla na II. balkóně v 5. řadě na sedadle číslo 78.

Společnost celý článek
13.3.

Studenti ze SPŠE spolupracovali se zahraničními vrstevníky na 3D tiskárně i televizních zprávách

SPŠE byla koordinátorem projektů s názvy „3D technik“ a „Školní TV zprávy“. V rámci prvního projektu, na kterém se kromě SPŠE podílely školy ze Švédska a Slovenska, se studenti učili sestavit 3D tiskárnu a získávali znalosti základů 3D modelování.

Společnost celý článek
13.4.

Krajské hasiče povede Josef Bidmon z Jevíčka

Pardubický kraj v roce 2010 rozděluje na technický rozvoj jednotek dobrovolných hasičů obcí pět milionů korun.

Společnost celý článek
14.12.

Pardubický kraj a projekt videokonferencí

Do systému je zapojeno čtrnáct krajů, které se budou na úhradách provozu systému podílet stejnou částkou.

Společnost celý článek
12.7.

Pěstmi napadl exekutora

Čtyřiapadesátiletý muž z Moravské Třebové neudržel nervy na uzdě při výkonu soudem nařízeného zabavování majetku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting