Šel na fotbal. Teď mu hrozí až tři roky vězení.

22.9.

Šel na fotbal. Teď mu hrozí až tři roky vězení.

Šel na fotbal. Teď mu hrozí až tři roky vězení.

Mladík kvůli návštěvě nedělního fotbalu na stadionu v Hradci Králové nerespektoval zákaz návštěv fotbalových utkání. Za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu nyní hrozí až tři roky vězení. Královéhradeckým policistům se v neděli 18. září na zdejším fotbalovém stadionu podařilo odhalit prvního fanouška, který nerespektoval zákaz vstupu na sportovní, kulturní a jiné společenské akce. Tento zákaz se v České republice může uplatňovat již od ledna 2010, kdy byl zahrnut do trestního zákoníku. Onu neděli se šestadvacetiletý fanoušek Bohemky z Pardubic vydal na hradecký malšovický stadion sledovat fotbalové utkání první Gambrinus ligy tamního FC týmu s pražskými fotbalisty Bohemians 1905. Na zápas se vydal i přesto, že mu to letos v květnu zakázalo ostravské státní zastupitelství. Tehdy mu byl vysloven zákaz návštěv fotbalových utkání všech soutěží pořádaných Českomoravským fotbalovým svazem na území České republiky, a to včetně fotbalových utkání reprezentace České republiky a fotbalových utkání mezinárodních klubových soutěží pořádaných na území České republiky, na základě jeho trestního stíhání pro přečiny násilí proti úřední osobě a výtržnictví. Tento trest mu byl podmínečně zastaven na zkušební dobu do července roku 2012. Zhruba kolem třičtvrtě na pět si u pokladny zakoupil vstupenku, prošel turnikety a pokračoval do prostoru hostí. Přitom jej však poznal jeden z policistů. Mladíkovi bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Vzhledem k tomu, že policisté případ šetří ve zkráceném přípravném řízení, bude o jeho dalším osudu v brzké době rozhodovat soud. Trestní zákoník pamatuje na takové jednání až tříletým trestem odnětí svobody.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.4.

Pardubický perník také anglicky

Součástí brožury je také informace o Perníkovém hejtmanství a perníkové chaloupce v Rábech u Pardubic.

Společnost celý článek
7.7.

Na Stavbu roku v Pardubickém kraji aspiruje 23 přihlášených

Stavby budou posuzovány nejen podle architektonické kvality, ale také z hlediska začlenění stavby do okolního prostředí, kvality stavebních prací, spokojenosti investora či originality díla a dalších přínosů.

Společnost celý článek
6.8.

Druhé rockování v Cakli s výtěžkem pro stacionář

V něm mohli návštěvníci shlédnou break dancové vystoupení, vyšplhat na horolezeckou stěnu, prohlédnout si hasičskou techniku dobrovolných hasičů nebo se svést na hasičském raftu. Nechyběla samozřejmě rocková hudba v podání šesti kapel, které však vystoupili bez nároku na honorář. Vstupné na akci bylo dobrovolné s cílem věnovat výtěžek ústeckému Stacionáři.

Společnost celý článek
20.12.

Krajský rozpočet pro příští rok je v přebytku téměř 200 milionů

Zastupitelstvo navázalo na rozhodnutí krajských radních a schválilo rozpočet, který je znovu proinvestičně zaměřený, ale stejně jako v letech předcházejících navržený v přebytku, který činí 181 milionů korun.

Společnost celý článek
5.1.

Jak jsou lidé spokojeni s chodem radnice?

Výsledky loňského průzkumu jsou pro nás jakousi startovací hodnotou.

Společnost celý článek
13.3.

On-line rozhovor s hejtmanem Tomanem

Dotazy je možné pokládat prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.pardubickykraj.cz už od 10. hodiny dopolední.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting