Šéf ČTÚ přijede diskutovat do Pardubic

23.3.

Šéf  ČTÚ přijede diskutovat do Pardubic

Šéf  ČTÚ přijede diskutovat do Pardubic

Předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák se zúčastní konference „Digitální televize přichází na Pardubicko“, kterou v Pardubicích pořádá v pátek 26. března občanské sdružení Dialog pro Pardubice. Zároveň přijal odbornou záštitu nad touto akcí. Konference se uskuteční čtyři dny před plánovaným startem digitálního televizního vysílání z vysílače Krásné pro Pardubicko. ČTÚ je státní orgán, který reguluje telekomunikační trh. Do jeho kompetence spadají i frekvence pro rozhlasové a televizní vysílání. V souvislosti s přechodem na digitální televizní vysílání například řeší potíže některých diváků s majiteli domů, kteří odmítají upravit společné televizní antény pro digitální příjem televize. K tomuto problému se předseda Rady ČTÚ vyjádří rovněž na konferenci v Pardubicích. Startem digitálního televizního vysílání z vysílače Krásné začne divákům na Pardubicku patnáctiměsíční období, během kterého musí přejít z analogového na digitální příjem televize. V červnu 2011 totiž současné analogové vysílání programů ČT1, ČT2, Nova a Prima z Krásného definitivně skončí. Také tomuto plánovanému vypínání se bude věnovat konference „Digitální televize přichází na Pardubicko“. Konference se uskuteční v pátek 26. března 2010 od 9 hodin v rytířských sálech pardubického zámku. Podrobný program naleznete na internetové adrese www.pro-pardubice.cz. Účast na této akci je volná, zájemci se však musí kvůli omezené kapacitě sálu předem registrovat na e-mailu dialog@pro-pardubice.cz. Jan Potůček předseda občanského sdružení Dialog pro Pardubice

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.3.

Svoz odpadu a provozní doba sběrných dvorů o Velikonocích 2018

Na Velikonoční pondělí 2. 4. 2018 bude svoz komunálního i tříděného odpadu a přistavování velkoobjemových kontejnerů probíhat jako v běžný pracovní den, pouze všechny sběrné dvory zůstanou v tento den zavřené!

Společnost celý článek
25.10.

Pardubice chtějí další dotace na zateplení škol

Statutární město Pardubice je zřizovatelem 17 základních a 31 mateřských škol a dvou domů dětí a mládeže.

Společnost celý článek
25.10.

Start kotlíkových dotací se blíží, žádosti je nutné připravit k odeslání

Zatím je evidován značný rozdíl mezi počtem registrací a počtem žádostí finálně připravených k odeslání. Po kompletním a správném vyplnění formuláře žádosti, je nutné nejpozději do 30. října 2017 stisknout tlačítko „připravit k odeslání“. Žadatel následně obdrží e-mail s odkazem, na který klikne 31. října a otevře obrazovku pro samotné odeslání žádosti.

Společnost celý článek
12.9.

Nové muzeum bude pýchou Pardubického kraje

Muzeum jako stánek umění dostalo požehnání od královehradeckého světícího biskupa Josefa Kajneka.

Společnost celý článek
20.5.

Dendrolog: posuzované stromy bezprostředně neohrožují okolí

AOPK nám doporučila řešit přednostně dva stromy z důvodu nevyhovující provozní bezpečnosti při olistění a při nestandardních povětrnostních podmínkách. Ani jeden z nich však není ten, který jsme podle žádosti občana měli neprodleně pokácet,“ dodal náměstek. „Korunu tvoří pouze jedna kosterní větev. Objem koruny je malý, strom okolí neohrožuje,“ hodnotí dendrolog strom, jehož pokácení občan žádal.

Společnost celý článek
6.1.

Pohřešovaný vypátrán

Přivolaný lékař muže vyšetřil a neshledal u něj žádné zranění.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting